Aktualny czas: 25.09.2017, 09:47 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Odpowiedz 
Zoro i 944
Autor Wiadomość
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,481
Poziom ostrzeżeń: 0%
Zoro i 944
Wszyscy doskonale znamy zamiłowanie Odacchiego do zabaw z liczbami i wplatania ich do "One Piece". Czy to w celu nazwania postaci, wymyślenia im daty urodzin, czy też pokrętnej zapowiedzi wydarzeń, które będą miały miejsce w przyszłości. Właśnie na tym ostatnim aspekcie chciałbym się dzisiaj skupić.

Prezentowana przeze mnie teoria dotyczy Zoro i śmierci. Jest stosunkowo stara - post, w którym zebrano wszystkie jej elementy do kupy pochodzi z kwietnia 2015 roku, więc pewnie wielu z Was zdążyło się już z nią zapoznać, w tej czy innej formie.

Przechodząc do rzeczy, oto okładka rozdziału nr 784:
[Obrazek: 784.png]

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda niewinnie. Typowa zabawa Słomków... w trochę niecodziennym towarzystwie. Jeżeli jednak przyjrzymy się bliżej nagrobkowi, na którym siedzi Zoro, dopatrzymy się pewnego napisu.
[Obrazek: dd3266a4505f18222ade548697f441fa.png]

Żeby tego było mało, na krzyżu leżącym obok można doszukać się kolejnego nadruku.
[Obrazek: 82aebcedadc6c9eb4668090249b0a53d.png]

Niektórzy doszukują się tu daty publikacji rozdziału 944, w którym miałoby się stać coś bardzo ważnego związanego z Zoro. Jednak 20 grudnia przyszłego roku to czwartek, a jak wszyscy dobrze wiemy, Jump oficjalnie trafia na półki sklepowe w poniedziałki. Znalazłem jednak ciekawy punkt zaczepienia. Otóż 20 grudnia 944 roku w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez jego dwóch synów obalony został cesarz bizantyjski Roman I Lekapen. Czyżby to miała być jakaś podpowiedź dotycząca Mihawka tracącego tytuł najlepszego szermierza na świecie na rzecz jednego z jego uczniów?

Kolejny napis możemy znaleźć na bluzce szermierza.
[Obrazek: 05bc31ea91db48388fb0844f1d25978e.png]
Autor teorii twierdzi, że może on głosić "El que ríe último ríe mejor". Patrząc na rozłożenie liter, brzmi to bardzo wiarygodnie. Polskie tłumaczenie tych słów to "Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni".
W efekcie otrzymujemy nagrobek, zombi (w tym jeden mylący kierunek), tajemniczą datę oraz powszechnie znane powiedzenie, które może stanowić swoistą groźbę. Zwłaszcza w serii, w której śmierć jest mocno związana z uśmiechem.

Wracając do odowo-zorowych zabaw z liczbami, przyjrzyjmy się rozdziałom, które składają się z tych samych cyfr co rzeczony numer 944.

49: Zoro mówi, że pogodził się z utratą życia. Po raz pierwszy widzimy Mihawka.
[Obrazek: image.png]

94: Na jednej stronie ukazany zostaje grób Bell-mere, a już na następnej operowany szermierz.

449: Scena na cmentarzu i Zoro przysłonięty własnym dymkiem tekstowym (niecodzienny widok w komiksach).

494: Pierwszy panel w tym rozdziale to chwiejący i trzymający się za otrzymaną chwilę temu ranę Mechowłosy.

499: Zoro zostaje "śmiertelnie postrzelony" przez Charlossa.

Ludzie doszukują się więcej scen w takich rozdziałach jak 409 czy 490. Mnie jednak wydają się one nieco naciągane, a poza tym wolałem skupić się na tych wykorzystujących tylko te cyfry, które składają się na numer 944.

Na koniec ciekawostka nieprzyrodnicza. Po dodaniu trzech cyfr składających się na numer 944 otrzymujemy 17, która we Włoszech uważana jest za pechową, podobnie jak nasza 13. Włosi argumentują to tym, iż po odpowiednim przestawieniu znaków w rzymskim zapisie tejże liczby (XVII) otrzymamy "VIXI", czyli "Żyłem". Jakby tego było mało, suma cyfr z rozdziału zatytułowanego "Załoga Słomkowego Kapelusza: Łowca Piratów Zoro", czyli 485, wynosi właśnie 17.

Z jednej strony mam wrażenie i szczerą nadzieję, że coś w tym jest. Z drugiej nie mam nic przeciwko pozostaniu Zoro tym członkiem załogi, o którym wiemy najmniej, chociaż poznaliśmy go zaraz po Luffym. Nie ukrywam jednak, że gdyby wizja śmierci miała się sprawdzić, to liczę na to, iż nie będzie dotyczyła samego zielonowłosego szermierza, a jedynie kogoś z nim związanego spoza załogi, kogo spotkamy w Wano. Może Mihawka? Tashigi? A może jednak dowiemy się czegoś nowego o Kuinie i Koushirou? Nie jestem też do końca pewny, czy na tym etapie sam Odacchi byłby w stanie uśmiercić jednego z członków załogi.
A Wy jak sądzicie? To tylko ciąg zbiegów okoliczności czy może kryje się za tym wszystkim coś więcej?

Autorzy teorii: Gaimon i Zarus

[Obrazek: Sygnatura.png]
26.06.2017 18:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,826
RE: Zoro i 944
Sporo jest tych teorii liczbowych z Odą, aż ciężko założyć, że żadna z nich nie ma w sobie choć trochę prawdy. Nie do końca przemawiają do mnie te kadry z rozdziałów składających się z tych samych liczb, ale sama analiza kolorowej strony jak najbardziej. To o śmianiu się może się równie dobrze odnosić do samego Lawa.

Zerknęłam na oś czasu OP na wiki i ok 944 raczej nie wskazuje na nic konkretnego. Może odnosi się to do numeru rozdziału, w którym należy czegoś oczekiwać? Tak by wypadało, że będą wtedy na Wano, a od dawna ludzie spekulują, że Wano będzie arkiem Zoro, tak jak WCI przypadło Sanjiemu. Liczę trochę, że dojdzie do jakiegoś przebudzenia, może coś związanego z Sandai Kitetsu? Jego twórca wyglądał na samuraja, a broń ma podobno nieść śmierć (vide: groby)... :>

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
26.06.2017 18:57
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,698
Poziom ostrzeżeń: 20%
Dawno temu Dahaka wyjechał z teorią, że Zoro na Wano nauczy się nasączać miecze żywiołami, tak jak Vista (czy kto tam to robił) na MF elektrycznością, czy Kin'emon ogniem. I to mi się bardzo podoba. Tak w nawiązaniu do rozwoju Zoro na Wano. Poza tym wydaje mi się, że właśnie tam też dowiemy się czegoś o przeszłości Zoro, może o jego rodzicach, albo że Kuina żyje, lub spotkamy tam tego senseia.

A sama teoria... To dla mnie za dużo. Nie wiem co ludzie mają w głowach, że na to wpadają. A co musiałby mieć w głowie Oda, żeby w rozdziale 49 mieć już zaplanowane, że w 944 Zoro umrze. Ale propsy dla tego, kto to obmyślił.

okiren napisał(a):może coś związanego z Sandai Kitetsu? Jego twórca wyglądał na samuraja, a broń ma podobno nieść śmierć (vide: groby)... :>
Asura to taki trochę pakt z diabłem, huh? Big Grin

[Obrazek: hCuLxPa.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.06.2017 19:20 przez Devzan.)
26.06.2017 19:19
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,607
Poziom ostrzeżeń: 10%
Devzan napisał(a):A co musiałby mieć w głowie Oda, żeby w rozdziale 49 mieć już zaplanowane, że w 944 Zoro umrze

Generalnie jeśli Oda już działa na liczbach, to nie w ten sposób. Pamiętajmy, że w okolicach 49 rozdziału OP miał być o wiele krótszy. Jeżeli zrobi coś takiego w rozdziałach z czwórkami i dziewiątkami to nie dlatego, że zaplanował to 20 lat temu, ale dlatego, że znalazł powiązanie później i postanowił je wykorzystać.

[Obrazek: Z6ihek4.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.06.2017 19:34 przez Orzi.)
26.06.2017 19:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Duh, faktycznie, zapomniałem o tym szczególe, że OP początkowo było krótkie :v Racja.

26.06.2017 19:31
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Jest też teoria o tym, że przeklęte ostrza stopniowo przejmują kontrolę nad dzierżącym je szermierzem i Durandal Cavendisha jest jednym z nich. Stąd Hakuba.

Co do spojrzenia na teorię z liczbami, to zgadzam się z Ożim. Fanom wszystko wydaje się idealnie zaplanowane, a prawdopodobnie Oda po prostu wraca do niektórych rozdziałów i rozplanowuje fabułę tak, jakby niektóre szczegóły obmyślił dużo wcześniej. Tak jak z Sanjim i jego sekretną walizką.
OP miało się pierwotnie zakończyć dużo wcześniej, nikt nie myślał o 944 rozdziałach D:

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.06.2017 19:39 przez Hejs. Powód: Poprawiona ortografia)
26.06.2017 19:31
Oshhe Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 181
O wiele krótsze tzn gdzie się miało skończyć?

Co do zabijania postaci w OP Joy_Boy zrobił o tym odcinek i w sumie trzeba się z nim zgodzić, że Odaczi nie zabija jeżeli nie jest to konieczne, w serii padły tak naprawdę 2 ważne postacie Białobrody(Nowa Era) i Ace(uniknięcie konfliktu z Luffym) więc mam taką nadzieje, że Zora nie zabije bo jakoś teraz nie widać na horyzoncie powodu, ale jeżeli była by to zapowiedź upadku Mihawka i przejęcie przez Zoro tytułu najlepszego szermierza to tak chcę bardzo XD

[Obrazek: GkogmXw.jpg]
26.06.2017 19:40
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
(26.06.2017 19:40 )Oshhe napisał(a):  O wiele krótsze tzn gdzie się miało skończyć?
Podobno po około pięciu latach, czyli gdzieś w okolicach końcówki Alabasty/początku Skypiei.

26.06.2017 19:47
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,826
No i dlatego podpinanie 49 rozdziału pod teorię jest bez sensu, ale sama kolorowa strona nie wydaje wam się jakimś foreshadowingiem? Przy 784 rozdziale na bank już wiedział +/- co będzie na Wano.

Devzan napisał(a):Asura to taki trochę pakt z diabłem, huh?
Hejs napisał(a):Jest też teoria o tym, że przeklęte ostrza stopniowo przejmują kontrolę nad dzierżącym je szermierzem i Durandal Cavendisha jest jednym z nich. Stąd Hakuba.
Na tego typu rozwiązanie właśnie liczę. Joy Boy rozpalił we mnie znowu fazę na teorię z duszami w OP i dopisuję sobie we własnym zakresie, że i w przeklętych mieczach są one zaklęte. Pakt z Asurą za cenę własnej duszy (w pewnym sensie śmierć za życia?) byłby ciekawym motywem.

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
26.06.2017 20:45
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Zoro robiący Final Getsuga Tenshou ( ͡° ͜ʖ ͡°), za którą musi oddać swoje życie, by ratować Luffy'ego bądź innego załoganta... Mrr <3

26.06.2017 20:51
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama