Aktualny czas: 24.11.2020, 20:01 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Polskie seriale (nie komedie)
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,079
Polskie seriale (nie komedie)
Właściwie najchętniej założyłbym po prostu temat o nazwie "Wataha", ale pomyślałem, że nie ma co się ograniczać do jednego serialu i na każdy zakładać osobny temat. Także zaczniemy sobie od Watahy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by pogadać także o innych produkcjach.

Patrząc po tym, jak dobre produkcje ostatnio się pojawiają, można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że polskie seriale, bardzo dobrze sobie radzą. Pisałem już o znakomitym według mnie Belfrze, ale warto też wspomnieć o innych produkcjach, jak choćby o Watasze.

Wataha, to serial opowiadający o pracy strażników granicznych w Bieszczadach. Zmagają oni się nie tylko z wymagającymi zwierzchnikami, czy mrozem, ale przede wszystkim walczą z przemytnikami, którzy z Ukrainy przemycają żywy towar. Serial zaczyna się od wstrząsającego wydarzenia, bowiem ktoś wysadza elitarną jednostkę straży granicznej. Zamach przeżywa tylko kapitan Rebrow, przez co dla prokuratury (genialna Aleksandra Popłowska) staje się głównym podejrzanym.
Przyznam, że fabuła bardzo mnie wciągnęła i z zapartym tchem śledziłem dalsze losy Rebrowa, aż do samego końca Z każdym kolejnym odcinkiem otoczka tajemnicy przestaje być tak gęsta jak na początku. Poza tym obsada. Mamy Bartłomieja Topę, który gra przyjaciela głównego bohatera, czy Zielińskiego (Mnich w Odwróconych) który zarząda tym całym bordlem. Oprócz tego wspomniana Popłowska czy Boberka (aczkolwiek to mała rola). Nie brakuje rozpoznawalnych twarz, a co ważniejsze, widać, że aktorzy przykładają się do swoich ról. Czuć ich rozterki, dramat, po prostu szybko się z nimi utożsamiamy.

Serial Wataha trzyma w napięciu, zachwyca krajobrazami i pokazuje w prawdziwy i brutalny sposób, na czym polega praca strażnika granicznego, a przy tym nie robi tego w sposób wulgarny. Jestem ciekaw, kto z Was go widział i jakie ma wrażenia.

Innym bardzo dobrym serialem według mnie jest Pakt, gdzie grał Dorociński. I tutaj znowu, fabuła jest tak dobrze prowadzona, że widz nie ma kiedy się nudzić. Ale dawno go oglądałem i już teraz za dobrze nie pamiętam. Niedawno był drugi sezon, też bardzo dobry, ale to już nie było to, bo drugi bardziej przypominał walkę o karierę polityczną rodem z House of Cards. A pierwszy to była taka samotna walka dziennikarza, który wpadł na trop wielkiej afery. Całość trzymała w napięciu, a sposób w jaki powoli poznawaliśmy prawdę był pokazy w satysfakcjonujący sposób. Bardzo dobrze mi się to oglądało.

Tutaj warto też dodać, że Wataha okazał się wielkim sukcesem i premierowy odcinek drugiego sezonu miał miejsce również w wielu innych krajach, także można powiedzieć, że jest to taki nasz międzynarodowy sukces. To też pokazuje, że seriale polskie, jeśli się postarać, naprawdę mogą stawać bez wstydu w szranki z produkcjami zachodu.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.11.2017, 04:24 {2} przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
11.11.2017, 04:17
Return to top

Wiadomości w tym wątku
Polskie seriale (nie komedie) - przez Komimasa - 11.11.2017, 04:17
RE: Polskie seriale (nie komedie) - przez Szczery - 11.11.2017, 05:19
RE: Polskie seriale (nie komedie) - przez Komimasa - 14.11.2017, 02:12
RE: Polskie seriale (nie komedie) - przez Szczery - 14.11.2017, 14:36
RE: Polskie seriale (nie komedie) - przez Komimasa - 14.11.2017, 17:20
RE: Polskie seriale (nie komedie) - przez Komimasa - 19.11.2017, 04:28
RE: Polskie seriale (nie komedie) - przez Taboretto - 19.11.2017, 04:37
RE: Polskie seriale (nie komedie) - przez Komimasa - 19.11.2017, 04:57
RE: Polskie seriale (nie komedie) - przez Szczery - 19.11.2017, 17:12
RE: Polskie seriale (nie komedie) - przez Szczery - 02.01.2018, 22:41
RE: Polskie seriale (nie komedie) - przez Komimasa - 18.03.2018, 13:48
RE: Polskie seriale (nie komedie) - przez Hime - 19.03.2018, 10:42

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama