Aktualny czas: 29.09.2020, 15:42 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niemiecki, lubimy czy nie, a Niemców?
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,064
Dołączył: 26.03.2009
Skąd: Poznań/ Bełchatów
Post: #1
Niemiecki, lubimy czy nie, a Niemców?
No więc ja jak nie poznam fajnej Niemki to moje poglądy raczej nie ulegną zmianie a są skrajne.

Od razu zaznaczę, że nie mówię tu w kontekście tępienia, "powinny zniknąć z tego świata" itd, po prostu mam pewne negatywne zdanie na ich temat a już na pewno języka.

Być może to wina edukacji. Nagle miałem 4 zajęcia tego gówna w 2 klasie i nie lubiłem zajęć z Niemca. Język brzmi strasznie twardo, jakoś tak beznadziejnie, melodii w nim zero. Tylko, że chiński też miękki nie jest. Skąd więc aż taka niechęć? No pewnie szkoła innej opcji nie ma, choć ja sobie to tłumaczyłem wrodzoną niechęcią do tego języka.
Z kumplem żeśmy mówili, że nie tak dawno zmuszano naszych rodziców dziadków do nauki tego języka a teraz zmuszają nas" Tylko wtedy to były restrykcje, więc się tu nie będę rozdrabniał.

Natomiast Niemcy kojarzą mi się z takim zadufanym narodem, tak, jakby każdy z nich miał coś z faszysty, który gnoi inne nacje. To na pewno przesadne wyolbrzymienie, ale jakoś tak mam. Mój wuj jest Niemcem i taki z niego pępek świata, że drugiego takiego Polaka nie znam...

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]


27.04.2010, 19:24
Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,461
Dołączył: 30.03.2009
Skąd: Super Bale Całą Noc
Post: #2
 
No więc gdyby za mój stosunek do języka niemieckiego odpowiadała edukacja to pewnie bym za nim nie przepadał. Po podstawówce, w której uczyłem się języka angielskiego, trafiłem w gimnazjum do klasy niemieckojęzycznej, w której każdy mniej więcej znał podstawy języka i potrafił się w nim w miarę płynnie wypowiadać, ja zaś pierwszy raz w życiu słyszałem cokolwiek po niemiecku (nie licząc oglądanych w młodości bajek na rtl2, ale to zupełnie bez zrozumienia). Nauczycielka nie była jakaś rewelacyjna, uczyła tak sobie. Musiałem zatem doganiać resztę klasy. Jednak język sam w sobie mi się spodobał. Lekko mi podchodził i pod koniec gimnazjum byłem jednym z lepszych germanistów w klasie. Tak więc mimo utrudnień udało mi się całkiem nieźle zaprzyjaźnić z językiem niemieckim.
Język niemiecki uważam za bardzo interesujący, może nie ma takich melodyjnych, lekkich brzmień jak inne języki, ale ma swój charakter który bardzo mi odpowiada.
Nie podoba mi się natomiast jak ktoś mówi że nie lubi niemieckiego bo Niemcy to szkopy itp. Rozumiem że historia z naszym zachodnim sąsiadem była dość napięta i należy o tym pamiętać, ale to nie powód do natychmiastowego skreślania wszystkiego co niemieckie. Jestem za pamiętaniem o historii i nie rozkazuję nikomu myśleć jakby nic się nie stało. Ale na litość! Stało się, nie odstanie się, a tylko rozdrapując stare rany nigdy do niczego nie dojdziemy. Teraz jesteśmy z Niemcami w Unii, współpracujemy ze sobą, należy się przyjaźnić a nie tylko wypominać grzechy przodków.
No i jeszcze pragnę dodać, że niemiecki to nie tylko znienawidzeni przez niektórych z was Niemcy. Językiem niemieckim na co dzień posługują się przecież też Szwajcarzy, do których zbytnich urazów historycznych nie mamy, oraz Austriacy, których kraj znany jest z pięknej sztuki i literatury, co przeczy opinii że po niemiecku to wszystko brzmi jak rozkaz rozstrzelania.
No i na koniec chciałbym odpowiedzieć na zadane przez niektórych pytanie, czemu w szkołach uczą nas niemieckiego a nie np. włoskiego. Odpowiedź jest prosta. Niemcy to nasi sąsiedzi i łączy nas dużo wspólnych interesów. Niemcy intensywnie u nas inwestują, my też trochę u nich, więc to normalne że ministerstwo kładzie nacisk na to, abyśmy się mogli nawzajem porozumieć i współpracować. Z tego samego powodu jestem rad, że niegdyś popularny u nas, a ostatnio wzgardzony rosyjski wraca do łask i ponownie zaczynają go uczyć w szkołach.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
27.04.2010, 22:06
Return to top
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736
Dołączył: 25.04.2009
Skąd: Łódź
Post: #3
 
Co do języka to powiem tak: uczyłem się 4 lata licząc podstawówkę i gimnazjum. W Liceum miałem rozszerzony niemiecki. Pisałem próbną maturę z niemca, ale normalną już z anglika. No i na studiach wyszło tak że nie mogłem chodzić na anglika, więc miałem niemiecki język prawniczy przez dwa lata. :mrgreen: I powiem jedno: DO TEJ PORY NIENAWIDZĘ TEGO JĘZYKA!!! :->
Dziwnie tak wyszło że chodziłem tyle lat na ten język, ale i tak nigdy go nie polubiłem i już. Jest twardy, nie melodyjny i w ogóle taki dziwny. Zawsze kojarzył mi się z niemieckimi pornusami. :-P
A co do samych Niemców - nic do nich nie mam do momentu kiedy się nie zaczynają wywyższać i wymądrzać jacy to oni nie są wspaniali. No ale jakby wybuchła wojna to stanął bym w szeregu i nienawidził ich tak jak nasi dziadkowie.
To jeszcze wspomnę że mam typowo aryjskie cechy wyglądu i czasami myślę że powinienem urodzić się Niemcem. Ot taki dziwny przypadek ze mnie. :mrgreen:

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
27.04.2010, 22:12
Return to top
Zaxus Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 509
Dołączył: 27.08.2009
Skąd:
Post: #4
 
Co do samego języka mogę tylko powiedzieć, że nie podoba się mi, co do Niemców człowiek, jak człowiek i nie będę nic wypominał, czy oceniał patrząc przez "okulary ze stereotypowymi szkiełkami". Co do nauki tego języka wolałbym Hiszpański, Francuzki, Włoski, albo nawet Rosyjski(który powinien być bardziej znienawidzony).

[Obrazek: fa50186.png][Obrazek: 08-fallen-logo-150x150.jpg][Obrazek: fallenflagbyzaxus.jpg]
27.04.2010, 23:04
Return to top
Tatra Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 529
Dołączył: 06.08.2009
Skąd:
Post: #5
 
Niemiecki... Jakże szczęśliwe były me młodzieńcze lata, gdy nie miałem z nim żadnego styku. Ale wszystko co dobre, kiedyś się kończy... Skończywszy gimnazjum i udawszy się do liceum, niefortunnie spadł na me barki obowiązek nauki tegoż języka. Języka, który ani trochę mi nie podchodzi. Ucząc się całe życie angielskiego, nie potrafiłem się przedstawić na nowe zasady, akcent, itp. itd. Sam język jest zresztą strasznie szpetny, każde słowo brzmi jak przekleństwo xD Do mej niechęci przyczynił się także nauczyciel, który traktuje nas jakbyśmy już potrafili mówić po niemiecku :/ Właśnie skończyłem pisać baśń po niemiecku (oh, cobym zrobił be ciebie cudny translatorze??) i naszła mnie taka refleksja. W jaki sposób Niemcy mogą wyrosnąć na porządnych ludzi, skoro słuchają bajek brzmiących jak thriller wypełniony po brzegi wulgaryzmami??!!
Co do Niemców - nic do nich nie mam. Naród jak naród. Ma swe wady i zalety.

[Obrazek: the_witcher_sig_by_imperial_shagon.png]
27.04.2010, 23:04
Return to top
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,101
Dołączył: 31.03.2009
Skąd: Świebodzin
Post: #6
 
No cóż do samych Niemców jako narodu czy ludzi kompletnie nic nie mamSmile
Powiem nawet, że podziwiam ich, bo w przeciwieństwie do nas po tych wojnach potrafili się podnieść i zorganizować(z pożyczkami finansowymi, ale my nawet wtedy byśmy nic nie zrobiliTongue), a potem wyrosnąć na jedno z lepiej rozwiniętych państw na świecie.
Jednak jak widzę jakiś Niemców to uciekam. A dlaczego?? Jest prostu powód. Boje się, ze do mnie zagadają i będą się coś pytać, a ja bardzo się peszę, gdy nie umiem zrozumieć innych ludzi(jak mówią innym językiem).
Co do języka to go wręcz nienawidzę. Brzmienie nie jest takie złe, ale niemiecki jest językiem trudnym i ma zagmatwaną gramatykę. Kompletnie mi nie wchodzi do głowy. Był moją zmorą przez ostatnie 9 latTongue Nigdy go nie polubię.

.........._............_...........
........IOI'.'.'.'.'.'.'.IOI.........
........ \.'.'.'.'.'.'.'.'.'./..........
........".'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'"...........
........"""[!!!!] [!!!!]"""...........
.....""""" ...../..\....""""""........
...."""""" ..______..""""""".......
...""""""" .....__.....""""""""......
..""""""""\________/"""""""""...
27.04.2010, 23:24
Return to top
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736
Dołączył: 25.04.2009
Skąd: Łódź
Post: #7
 
Dlaczego ma być jatka? Ja się z tym w pełni zgadzam. Niemcom zazdroszczę tylko jednego: wiedzą co to znaczy ciężka praca i porządek. ;-) Natomiast Polacy nie. I dlatego też czasami wolałbym być Niemcem. :->

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
27.04.2010, 23:43
Return to top
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,101
Dołączył: 31.03.2009
Skąd: Świebodzin
Post: #8
 
Piszę co myślęTongue Nie nienawidzę Niemców. Więcej od nich zaszkodzili nam Rosjanie, jeżeli już chcemy grzebać w przeszłości.
Romario napisał(a):Dlaczego ma być jatka? Ja się z tym w pełni zgadzam. Niemcom zazdroszczę tylko jednego: wiedzą co to znaczy ciężka praca i porządek. ;-) Natomiast Polacy nie. I dlatego też czasami wolałbym być Niemcem. :->
Dokładnie.

.........._............_...........
........IOI'.'.'.'.'.'.'.IOI.........
........ \.'.'.'.'.'.'.'.'.'./..........
........".'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'"...........
........"""[!!!!] [!!!!]"""...........
.....""""" ...../..\....""""""........
...."""""" ..______..""""""".......
...""""""" .....__.....""""""""......
..""""""""\________/"""""""""...
27.04.2010, 23:49
Return to top
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 919
Dołączył: 26.03.2009
Skąd: Olsztyn
Post: #9
 
A ja zawszę jak widzę szwabów, to mam wrażenie, że to małe hitlery. Po drugie pierdzą przy stole i myślą, że to śmieszne... Jak to mówił mój dziadek? "nie jestem rasistą, ale szwabów nienawidzę"Tongue

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
www.myspace.com/lukaszjedrys
28.04.2010, 00:34
Return to top
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,101
Dołączył: 31.03.2009
Skąd: Świebodzin
Post: #10
 
Taka mentalność w Polsce. Przeszłość zawsze zostawia pewne antagonizmy, które wchodzą nam w nawyk, że tak się wyrażę, a nawet staja się częścią kulturyTongue

.........._............_...........
........IOI'.'.'.'.'.'.'.IOI.........
........ \.'.'.'.'.'.'.'.'.'./..........
........".'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'"...........
........"""[!!!!] [!!!!]"""...........
.....""""" ...../..\....""""""........
...."""""" ..______..""""""".......
...""""""" .....__.....""""""""......
..""""""""\________/"""""""""...
28.04.2010, 00:37
Return to top
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama