Aktualny czas: 14.12.2017, 16:49 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znęcanie się nad zwierzętami
Autor Wiadomość
Ra Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 130
Znęcanie się nad zwierzętami
No i stało się, z wypowiedzi na jeden temat zrodził sie pomysł na nastepny, czyli dlaczego człowiek znęca się na zwierzętach? Czy on jest aż tak chory psychicznie że tak je traktuje, czy chce pokazac zwirzęciu że on jest tutaj panem, chce pokazac sąsiadowi że jest psycholem? Ja tego zjawiska nie rozumiem, można sie zdenerwowac na na naszego pupila, poklepac go troche, bo jak wiadomo różnie się zachowują, ale żeby napieprzac biednego zwierzaka po głowie, głodzic go? Jest to zjawisko bardzo rozpowszechnione ale moim zdaniem powinno byc traktowane surowiej, czyli zabicie zwierzaka powinno byc tak traktowane jak zabicie człowieka, bo kto kurde!! dał nam prawo do takiego zachowania, nie jesteśmy sami na tej planecie, ale większośc ludzi tak mysli, że tylko oni by sie chcieli budowac, ścinac lasy żeby postawic sobie 2 wieżowce, zabijac tamtejsze zwierzeta, bo przecież ścinając lasy też je zabijają, one tracą swój dom!! Dobra już nie pisze bo zaraz sie tak zdenerwuje że rozpieprze swój monitor xD Wypowiadac sie! xDDD

To już jest koniec...
10.04.2009 18:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Vegi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 522
Poziom ostrzeżeń: 0%

Ja znęcania się nad zwierzętami nigdy nie pojmę... Takich ludzi nienawidzę. Np. skacze sobie biedna żabka, a ktoś ją z buta rozpłaszcza? No coś z nim jest nie tak... (apropos ostatnio się za to menelowi jednemu dostało). Zwierzęta mają uczucia i też myślą, boją się. Takie bezsensowne zabijanie, bądź torturowanie naprawdę powinno być karane w ten sam sposób, w jaki robienie tego samego dla innego człowieka. Moi kumple dobrze już o tym wiedzą i jak kiedyś podobnie postępowali, to teraz szerzą moją ideę harmonicznego świata Big Grin
Nienawidzę też masowych rzezi robionych ze świń, bydła, czy nawet kur. Niestety nic na to nie poradzę, więc po prostu próbuję się od tego odciąć. Tak zostałem wegetarianinem...

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
Lubię placki.
10.04.2009 18:58
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,193

Znęcanie się nad zwierzętami to jest głęboko patologiczne zachowanie i ja również tego nie trawie. Miałem z tym styczność parokrotnie. Gdy jadę do babci na wieś, to są tak tacy kolesie co się w tym lubują, kupili sobie chomika tylko po to, żeby zabić go rzutem o ścianę czy rozdeptać. Moja babcia kiedyś miała kota, który nagle zniknął i podejrzewam że to ich sprawka. Co do kar, to również uważam że powinny być surowsze, to że nasz gatunek rozwinął się najbardziej i zapanował nad planetą, wcale nie znaczy że mamy prawo do mordowania zwierząt czy znęcania się nad nimi.

10.04.2009 19:05
Falen Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 22

Ja lubię zwierzęta więc będę mówił to co myślę. Znęcanie się nad zwierzętami napawa mnie odrazą. Ludzie, którzy tak postępują to idioci, pozbawieni jakiegokolwiek sumienia i moralności. Banda kretynów która chce wyładować swoją złość na zwierzętach bo ktoś ich zdenerwował itp. Skoro są tacy odważni i silni to dlaczego taki jeden z drugim nie wyładuje swojej złości na tym który go zdenerwował?? Bo nie ma na to odwagi. Niech idzie sobie rąbać drzewo czy coś w tym stylu, może coś sobie zrobi i będzie jednego sadystę mniej. Ja takiego bym nie żałował. Osobiście mam sąsiadów którzy niby nie lubią zwierząt, ale mają takie fazy żeby na jakiś czas zorganizować sobie kota czy psa, które po paru tygodniach nagle uciekają i już nie wracają. Może to i dobrze bo są traktowane jak przedmioty którymi można rzucić albo kopnąć. O takich ludziach szkoda gadać. Za zabijanie istot żywych kary w zawiasach no to jest śmiech na sali (jak powiedział Cygan). Niech ich ktoś skopie albo głodzi.
10.04.2009 19:06
Yoruichi Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 19

Moim zdaniem musi to wynikać z bardzo niskiego poczucia własnej wartości. To jest coś na wzór bandy dresów, którzy znęcają się nad kimś, kto jest słabszy i z kim wiedzą, że wygrają. Takie osoby powinny być moim zdaniem leczone, bo to jest nieludzkie znęcać się nad kimś, kto nie ma żadnej szansy, by się bronić i nawet nie rozumie, dlaczego tak cierpi. Przecież to jest straszne, jak np. konie jadą na rzeź, a oni im na żywca rozjeżdżają nogi czy też odcinają.. po prostu bestie.. ale taki jest świat, pełen niezrozumiałych rzeczy, trzeba się z tym pogodzić lub starać się to zwalczyć, jednak i tak się całej Ziemi nie zbawi..

[Obrazek: yoruichi.jpg]

"A wszystko jest iluzją i magią
i zdarza się raz na milion.. "
10.04.2009 22:58
Jutsu
Unregistered

Tacy ludzie, po prostu zatrzymali się na etapie dziecka. Gnójstwo jest najgorsze. Kto z nas nie bawił się w zabijanie mrówek? Teraz nam wstyd, ale sami wiecie. Za to np ganiania za kotem nie znoszę, u mnie na osiedlu koty uciekają na widok człowieka, wcale im się nie dziwię. Jak bym widział jak to gnójstwo katuje kota to sam nie wiem... :evil:
10.04.2009 23:06
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*

Taka mała dygresja: Ale mi się morda cieszy jak słyszę że kogoś tam pies pogryzł, albo na youtube widzę filmiki że pies gryzie człowieka. Jestem tak szczęśliwy że sytuacja się odwraca, przeważnie pogryzieni zostają ci co się znęcają, bo inne przypadki to już w wykonaniu wściekłych psów. Zwierze nigdy nie zaatakuje pierwsze. Szkoda tylko że pies, który zadziała w samoobronie zostaje po incydencie uśpiony.

A tak swoją drogą, bardzo się zdenerwuję, jak zabiją Pumę, która grasuje po śląsku. Mają ją schwytać i odwieźć do naturalnego środowiska, bo koleś któremu uciekła widocznie nie nadaje się do opieki nad takimi zwierzętami.

10.04.2009 23:06
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 912

Ja na przykład nienawidzę psów... Srają, dra się, śmierdzą... Dlatego jak widzę człowieka gryzącego psa mam ochotę wziąć bejzbola i zrobić z niego użytek.
Cytat:Zwierze nigdy nie zaatakuje pierwsze.
Bujda. Wystarczy je przestraszyć, choćby niechcący.
Cytat:Szkoda tylko że pies, który zadziała w samoobronie zostaje po incydencie uśpiony.
Pewnie, jasne, biedny piesek nigdy nie ugryzie sam z siebie. Spokojny cudowny, amen. Ile razy durne kundle zagryzały bogu ducha winne dzieci, które po prostu nie wiedziały, że nie można pociągnąć za uszko? A dlaczego? Bo im nagle coś odbiło. Ale nie, wszarze ważniejsze, niż ludzie co nie? Dlatego cenię sobie psy pokroju bernardynów. Spokojne i dobre. Według mnie to bardzo dobrze, że agresywne zostają usypiane.

Cytat:Moim zdaniem musi to wynikać z bardzo niskiego poczucia własnej wartości. To jest coś na wzór bandy dresów, którzy znęcają się nad kimś, kto jest słabszy i z kim wiedzą, że wygrają.
Nie do końca. Raczej z frustracji i chęci wyładowania agresji bez specjalnych konsekwencji niż z poprawy poczucia własnej wartości.

Strasznie irytują mnie ludzie, którzy chcę by zwierzaki miały równe prawa jak człowiek. A teksty w stylu "wsadźmy na 20 lat za zabicie chomika" "zróbmy to samo co oni zwierzakom" zakrawają na chorobę psychiczną znacznie bardziej niż samo krzywdzenie zwierząt. Futrzaki mają swoje miejsce, my mamy swoje. Niemniej idiotyczne zachowania ludzi powinny być jak najbardziej tępione. Męczenie zwierzaków nie ma totalnie żadnego sensu. Ludzie w ten sposób zaspokajają swoje najgorsze instynkty, które każdy z nas posiada tak czy siak. Też nie raz miałem ochotę kupić sobie chomika tylko po to by zabić go w jakiś wymyślny sposób. Frustracja, złość, często myślimy o tym, żeby się w jakiś sposób wyładować, dać upust agresji. Tylko, że normalny człowiek pogra w piłkę nozną, kosza, pobiega, pokrzyczy trochę. A nienormalny zrobi krzywdę bogu ducha winnemu zwierzęciu. Idiotyczne to jest do bólu. Uważam, że kary nie tyle powinny być wyższe, co częściej egzekwowane. I najlepiej pieniężne.

Cytat:Jak bym widział jak to gnójstwo katuje kota to sam nie wiem...

Zgadzam się. Wejść tylko i ratować. Ale nie zapominajmy, że to tylko gnójstwo. Pobijesz dzieciaki za to, że są głupie i młode? Chyba nie. Ale w takiej chwili to oczywiście, nawet znienawidzone psy bym ratował.

Cytat:A tak swoją drogą, bardzo się zdenerwuję, jak zabiją Pumę, która grasuje po śląsku. Mają ją schwytać i odwieźć do naturalnego środowiska, bo koleś któremu uciekła widocznie nie nadaje się do opieki nad takimi zwierzętami.

Tutaj się zgadzam w zupełności.
No chyba, że kot będzie poważnym zagrożeniem. Pamiętajcie, że zawsze należy przełożyć życie ludzkie nad zwierzęce.

No i na zakończenie piękne podsumowanie "obrońców zwierzaczków"

Cytat:(apropos ostatnio się za to menelowi jednemu dostało)

Dorwałbym prostaka, który uderzył człowieka za rozpłaszczenie żaby to bym mu nogi z tyłka powyrywał. Pewnie jakiś Strejt Edż, a jak wszyscy wiemy,
Bluzga(+ewentualna obraza uczuć):
Spoiler :
Strejt edże to pojeby
Sorry, człowiek żabie nie równy. I nigdy nie będzie. A jeżeli ktoś uważa, że życie żaby można wyżej cenić niż życie ludzkie to "fajnie ma". Tyle ode mnie.

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
http://www.myspace.com/lukaszjedrys
11.04.2009 02:12
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*

Najuch napisał(a):
Cytat:Zwierze nigdy nie zaatakuje pierwsze.
Bujda. Wystarczy je przestraszyć, choćby niechcący.
Sam sobie zaprzeczyłeś w tym momencie. Przecież ze zwierzętami jest tak samo jak z człowiekiem. Gdy się czegoś boisz, to albo będziesz uciekał albo walczył, a to co zrobisz zależy od charakteru. Tak to już jest trzeba uważać, żeby nie władować się z buciorami w sferę poczucia bezpieczeństwa.

Najuch napisał(a):
Cytat:Szkoda tylko że pies, który zadziała w samoobronie zostaje po incydencie uśpiony.
Pewnie, jasne, biedny piesek nigdy nie ugryzie sam z siebie. Spokojny cudowny, amen. Ile razy durne kundle zagryzały bogu ducha winne dzieci, które po prostu nie wiedziały, że nie można pociągnąć za uszko? A dlaczego? Bo im nagle coś odbiło. Ale nie, wszarze ważniejsze, niż ludzie co nie? Dlatego cenię sobie psy pokroju bernardynów. Spokojne i dobre. Według mnie to bardzo dobrze, że agresywne zostają usypiane.

Pies, któremu odbija najprawdopodobniej ma wściekliznę, albo jakąś inną dolegliwość i takie należy usypiać. A co do "bogu ducha winnych dzieci" to takie pogryzienia też są spowodowane głupotą ludzką. Tyle że w tym wypadku nie dziecka,(bo ono jest ciekawe świata i nie wie że psu palca do oczu nie należy wkładać) tylko głupiego rodzica, który nie potrafi upilnować dziecka, a gdy do takiej sytuacji już dojdzie to jedynym winnym jest pies.

Cytat:Strasznie irytują mnie ludzie, którzy chcę by zwierzaki miały równe prawa jak człowiek. A teksty w stylu "wsadźmy na 20 lat za zabicie chomika" "zróbmy to samo co oni zwierzakom" zakrawają na chorobę psychiczną znacznie bardziej niż samo krzywdzenie zwierząt. Futrzaki mają swoje miejsce, my mamy swoje. Niemniej idiotyczne zachowania ludzi powinny być jak najbardziej tępione. Męczenie zwierzaków nie ma totalnie żadnego sensu. Ludzie w ten sposób zaspokajają swoje najgorsze instynkty, które każdy z nas posiada tak czy siak. Też nie raz miałem ochotę kupić sobie chomika tylko po to by zabić go w jakiś wymyślny sposób. Frustracja, złość, często myślimy o tym, żeby się w jakiś sposób wyładować, dać upust agresji. Tylko, że normalny człowiek pogra w piłkę nozną, kosza, pobiega, pokrzyczy trochę. A nienormalny zrobi krzywdę bogu ducha winnemu zwierzęciu. Idiotyczne to jest do bólu. Uważam, że kary nie tyle powinny być wyższe, co częściej egzekwowane. I najlepiej pieniężne.

Tu się z Tobą zgodzę, ale tylko częściowo, bo co prawda uważam że kara 25 lat za zabicie psa jest śmieszną. Ale moim zdaniem, za umyślne zabicie psa czy innego zwierzęcia powinna być kara bez zawiasów, tak żeby ten człowiek posmakował tego roku więzienia i by mu się odechciało głupot.

Najuch napisał(a):
Cytat:A tak swoją drogą, bardzo się zdenerwuję, jak zabiją Pumę, która grasuje po śląsku. Mają ją schwytać i odwieźć do naturalnego środowiska, bo koleś któremu uciekła widocznie nie nadaje się do opieki nad takimi zwierzętami.

Tutaj się zgadzam w zupełności.
No chyba, że kot będzie poważnym zagrożeniem. Pamiętajcie, że zawsze należy przełożyć życie ludzkie nad zwierzęce.

Też się zgodzę, jeśli człowiek zostałby zaatakowany to należy zabić zwierze, w celu ratowania człowieka.

11.04.2009 13:47
Vegi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 522

Najuch napisał(a):
Cytat:(apropos ostatnio się za to menelowi jednemu dostało)

Dorwałbym prostaka, który uderzył człowieka za rozpłaszczenie żaby to bym mu nogi z tyłka powyrywał. Pewnie jakiś Strejt Edż, a jak wszyscy wiemy,
Bluzga(+ewentualna obraza uczuć):
Spoiler :
Strejt edże to pojeby
Sorry, człowiek żabie nie równy. I nigdy nie będzie. A jeżeli ktoś uważa, że życie żaby można wyżej cenić niż życie ludzkie to "fajnie ma". Tyle ode mnie.

Człowiek ma rozum po to, żeby go używać, a nie maltretować słabsze od siebie zwierzęta. Ja osobiście uważam, że kolesiowi się należało... Korona mu z głowy przez to nie spadła, a może na przyszłość zapamięta, żeby w ten sposób się nie bawić.

A co do kary, to rzeczywiście 25 lat za zabicie psa, to trochę dużo... Bądź, co bądź na pewno za łagodnie jest to traktowane w obecnych czasach.

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
Lubię placki.
11.04.2009 14:31
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama