Aktualny czas: 24.10.2020, 14:35 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diablo
Autor Wiadomość
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 748
Dołączył: 16.09.2009
Skąd: Snajper Island
Post: #1
Diablo
Joł!
Tak więc, napiszę coś o Diabełku.
Hmm, jak tu zacząć... :roll: (po jakimś czasie) Dobra, chyba wiem:
W "Diablo 2" wcielasz się w herosa, którego zadaniem jest uratowanie świata przed zagrażąjącym mu złem z Piekła. Najważniejsza w grze jest walka z potworami, dzięki temu twoja postać rozwija się, za zabicie każdego potwora otrzymujesz punkty doświadczenia, po zdobyciu odpowiedniej liczby punktów twoja postać awansuje na wyższy poziom i będzie potężniejsza, zdobędzie nowe umiejętności i atrybuty. Poza tym potwory zostawiają po sobie przedmioty (np. Miecze, Zbroje), które zakładasz na swoją postać oraz złoto. Tak więc na początku musisz wybrać postać, którą będziesz kierował.
Wszystkich postaci w Diablo II jest pięć. Są to: barbarzyńca, paladyn, nekromanta, amazonka i czarodziejka. Po zainstalowaniu rozszerzenia pt. Lord of Destruction możemy korzystać z dwóch dodatkowych profesji: druida i zabójczyni. Każdy bohater posiada 30 specjalnych umiejętności. U czarodziejki są to umiejętności magiczne, u barbarzyńcy zwiększające jego skuteczność w walce wręcz, nekromanta jest mistrzem w ożywianiu bestii, paladyn używa aur defensywnych i ofensywnych, amazonka posiada zdolności, dzięki którym lepiej posługuje się łukami i włóczniami, druid włada żywiołami i przyrodą, a zabójczyni potrafi zakładać pułapki. Dzięki umiejętnościom postacie znacznie się różnią, co sprawia, iż rozgrywka każdą z nich wygląda zupełnie inaczej.
Oprócz zdolności każda postać posiada współczynniki charakteru (atrybuty), które również można rozwijać. Są to: siła, zręczność, żywotność i energia. Siła zwiększa obrażenia oraz pozwala na noszenie coraz cięższych i potężniejszych przedmiotów. Zręczność zwiększa skuteczność ataku obronę i blok (w przypadku posiadania tarczy), potrzebna jest też do noszenia niektórych broni np. łuków. Żywotność podnosi punkty życia oraz wytrzymałości (która umożliwia bieg) naszej postaci, a energia zwiększa manę, potrzebną do czarowania. Na koniec cechy herosów, które zależą głównie od przedmiotów: odporności (na ogień, zimno, błyskawice i trucizny), obrażenia, skuteczność ataku (czyli procentowa szansa na trafienie przeciwnika), obrona (im mamy wyższą obronę, tym przeciwnik ma mniejszą szansę, że nas trafi) i szansa na blok (jeżeli używamy tarczy).
Są dwa rodzaje rozgrywki: Zwykłe i Zawodowe
Zwykłe: W czasie gry, to normalne, że twoja postać może ginąc i oprócz straty złota lub doświadczenia (to dopiero na wyższych poziomach) nic specjalnie nie traci. Czyli możemy ginąć ile nam się żywnie podoba.
Co innego do rozgrywki na zawodowcu: Postacie zawodowe są dedykowane dla graczy, którzy lubią ryzykować na krawędzi życia i śmierci. Postacie zawodowe posiadają odrębny ranking na Battle.net jeśli są tworzone jako postacie rankingowe. W trybie zawodowca żyjesz tylko raz, co oznacza, iż jeśli zginiesz nie będziesz już mógł używać tej postaci. Raz zmarłe postaci zawodowe nie mogą tworzyć gier ani do nich dołączać. Stracą również wszystkie przedmioty z ciała oraz skrzynki. Jeśli upoważniłeś innych graczy do ograbiania twego ciała to mogą oni odzyskać przedmioty z ciała twego bohatera.
Tryb zawodowca nie jest dla każdego i polecam go tylko ekspertom. Jeśli napięcie i strach przed śmiercią nie zachęcają cię lepiej zostań przy normalnym trybie.

Hmmm, może coś o trybie sieciowym ?
Battle.net, to właśnie dzięki niemu trzyma "dwójkę" przy życiu.
Battle.Net to oficjalny serwer firmy Blizzard, na którym można pograć, z graczami z całego świata, w gry tejże firmy, m.in. "Diablo2". Jeśli chodzi o "Diablo2" BN podzielony jest na dwie kategorie: Closed BN (Zamknięty Battle.Net) oraz Open BN (Otwarty Battle.Net). Na Open BN możemy zagrać postacią, którą stworzyliśmy na singlu (jej pliki zapisane są na komputerze gracza). Na Closed BN natomiast pliki postaci zapisane są na serwerze BN.

Otwarty Battle.net: Możemy na nim grać postaciami z trybu dla gracza pojedyńczego [Single Player]. Ma to swoje zalety, bo będziemy mogli z pomocą innych graczy przejść te miejsca w grze, w których w pojedynkę nie dajemy sobie rady. Możemy wymieniać się z graczami przedmiotami i tu zawsze jest szansa na zdobycie przedmiotu czy przedmiotów, na których nam zależy. Możemy też pomóc innym graczom, którzy potrzebują pomocy, albo po prostu sobie samemu pograć. No i w końcu możemy sprawdzić siłę naszego bohatera w starciu z innymi graczami dzięki pojedynkom, tzw. Duelom charakteryzującym się między innymi tym, że podczas nich nie korzystamy z mikstur. Jednak głównym niebezpieczeństwem jest fakt, że w grze mogą uczestniczyć gracze, których nawiasem mówiąc dobra, uczciwa zabawa nie interesuje. To są tzw. cziterzy, gracze, którzy korzystają ze wszelkich możliwych środków na ułatwienie życia sobie i utrudnienie życia innym. Niestety, jeśli mam wyrazić opinię o opłacalności gry na Otwartym BattleNecie, to odradzam.

Zamknięty Battle.net: Tu gramy tylko i wyłącznie na BattleNet. Nasza postać jest zapamiętywana na serwerach Blizzarda i nie mamy do niej dostępu. Ten manewr ma na celu zapobieżenie czitom, a także zwiększeniu naszego bezpieczeństwa. Życie na Zamkniętym BattleNet to zupełnie inny świat. Przede wszystkim wyzwanie, które może nam przynieść wiele radości i frajdy. Ale także i tu nie ustrzeżemy się od graczy, którzy uczciwość mają głęboko "gdzieś". Mowa o oszustach czy nawet złodziejach.

To chyba tyle z mojej strony. A teraz pytanie do was: Graliście (co ja piszę ! musieliście grać ;-) ) Gracie na oryginale czy na piracie ? I co sami o tej grze sądzicie. Jak dla mnie "Dwójkę" przebije tylko "Trójka". Wypowiadajcie się (jeśli chcecie)


(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.04.2012, 23:34 {2} przez Chlor.)
24.05.2010, 19:21
Return to top
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,101
Dołączył: 31.03.2009
Skąd: Świebodzin
Post: #2
 
A ja chciałbym zadać małe pytanko odnośnie Diablo, bo może w końcu zagram;0
Czy widać na bohaterze założone zbroje i broń?? Czy jak walczy z potworkami to widać to na nim??

.........._............_...........
........IOI'.'.'.'.'.'.'.IOI.........
........ \.'.'.'.'.'.'.'.'.'./..........
........".'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'"...........
........"""[!!!!] [!!!!]"""...........
.....""""" ...../..\....""""""........
...."""""" ..______..""""""".......
...""""""" .....__.....""""""""......
..""""""""\________/"""""""""...
24.05.2010, 19:44
Return to top
januarus19 Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 277
Dołączył: 29.04.2009
Skąd: Niechlów
Post: #3
 
BlackKuma napisał(a):Czy widać na bohaterze założone zbroje i broń?? Czy jak walczy z potworkami to widać to na nim??
Oczywiście, że tak. Jak ktoś nie grał w diablo II to naprawdę ma czego żałować niestety.

Dzień w którym ludzie przestaną walczyć o życia swoich bliskich, stanie się dniem końca człowieczeństwa.
24.05.2010, 19:58
Return to top
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,101
Dołączył: 31.03.2009
Skąd: Świebodzin
Post: #4
 
To dobrzeBig Grin Tym bardziej mnie to zacheca do spróbowania.
januarus19 napisał(a):Jak ktoś nie grał w diablo II to naprawdę ma czego żałować niestety.
Nie grałem w wiele RPG, zaledwie 2. Dragon Age i Dispel ,które ma błąd wywalający do WindowsaTongue

.........._............_...........
........IOI'.'.'.'.'.'.'.IOI.........
........ \.'.'.'.'.'.'.'.'.'./..........
........".'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'"...........
........"""[!!!!] [!!!!]"""...........
.....""""" ...../..\....""""""........
...."""""" ..______..""""""".......
...""""""" .....__.....""""""""......
..""""""""\________/"""""""""...
24.05.2010, 20:06
Return to top
roronoazoro Offline
Łapacz motylkuf
Pirat

*
Liczba postów: 264
Dołączył: 13.08.2009
Skąd: Łódź
Post: #5
 
Diablo II! Waaah... moja ulubiona gra. Znam ją na pamięć. Przeszedłem każdą postacią (zabójczyni rządzi). Nigdy mi się nie znudzi. Po każdym formacie pierwszą rzeczą, którą robię po zainstalowaniu sterowników jest instalacja Diablo Smile Niestety gram na piracie. Miałem kiedyś oryginał, ale wsiąkło mi gdzieś pudełko i tak straciłem keya Sad Obecnie katuję w MOD'y. Znalazłem jeden, który CAŁKOWICIE zmienia rozgrywkę. Wszystkie umiejętności zostały zmienione, wygląd i ulokowanie potworów zostały zmieniono, dodano nowe lokacje, zmieniono stare lokacje, no i dodano duuuuużo nowych broni, zbroi, zestawów i przepisów do kostki. Po prostu, można by rzec Diablo 2,5 Smile

Również z niecierpliwością czekam na 3. MOŻE w końcu wyjdzie

Buziaczki, cukiereczki, ciasteczka.
24.05.2010, 21:11
Return to top
Gosen Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 417
Dołączył: 05.11.2009
Skąd: Poznań
Post: #6
 
A ja wróciłem do Diablo po kilku latach, już wcześniej chciałem, ale zginęła płyta z podstawką, więc dopiero potem zabrałem się by kupić klucz na Allegro i chyba jakiś miesiąc temu znów gram. Niestety okazało się, że pomimo tak długiej przerwy Europę mam zablokowaną, ale nie szkodzi, gram na US EAST i też jest fajnie, tylko dużo botów (pewno więcej niż na Europie, choć teraz to już w ogóle się porobiło). Przez ten czas "powstali": Nekromanta na kości (86lvl), Czarodziejka na burze (86lvl) oraz w weekend Zabójczyni (50lvl - miał być stasher, ale wciągnęło mnie i się rozwija i ma najbardziej zawaloną skrzynkę ze wszystkich postaci), są to moje najlepsze postacie w historii, bo teraz nie robiłem już buildów losowo tylko te bardziej sprawdzone, oczywiście jak zwykle itemów nie mogę dobrych znaleźć, więc praktycznie wszystko co mam to z free gameów i szczodrości innych oraz wyciułane za pgm'y. Kiedyś miałem podobny zestaw postaci, ale głównie zwykle grałem Nekro i Czarodziejką (tyle, że na mróz). Mimo braku szczęścia w dropie czarka ma niezły sprzęt oprócz pierścieni i amuletu, to samo można powiedzieć o necro, a zabójczyni wyjątkowo pierścienie ma i amulet jak na swój 50 lvl też niezły, ciągle poszukuje cześci do zestawu Natalii (mam już buty i zbroję). Kumpel też gra i ma jeszcze więcej postaci, ale również nie ma szczęścia do masowego dropa, choć jedna soja mu wypadła. Więc jeśli ktoś gra na USEAST to może dać znać Smile

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
24.05.2010, 21:40
Return to top
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 748
Dołączył: 16.09.2009
Skąd: Snajper Island
Post: #7
 
Tatra, : Niech Bóg zmiłuje się nad twoją duszą.
roronoazoro, MOD'ów jest od groma do Diablo II, jak się znudzi przechodzenie gry którejś tam z kolei, to zawsze jest miłą odmianą, pograć na zmienionej wersji :-)

Ja z kolei mam oryginał zakupiony w 2002 roku. Gosen, szkoda, że masz zablokowaną Europę. Miałem cichą nadzieje, że pogram z kimś z forum xD


24.05.2010, 23:32
Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,138
Dołączył: 01.04.2009
Skąd: Snajper Island
Post: #8
 
Gry komputerowe w które grałam można zliczyć na palcach jednej ręki d; (Bierze się to stąd, że po pierwsze - nie miałam/nie mam nigdy czasu, a po drugie skoro nie gram to nie umiem, więc jestem strasznym lamusem i łatwo się zniechęcam, że mi nie idzie i koło się zamyka (; )

Akurat Diablo II było pierwszą i jedyną, która mnie wciągnęła na dłużej. Grałam oczywiście ognistą czarodziejką (wydaje mi się, że skończyłam po 65 levelu? a może 75? nie pamiętam...), potem zaczęłam też zabójczynię, ale już nie miałam chęci bawić się dalej.

Kilka dni temu mąż wyciągnął D2, bo jego komputer się popsuł i nie może grać w WoWa d; więc stwierdziłam, że może sobie przypomnę, a tu mi się taki temat trafił (:

[Obrazek: sylw-sygn2.gif]
25.05.2010, 11:25
Return to top
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736
Dołączył: 25.04.2009
Skąd: Łódź
Post: #9
 
Diablo II to klasyk. Grałem wszystkimi postaciami i osiągnąłem nimi poziom mniej więcej 70. W multiplayer nie gram. Teraz czekam na Diablo III, ale chyba się nie doczekam, bo cały czas premiera jest przesuwana (teraz na 2011 rok), więc podejrzewam że niedługo znowu zagram sobie w Diablo II.

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
25.05.2010, 14:19
Return to top
c3po Niedostępny
Wujek Radziu
Pirat

*
Liczba postów: 662
Dołączył: 02.02.2010
Skąd:
Post: #10
 
W Diablo i Diablo 2 grałem dawno temu i nie doszedłem do ostatniego bossa. Chyba też będę musiał sobie przypomnieć jak w to się grało ;]

Polecacie z dodatkami czy bez?
25.05.2010, 14:25
Return to top
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama