Aktualny czas: 27.09.2020, 12:01 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ankieta: Gdzie się uczysz?
Gimnazjum
15.38%
4 15.38%
Liceum Ogólnokształcące
23.08%
6 23.08%
Technikum
15.38%
4 15.38%
Szkoła zawodowa
0%
0 0%
Liceum profilowane
3.85%
1 3.85%
Państwowa uczelnia wyższa
34.62%
9 34.62%
Prywatna uczelnia wyższa
7.69%
2 7.69%
Szkoła podstawowa
0%
0 0%
Razem 26 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oświata
Autor Wiadomość
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423
Dołączył: 01.04.2009
Skąd:
Post: #1
Oświata
Zapewne większość z tu obecnych nadal się uczy. Napiszcie więc gdzie się uczycie lub co studiujecie. Jak wam się to podoba, co byście zmienili w szkolnictwie?

Ja jestem obecnie studentem drugiego roku prawa na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Wcześniej skończyłem III LO im. K. K. Baczyńskiego w moim rodzinnym mieście czyli Starachowicach.

W szkolnictwie zmieniłbym wiele, przede wszystkich trochę okroił program nauczania tak, by uczono ogólniej (wiedzę szczegółową nabywa się na studiach) a skupiano się na przedmiotach, które ktoś wiąże ze swoją przyszłością.
Dodatkowo jestem za urozmaiceniem lekcji, po co np. na historii nudne wykładanie materii i klepanie dat na pamięć. Lepiej uczyć przez "rozrywkę" - filmy, organizowanie wystaw i inscenizacji. A np. na lekcjach chemii zamiast obliczania jakichś moli czy innego pieroństwa pokazywać jak to działa w życiu, robić doświadczenia itp. Tak samo na fizyce. No bo fajnie, że umiem obliczyć przyspieszenie czegoś tam, ale po co mi to skoro nawet nie wiem do czego takie coś mogę w życiu zastosować.
Obecnie szkoła uczy wielu nieprzydatnych w życiu rzeczy. Można to zmienić, tylko trzeba chcieć.
05.04.2009, 10:02
Return to top
nagura Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 103
Dołączył: 03.04.2009
Skąd:
Post: #2
 
Jestem studentem III roku Finansów i rachunkowości przedsiębiorstw na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku :] Po tych 3 latach stwierdzam, że praktycznie nic nie umiem, nawet nie dałbym rady Pitu wypełnić, a co powiedzieć o bardziej skomplikowanych zadaniach. No nie może jednego się nauczyłem, obsługi kserokopiarki XD
Większość zajęć na tej uczelni to kpina z oświaty. Ćwiczenia czy konserwatoria na których dyktowany jest tekst przez 90 minut, zero zadań! Na niektóre zajęcia wystarczy chodzić i wpisywać się na liste obecności żeby zaliczyć.
Jedynie kilka osób ratuje tę uczelnię. Miło wspominam prawo cywilne, skarbowe i mikro/makroekonomię. To były ciekawe zajęcia, z których wyciągnąłem jakąś więdzę.
Ogólnie zatrudniani są tutaj wykładowcy którzy w ogóle nie powinni uczyć, ale są bo trzeba kimś wypełnić etat i program musi być przerobiony. No i ukochane panie z sekretariatu które bardzo nam pomagają (znaczy się wiedzą mniej niż studenci) i dowiadujemy się że nie ma jakiś zajeć dopiero 5 min przed nimi :] A zapytaj się o coś to gromy na Ciebie poślą, jakby ktoś je tam na siłę trzymał.
Gdybym wiedział, że tak będzie poszedłbym na zaoczne albo poszukał sobie innej uczelni.

Dla tych co wybierają się na studia: zróbcie porządny wywiad! Po co macie sobie marnować czas i wkurzać się że to nie to co sobie wyobrażaliście.

Trzeba się urodzić człowiekiem żeby osiągnąć prawdziwą głupotę.
05.04.2009, 11:35
Return to top
Vegi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 522
Dołączył: 30.03.2009
Skąd: Snajper Island
Post: #3
 
Ja się uczę w liceum ogólnokształcącym na profilu wojskowo-informatycznym. Mam lipę, bo w większości przypadków nauczyciele nie mają mnie czego uczyć... Póki co, zaliczam tylko kosy za brak pracy domowej, której moim zdaniem nie powinno być wcale. Mam ok. 8 godzin dziennie i jeszcze dowalają mi kolejne 2? Mi to nie pasuje Big Grin
Nauczyciele to też niezbyt interesują się własnymi przedmiotami, przez co uczniów do nich zrażają. Powinni się bardziej przykładać.

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
Lubię placki.
05.04.2009, 11:39
Return to top
zig Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 80
Dołączył: 02.04.2009
Skąd:
Post: #4
 
Ja się uczę w gimnazjum ( chyba sportowym :-P ) ( jejku co tu mogę napisać <myśli>)
Co do historii w podstawówce miałam taką nauczycielkę, która opowiadała nam, robiła wycieczki itd, świetna babka ( moja była wychowawczyni) ale teraz mam taką wredną babę ( moja obecna wychowawczyni), która każe nam pisać 5 stron na jednej lekcji, a na następnej lekcji robi nam kartkówkę, wiem, że moje problemy to pikuś porównaniu z tym co wy macie na studiach i w liceum ale w moim wieku to są problemy :-P
Na chemii bardzo rzadko pani nam pokazuje różne reakcję bo nasza klasa dostała od Dyrektorka zakaz jakichkolwiek eksperymentów, wycieczek ( rozrywki) ale i tak tą panią lubię bo jest miłą i ciekawie mówi o chemii.
Fizykkaaa :evil: <krzyczy> nie strasz mnie na fizyce jest " jak makiem zasiał" jest wredną żabą! Tylko uczyć się i jeszcze raz uczyć się :/
05.04.2009, 13:32
Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,064
Dołączył: 26.03.2009
Skąd: Poznań/ Bełchatów
Post: #5
 
No korzystając z okazji, że epek ściągnie się za 1:30 minut albo dłużej postanowiłem się tu wypowiedzieć. Wpierw przeszłość.

Chodziłem do ogólniaka, nie była to jakaś prestiżowa szkoła, ale odniosłem wrażenie, że nauczyciele się przykładają do swojej roboty.
Miałem 7 polskich w ciągu tygodnia bo human, z czego słuchajcie na 6i7 lekcji dwa pod rząd. No tu to już nie wyrabiałem. Ogólnie w licku zwłaszcza w trzeciej klasie, zacząłem się uczyć amatorsko japońskiego. Przerwy, czy godzina wychowawcza. Na przedmiotach starałem się słuchaj gdyż nie mam jakiś takich właściwości natychmiastowego przyswajania materiału. No i powiedzmy lubiłem biologię, genetyka, choć momentami trudna, mnie fascynowała. Historię to ja zawsze lubiłem, a nasza nauczycielka potrafiła ja w przyjemny sposób przekazywać. Matma, młoda nauczycielka, i z racji, iż tego przedmiotu nie było wtedy na maturze, mieliśmy kompletne luzy.
Nie lubiłem chemii, fizyki, to były koszmary. Chemii cudem miałem 4 potem już 3 z fizy też 3 była ale 2 chyba miałem na półrocze. I te przedmioty podnosiły mi poziom wkurwienia. No bo po ciętą cholerę mi one? Ja rozumiem głupio jest nie znać podstaw i wiocha totalna.
Np Geografia, ktoś z klasy nie wiedział gdzie leży Afryka, czy gdzie jest Rosja...
Ale trzy lata nauki? I na co mi to było? Totalna strata czasu, daję słowo, masakra. I co ja z tego pamiętam? Co wy pamiętacie z tego?

Skoro na maturę biorę historię, no to chociaż w trzeciej klasie mogli mi oszczędzić tych ścisłych. O i jeszcze Niemiec! Byłem w niebo wzięty jak sie dowiedziałem, ze w trzeciej klasie mam mieć 4! Cztery niemce, no kląłem na ten plan na czym świat stoi. Nienawidzę tego języka, czemu mnie do niego zmuszają. Jeszcze to jak wyglądały lekcje to przedstawię poniżej w szczegółach.

Gosciówka za rok na emeryturę, a taka dama, że bez wątpienia z arystokracji. Ubierała się w tak przedziwny modny sposób, że każdy o tym mówił. Np spódnica z falbankami i kokarda wielkości dupy na wspomnianym miejscu. Ale to jeszcze nic. No rewia mody. Miała jakiś gust mimo wszystko, bo nie odsłaniała swojego dość postarzałego ciała. Ta energiczna babka, że masakra. Mieliśmy lekcje w poniedziałki 2 i w środy 2. No i ten poniedziałkowy to już był koszmar z ulicy wiązów. Bo co w niedziele było? Taniec... no? Taniec z gwiazdami psia mać! No i pogaduchy. Kto w czym i jak tańczył, no my z chłopakami to chowaliśmy głowy. Pamiętam, że Niemiec mi równo zwisał, i bardzo często kanji się na nim uczyłem.

Podsumowując. Chociaż w trzeciej klasie winny być tylko te przedmioty co na maturę. Tak to człowiek czasu się nie miał się przygotowywać, bo ci fizyczka kartkówki niezapowiedziane robiła a ta z niemca to tak jakbyśmy maturę pisali ( a pisały 2 osoby...) Na chorobo-cholerę to było? Dobrze, ze choć trochę czasu poświęciłem japońskiemu.

O boze no zapomniałem! Był jeszcze jeden zarąbisty przedmiot: Podstawy przedsiębiorczości czy jakoś tak. I ta pokraka, jak robił test, to nie wiedzieć czemu z programem się nie pokrywało za bardzo. Mało tego. Pamiętam jak pracę jakąś pisałem z przedsiębiorczości bodajże w marcu czy jakoś tak, kiedy matura tuż tuż. No krzyżyk na drogę...
Następny post: Wssm. CDN

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]


05.04.2009, 13:59
Return to top
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423
Dołączył: 01.04.2009
Skąd:
Post: #6
 
Komimasa napisał(a):Podsumowując. Chociaż w trzeciej klasie winny być tylko te przedmioty co na maturę.
Ja miałem fajne liceum bo w dwa lata przerabialiśmy to co inni w 3 i dzięki temu w trzeciej klasie nie miałem chemii, fizyki, biologii i geografii, za to miałem historię i wos, które zdawałem na maturze jako przedmioty fakultatywne. Z kolei ci co zdawali np. biologię nie mieli historii i wosu. Było to dobre rozwiązanie, bo dzięki temu nie traciłem czasu na pierdoły tylko mogłem się przygotowywać do matury (a, że tego nie robiłem to inna sprawa Big Grin).
05.04.2009, 14:03
Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,064
Dołączył: 26.03.2009
Skąd: Poznań/ Bełchatów
Post: #7
 
Czyli taki u mnie "Bronek" najbardziej znany, szanowany. To nie tak, ze zrobiliście to co inni w 3 to wy w 2Tongue Wiadomo, program to program, po prostu miałeś dobrą szkołę iw am odpowiednio okrojono materiał, by wyrobić go w dwa lata.
No ja takich sukcesów nie miałem, tak mi nie bardzo egzamin poszedł i się dostałem gdzie się dostałem...ale było spoko, tylko to jedno zawadzało.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]


05.04.2009, 14:09
Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,282
Dołączył: 26.03.2009
Skąd:
Post: #8
 
Szkoła i oświata, jeden z najciekawszych tematów. Szczerze powiem że jeśli chodzi o nauczanie w podstawówce, do wygląda tak jak wyglądać powinno, uczysz się podstaw z każdej dziedziny i NA TYM SIĘ POWINNO SKOŃCZYĆ. Moim zdaniem u nas powinno być tak jak za granicą, że na etapie gimnazjum bierzesz sobie 2-3 przedmioty i żadnych innych nie masz, poza wybranymi i językami. Wtedy każdy byłby naprawdę obcykany w tym w czym powinien być, a nie że ja jestem w szkole Gastronomiczno-Hotelarskiej i oni mi tłuką matematykę czy fizykę, która mi się do niczego nie przyda. W szkole denerwuje mnie niekompetencja nauczycieli, często się zdarza że sami nie wiedzą co mówią i mówią źle, denerwuje mnie to strasznie. Albo jeszcze jest taka babka, która najchętniej by tylko dyktowała, ale o tym już chyba gdzieś wspominałem. Ja będąc w technikum powinienem mieć tylko i wyłącznie przedmioty zawodowe, języki i te przedmioty, z których będę pisał maturę. A jeśli chodzi o maturę, to jeśli jej nie zdam to pójdę na całe życie do pierdla, za zamordowanie Romana Giertycha, który to wprowadził Amnestię, tylko po to żeby uchronić przed ewentualnym nie zdaniem planowanej matury z matematyki, a jak go zjechali to od razu to wycofał, tylko kretyn zapomniał wycofać powodu, dla którego amnestie wprowadził. Denerwuje mnie jeszcze to że nauczyciele są tak strasznie nie rozgarnięci że ja pisząc sprawdzian przepisuje odpowiedzi z otwartego zeszytu. Jeśli o mnie chodzi to ja ściągając nie tracę na wiedzy, bo mam taki talent że czasem wystarczy mi raz zeszyt przeczytać, żeby sprawdzian napisać na bdb, podczas gdy inni uczą się pięć godzin i ledwo dwa dostają. Ale nauczyciel, który przyzwala na ściąganie na swojej lekcji jest idiotą, bo on sam sprawia że uczniowie nie wiedzą tego co mają wiedzieć, a później ma o to jeszcze pretensje. Normalnie żal. Coś jeszcze później dopisze, bo moja frustracja, na temat szkoły nie ma końca.

05.04.2009, 16:43
Return to top
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 919
Dołączył: 26.03.2009
Skąd: Olsztyn
Post: #9
 
Ja tam studiuję dziennikarstwo na naszym UWM... I powiem tyle - nie warto. Beznadziejny kierunek... Niczego w sumie nie uczą. Ale z drugiej strony genialne miasteczko akademickie. Ze względu na imprezę nasze studia są cudowne, ale co do nauki to syf i mogiła mówiąc w skrócie. Nikomu nie polecamTongue

W liceum też nie było za ciekawie. Nudy na pudy. Byliśmy klasą humanistyczno-"autystyczną" i na lekcjach zamiast się uczyć wyskakiwaliśmy z okien, zamawialiśmy pizzę, albo graliśmy w gałę... Załamka po prostu.

Gimnazjum? Hmm... kiedyś znalazłem pod ławką (mieliśmy takie póleczki) jaką mangową panienkę a po drugiej stronie tekst "jeśli uważasz, że Goku to dupa, to wpisz się na listę". Wpisałem się i od tamtej pory całe gimnazjum pisałem sobie z jakimiś laskami wrzucając kartki pod ławkę.

Podstawówka.
Najcudowniejszy okres w życiu... Za dużo by tu pisaćTongue

A na oświatę sram. Mam umysł artysty, niestety.

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
www.myspace.com/lukaszjedrys
06.04.2009, 02:32
Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,064
Dołączył: 26.03.2009
Skąd: Poznań/ Bełchatów
Post: #10
 
No to ja się wypowiem o moim błędzie życia.

Miała być japonistyka ze stosunkami międzynarodowymi. Były stosunki i 2 godziny japońskiego. Zupełnie nie tego się spodziewałem. zanim poszedłem na te studia już wtedy sie uczyłem japońskiego z cudownego ESKK. Powiem tyle, choć przerobiłem tak połowę, to mój poziom był wystarczający by na tych lekcjach co były wszystko wiedzieć. No to dokształcałem się dalej jeszcze bardziej zwiększając różnicę. Oczywiscie to nie było to.

A jak wyglądały stosunki międzynarodowe?

No totalnie do dupy. Miałem powera na początku, wypożyczyłem książki z teorii stosunków i 3 linijkowe zdanie uczyłem się 10 minut. No rzuciłem w diabły. To były stracone dni, dni pełne laby, sesja dopiero na półrocze nie to co filologia... Mogłem się opierdzielać jak chciałem i pleców nie miałem. No niektórych przedmiotów się uczyłem np Historii polski po wojnie światowej. Był taki klimatyczny facio taki rygor był i to jego powiedzonko "Ale proszę państwa totalna koncentracja" Gośc z powołaniem, opowiadał ciekawie, szczegółowo, zabawne anegdotki, sumienny, super.
Był filozo co siadł nad mikrofonem i tak pozostał przez 1,5 godziny. OJ walczyło się z sennością. Ogólnie jak i większość studiujących uważam, ze filozofia jest mi po diabła i do tego nudny przedmiot jak cholera. Tego goscia co wykładał widziano jak w pubie gapił się przez 3 godziny w ścianę. I to ma być kurde mój mentor?

Prawo tez było ciekawe ale w inny sposób. Często nawet częściej go nie było, właściwie bez powodu. Opowiadał jak to w towarzystwie sie zachować, ale miał taki niewyraźny nużący głos no masakra...

Czasem jakąś prezentacje sie zrobiło, np na zaliczenie przedmiotu była takowa. Byłem w grupie z Jutsu to dał popis. Bo jak to on, dodał efekty. Np dżwiękowy. Prezentacja sie zaczynała od pierwszych słów refrenu Naruto ShippudenBig GrinBig Grin Nie ma co, klimatyczneBig Grin
Na drugim półroczy zdałem sobie sprawę, ze to nie to i mam to gdzieś ale zapłaciłem za rok wiec chodzić musiałem.
Miałem takie jeszcze prawo międzynarodowe, no siedziałem w pierwszej ławce i usypiałem przed wykładowcą. Właściwie, nie spali tylko ci co nie słuchali. Nie wiem jak to robił gośc. Niby o pancernikach, zbrojeniach Niemiec, ale no ziewBig Grin
Nawet specjalnie spałem 8 godzin przed tym wykładem a i tak na nim przysypiałem.

Jeszcze był taki profesor Malinowski, celowo mówię gdyż nie zapadł mi dobrze w pamięć. Przyjeżdżał z UW.
No gość był zboczony, nie krył tego, gadał do dziewczyn w specyficzny sposób i opowiadał ( gdy ręka odpoczywała, a zaraz wytłumaczę iż miała po czym) opowiadał sprośne żarciki.
Aha poznać go można po tym, iż jego najczęstszym epitetem jest, ze coś jest "niesłychane"

Nie lubiłem gosćia bo on dyktował swoje książki! Coś tam zmieniając. Ale robił to od początku do końca, i tak wyglądały wykłady. No niech se w dupę wsadzi. Ludzie ja zapisywałem ponad 7 stron u niego na zajęciach, no ręka padała. A równo sie gapił, czy ktoś pisze...

Najgorsze były indeksy...
No czekałem 7 godzin, jednego dnia 5 drugiego 2... Bo sobie trzeba było przefiltrować z dziewczynami czy coś ( to inny) Masakra no Chmiel to mi zapadł w pamięć cholera jedna.
Pamiętam jak sie oburzał, ze nie dajemy mu wyjść na papierosa, ale się nie dziwcie przerw z 5 chyba robił po 15 minut! Nas już krew zalewała.

O nie lubiłem jeszcze Politologi, tak gadała o legislatywie, że mi w brzuchu rozgrywało sie worms 4.
I tyle wspomnień po WSSM, zmarnowany rok, gdyby nie skończenie całego ESKK, które czyniłem na lekcjachBig Grin

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]


07.04.2009, 01:03
Return to top
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama