Aktualny czas: 01.10.2020, 17:23 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdrada
Autor Wiadomość
Ra Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 130
Dołączył: 09.04.2009
Skąd:
Post: #1
Zdrada
Tak więc, wielu z Was pewnie spotkało się z tym słowem, co one znaczy itp., ale czy zastanawialiście skąd się ona bierze, jaki jest powód zdrady, do czego tak naprawdę prowadzi. Na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć, żeby zrozumieć czym tak naprawdę jest. Czy spotkaliście się w życiu z kimś, którego naprawdę polubiliście, kolegą z podwórka, gościem poznanym z internetu, dobrze się porozumiewaliście, wszystko było ok do czasu...... . Nagle, z nienacka przychodzi pewien moment, gdy ten ktoś opuszcza was nie podając żadnego powodu, opuszcza was dla kogoś z którym woli być bardziej niż z tobą lub też podaje przyczynę głupią i bez sensu i odchodzi, nigdy nie wracając lub co gorsza wraca i zachowuje się jakby się nic nie stało, czy powinno mu się wybaczyć, czy nie, dlaczego tak postąpił, jaki był naprawdę powód, trudno odgadnąć. Co Wy myślicie na ten temat? Możecie podać nawet jakiś przykład.

Żebyście zrozumieli: to nie jest moja historia tylko hipotetyczna sytuacja, która może mieć miejsce.

Aaa, bym zapomniał, przykro mi chłopaki, ale nie jestem gejem xD

To już jest koniec...
10.04.2009, 19:11
Return to top
Falen Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 22
Dołączył: 10.04.2009
Skąd:
Post: #2
 
Zdrada - straszne słowo. tyle smutku i bólu potrafi wyrządzić ile niektórym się nawet nie śniło. Nienawidzę zdrady, brzydzę się nią. Zdrada jest jakąś oznaką niedojrzałości i głupoty danej osoby a jeśli wraca jakby nigdy nic to oznacza że ta osoba jest naprawdę głupia i nie zdaje sobie z tego sprawy. Zdrajcy można przebaczyć ale to zależy już od nas i do krzywdy jaką dana osoba nam wyrządziła. inaczej potraktujemy zdradę jakiejś naszej tajemnicy a inaczej się zachowamy gdy zdradzi nas np. dziewczyna. Ja nie wybaczyłbym gdyby zdradziła mnie dziewczyna, jestem w tej sprawie zdecydowany i nie wybaczę. Jedno jest pewne osoba która nas zdradza i krzywdzi nie zasługuje na nasza przyjaźń. Bo przyjaźń jest to zobowiązanie. Takiej osobie nie możemy też ufać... Pozdro
10.04.2009, 19:26
Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,282
Dołączył: 26.03.2009
Skąd:
Post: #3
 
Falen napisał(a):Zdrada - straszne słowo. tyle smutku i bólu potrafi wyrządzić ile niektórym się nawet nie śniło. Nienawidzę zdrady, brzydzę się nią. Zdrada jest jakąś oznaką niedojrzałości i głupoty danej osoby a jeśli wraca jakby nigdy nic to oznacza że ta osoba jest naprawdę głupia i nie zdaje sobie z tego sprawy. Zdrajcy można przebaczyć ale to zależy już od nas i do krzywdy jaką dana osoba nam wyrządziła. inaczej potraktujemy zdradę jakiejś naszej tajemnicy a inaczej się zachowamy gdy zdradzi nas np. dziewczyna. Ja nie wybaczyłbym gdyby zdradziła mnie dziewczyna, jestem w tej sprawie zdecydowany i nie wybaczę. Jedno jest pewne osoba która nas zdradza i krzywdzi nie zasługuje na nasza przyjaźń. Bo przyjaźń jest to zobowiązanie. Takiej osobie nie możemy też ufać... Pozdro

Ta wypowiedź w 100% wyraża to co sądzę na temat zdrady. Dodam tylko że zdrada w miłości jest dla mnie najgorsza i nie ma mowy o wybaczeniu w takiej sytuacji.

10.04.2009, 19:42
Return to top
Yoruichi Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 19
Dołączył: 09.04.2009
Skąd:
Post: #4
 
Myślę, że to indywidualna sprawa każdego człowieka. Przykład, który podałeś jest zastanawiający, bo w zasadzie co za sens być razem, jeżeli jest to bycie z przymusu? Zdrada jako zdrada jest czymś, czym się najbardziej brzydzę. I w zasadzie o wiele bardziej boli zdrada przyjaciela, osoby zaufanej niż partnera. Smutek z powodu tej drugiej w końcu przejdzie, a z powodu pierwszej pozostanie nam na bardzo długo w pamięci. Osobiście zdrada to coś, co wzbudziło we mnie wielki dystans do płci przeciwnej i myślę, że osoba, która doświadczyła bycia zdradzonym naprawdę długo odczeka, zanim wróci ta możność zaufania po raz kolejny jakiejś osobie. Rozumiem, raz się może każdemu zdarzyć, ale za drugim już bym nie wybaczyła.

[Obrazek: yoruichi.jpg]

"A wszystko jest iluzją i magią
i zdarza się raz na milion.. "
10.04.2009, 22:35
Return to top
Benten Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 20
Dołączył: 10.04.2009
Skąd:
Post: #5
 
Zdradziłem, nie był zdradzony. Czasami wciąż mnie to męczy....

"No, one day everything has to end even the light"
14.04.2009, 14:31
Return to top
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 919
Dołączył: 26.03.2009
Skąd: Olsztyn
Post: #6
 
Zdrada... Jeżeli chodzi o związek to zawsze warto wybaczyć jedną. Jest takie powiedzenie. Jeśli ktoś cię zdradzi jeden raz - najprawdopodobniej nie zrobi tego już nigdy. Jeśli zdradzi dwa razy, będzie robił to zawsze.

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
www.myspace.com/lukaszjedrys
15.04.2009, 00:35
Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,138
Dołączył: 01.04.2009
Skąd: Snajper Island
Post: #7
 
Też tak myślę. Czasem człowiek popełni głupotę i strasznie tego żałuje, a przecież nie wiemy, dlaczego tak się stało. Każdy sam chciałby dostać tę drugą szansę, a wyrzuty sumienia są dostateczną karą, uważam. Jeśli naprawdę to było jedno potknięcie, chwila nieuwagi i ta osoba naprawdę szczerze żałuje.

Wtedy można, a nawet trzeba wybaczyć - ale nie można zapomnieć.

[Obrazek: sylw-sygn2.gif]
15.04.2009, 22:50
Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,064
Dołączył: 26.03.2009
Skąd: Poznań/ Bełchatów
Post: #8
 
Hm bardzo mnie to tyczy. Swego czasu, a pewnie nadal w myślach, niektórzy mnie uważają za zdrajcę. Czyli w ich myśl zrobiłem straszliwą rzecz, gdyż ja też tego nienawidzę, i brzydzę się tym gównem. Inna bajka, ze w obecnej sytuacji, w której mnie niektórzy o to posądzali, przyznam, iz po prostu ja zdrady nie widzę.
Swoją drogą, jak widać temat wcale nie musi dotyczyć pary czy małżonków, i zdrady rozumianej czysto jako spanie z kimś innym.

Ogólnie uważam, iż jest to straszna sprawa, ale tak jak już pisaliście, raz można wybaczyć. Choć łatwo mi powiedzieć, jak chyba, jeszcze się z tym nie spotkałem. Przynajmniej na taką skalę, by klasyfikować to do tej kategorii.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]


17.04.2009, 12:24
Return to top
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 919
Dołączył: 26.03.2009
Skąd: Olsztyn
Post: #9
 
Zdrada by była, gdybyś rozwalił całe com.pl podczas gdy malder by Cię kochał i Ci ufałTongue

Tak to żadna zdrada. Była kłótnia, było rozejście się i jest strona. Proste i klarowne.

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
www.myspace.com/lukaszjedrys
17.04.2009, 23:32
Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,209
Dołączył: 09.03.2011
Skąd: Warszawa
Post: #10
RE: Zdrada
Najuch napisał(a):Zdrada by była, gdybyś rozwalił całe com.pl podczas gdy malder by Cię kochał i Ci ufał

Trudno, że z 2009 roku, ale dobre xDD


~ Ja tam zdrady nie ogarniam, nie przeżyłam chyba i może nie wiem o co chodzi, a może nawet nie przywiązywałam do tego większej uwagi, po prostu krok w tył i papa. Oczywiście jeśli chodzi o zdradę na gruncie przyjaźń czy coś takiego.
O tej miłosnej nic powiedzieć nie mogę... Może jedynie tyle, że pierwszy błąd byłabym w stanie wybaczyć, choć nie wiem, czy to by miało sens, bo już się wkrada brak zaufania, a to jest podstawą. Bez tego same kłótnie, nieporozumienia, darcie się na siebie... Także cóż, niby można by wybaczyć, nawet trzeba, bo się może zdarzyć (choć jak to brzmi "może się zdarzyć" :/ Głopota). No i tak piszę i w sumie to już nie wiem x___x Trudno pisać o czymś czego się nie doznało i nie ogarnia myślami~ Nie wiem czemu ludzie to robią ;/

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
01.02.2014, 22:23
Return to top
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama