Aktualny czas: 29.09.2020, 09:08 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ankieta: Jesteś za tym pomysłem?
Oczywiście!
40.00%
6 40.00%
Nie wiem, nie mam zdania
33.33%
5 33.33%
Nie
26.67%
4 26.67%
Razem 15 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

PBF (Play By Forum)
Autor Wiadomość
Fifti Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 348
Dołączył: 25.03.2009
Skąd: Warszawa
Post: #1
PBF (Play By Forum)
Play By Forum Pomyślałem, aby otworzyć takie oto forum, coś w stylu zabawy z załogami. Byłby taki świat One Piece i np. każda z załóg by miała własną wyspę gdzie użytkownicy mogli by tworzyć przygody. Awantura w barze? czemu nie?, rozmowa na różne tematy w parku? w czym problem? Mogły by się tam odbywać konkursy, misje itp tylko potrzebni by byli MG (Master Game) którzy by to prowadzili. Kapitan mógłby być przywódcą swojej wyspy i dbać o porządek.
Jak ktoś jeszcze nie wie o co chodzi to tutaj jest pbf tylko, że o naruto http://www.shinnobi.cba.pl/index.php .
To taki mój pomysł na razie Tongue

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
26.06.2010, 23:58
Return to top
Weather Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,286
Dołączył: 28.04.2009
Skąd: Kraków
Post: #2
 
Stworzyć nową stronę i przenieść tam załogi? Ja jestem za tylko ogólnie problem jest z tym ze w OP nie ma tego ,,miejsca'' gdzie się wszystko zaczyna, ale w pbf OP można by zrobić że taką miejscówką byłby statek, kapitan, GM albo mod musiał by go opisać i tworzyło by się nowe działy i tematy dla wysp i tam by się załogi udzielały. Ja myślę że to by odciążyło forum, sprawiło że userzy by się aktywniej udzielali i co najważniejsze przyniosło by to więcej userów! Taki gość znajduje se pbf'a OP potem znajduje linki do forum i do strony i mamy jeszcze więcej nakama! A tworzenie strony pbf'a nie jest znów takie trudne a jak będzie na nim od początku tylu userów to szybko się rozwinie. Dla mnie ten pomysł ma same plusy.

[Obrazek: a5d45uF.png]
27.06.2010, 00:13
Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,064
Dołączył: 26.03.2009
Skąd: Poznań/ Bełchatów
Post: #3
 
Dla mnie pomysł jest totalnie nie trafiony.

Po pierwsze idea istnienia Załóg była taka, by dać rozrywkę ludziom siedzącym na forum. Dodatek nie osobna komórka.

Teraz niektórym się prowadzić tak prostego systemu nie chce, nie wyobrażam sobie kto miałby tego wszystkiego pilnować. Do tego potrzeba by wielu zasad, stworzenie ogromnych zasad gry, Jutsu niby coś takiego stworzył i to odtrącono albo ciągle coś nie pasowało, tuby to była jeszcze głębsza woda. Moim zdaniem już lepiej odciążyć i wprowadzić rozszerzenie niż bawić się w tak szczegółową przygodę, nie każdy ma tak czas by życie poświęcać fikcyjnej przygodzie na forum.

Poza tym nie ma problemu, można wejść gdzieś pogadać system, który teraz jest przecież tego nie uniemożliwia. Sęk w tym, że Załogi trzymają się kupą w dodatku podróżują po wyspach, nie są jednostkami gdzie każdy sobie rzepkę skrobie.
Od biedy jeśliby zaistniała taka potrzeba można by pododawać działów, itd, dać obrazki, ale nie wiem, jaki tego sens... To nie świat Naruto, gdzie ma dane lokacje, że są miejsca gdzie się wraca, u nas płynie się do przodu i oczekuje nowych wysp, wyzwań. Myślę, że ten system co teraz jest + rozszerzenie byłby o wiele fajniejszy, niż to co miałoby powstać na takim forum.
No jeszcze by się przydało MG dać nie związanych z załogami, ale nikt się nie garnie...


Podsumowując, łatwo lecieć z tabliczką, na której jest napis "Tak" kierując się emocjami. Jednak gdy ochłoniemy i spojrzymy na to z boku, przekalkulujemy, to sami widzimy, że nie ma to sensu.
Jak mówię, dodać działy mogę z wyspami itd, tyle, że póki co nie widzę takiej potrzeby, a lud też nie naciskaBig Grin

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]


27.06.2010, 01:45
Return to top
Jutsu
Gość

 
Post: #4
 
A więc moim zdaniem... e... błeeeeeeeeeeeeeeeee <odgłos rzygania> < minutkę później> Jak widać rzygam tym "...". 8-) Ani cegły nie dołożę w tę wierzę Babel.
27.06.2010, 11:13
Return to top
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama