Aktualny czas: 23.11.2020, 18:30 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Sędzia Jan Maria Weganowski, odcinek 1: Dwie róże krwi.
Autor Wiadomość
Weather Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,287
Dołączył: 28.04.2009
Skąd: Kraków
Post: #11
RE: Sędzia Jan Maria Weganowski, odcinek 1: Dwie róże krwi.
No niestety, ów oskarżony raczej nie będzie w stanie zapewnić porządnej rozrywki. Zresztą czego można oczekiwać od typa co morduje po pijaku? No nie wiele. Von kret wstał z krzesła i założył jedną rękę na drugą, po czym przystąpił do mówienia.

-No dobra, od czego by tu zacząć? Miałem wczoraj na obiad pomidorówkę, więc porozmawiajmy o pańskiej marynarce która jest zbroczona krwią. Powiedział pan "w sumie krew mogła się tam znaleźć w różny sposób." Pomińmy na razie całkowitą absurdalność tego stwierdzenia.

Von Kret wyciągnął swoją kopię raportu policyjnego. Lewa ręka dalej była założona na prawą, a druga dłoń trzymała ów raport.

-Względem tego raportu krew na pańskiej marynarce należy do dwójki denatów. To już obala pańską teorię o skaleczeniu się na tej rozbitej butelce. Poza tym nawet jeśli był pan zalany, to żona chyba na tyle ogarniała, by przed wyjściem, poszukać ów płaszcza. Teraz omówmy sprawę narzędzia broni. Powiedział pan, że można dostać takie na allegro? Że niby mógł należeć do byle kogo? W takim razie, gdzie jest, pański dowód na to? W pańskiej kolekcji brakuje właśnie takiego noża. I jeszcze chce pan, byśmy uwierzyli, że po prostu, zapodział się panu? Hyh, to nie jest jakiś sztuciec, tylko część dość dużej kolekcji. Jakoś nie chce mi się wierzyć by dałoby się go tak łatwo zgubić podczas byle jakiego sprzątania. Nie wspominając, że gdy policjanci pokazali panu ów nóż, rozpoznał go pan jako jeden ze swoich. Heheh, musi pan, wymyślić lepsze kłamstwo, by przedłużyć tę rozprawę.

Von Kret, nie starał się ukrywać małego uśmieszku, jaki zrobił mu się na twarzy. Dobrze wiedział, że z tym typem nie będzie miał większych problemów. Też zbytnio nie przejmował się jego obrońcą.

Skoro omówiliśmy przedmioty łączące się z morderstwem, omówmy pańskie relację z denatką, i to te prawdziwe. Względem tego co zeznała pani Filemek, nie upił się pan podczas imprezy, tylko przyszedł na nią pijany. I dodatkowo wszczął pan kłótnię, w której padły następujące słowa. "Nie pozwolę Ci być z nim. Z każdym, kobieta nocnej profesji, ale nie z tym gnojem. Zobaczycie, kobieta nocnej profesji, nie pozwolę", wszystko zostało powiedziane z krzykiem. Naprawdę żal mi pańskiej żony, To na pewno wspaniałą kobieta, a musiała się związać z facetem który jej nawet nie kocha. Zabójstwo jedynie z powodu upicia alkoholowego może być mało prawdopodobne. Ale jeśli by dodać obsesję oskarżonego na punkcie denatki, wszystko się układa w logiczną całość. Choć tak po prawdzie, każdy z choć jedną szarą komórką doszedłby, do identycznego wniosku.

Manfred odstawił raport policyjny, położył ręce na ławie, by usiąść, jednak przypomniał sobie jedną rzecz.

Aaaaah, no właśnie. Panie Namolny, w pewnym momencie w pańskim, zeznaniu... Coś się pan zająknął, zaczął pan wypowiadać słowo "pojech", jednak nie dokończył pan go, jednak zmienił je na innego słowo "poszliśmy" i to dość stanowczo. Czyżby starał się pan ukryć przed nami jakieś ważne informacje? Może względem jakieś karocy?

Prokurator znowu się lekko uśmiechnął po lewej stornie buźki. Przy takim natłoku informacji w końcu wymsknie mu się coś, co będzie ostatnim gwoździem do jego trumny. Zresztą to nie tak jakbym potrzebował czegoś więcej, by wrzucić go za kratki.

-Na tę chwilę to tyle ode mnie, Wysoki sądzie.

Manfred usiadł i znów założył jedną rękę na drugą. Teraz jedynie oczekiwał, jak to oskarżony się skompromituje wypowiadając kolejne brednie.

[Obrazek: a5d45uF.png]
20.03.2013, 12:07
Return to top


Wiadomości w tym wątku
RE: Sędzia Jan Maria Weganowski, odcinek 1: Dwie róże krwi. - przez Weather - 20.03.2013, 12:07Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama