Aktualny czas: 21.09.2020, 02:34 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Luffy podzieli los Rogera?
Autor Wiadomość
Wojtini Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 56
Dołączył: 23.11.2010
Skąd:
Post: #1
Czy Luffy podzieli los Rogera?
Teoria, która czy jest słuszną okaże się za 10 lat, gdy One Piece będzie zmierzał do końca.


Teoria#
Roger jak wiadomo zmarł na "nieuleczalną chorobę". W tym momencie powiem tylko, że to nie prawda!
Według tej teorii poświęcając się dla towarzyszy powoli skracał sobie życie co doprowadziło go do momentu, gdy jego organy zaczęły odmawiać posłuszeństwa, czy kto tam sobie co wymyśli. Nie powiedział jednak towarzyszom prawdy, bo by się za to obwiniali.

Co ma to wspólnego z Luffym? Jak wiadomo od samego początku podąża on praktycznie tą samą drogą co Król Piratów (w sumie to na podstawie bodajże przedostatniego chaptera wiemy, że Roger za młodu, gdy rekrutował Rayleigha wyglądał kropla w kroplę jak Monkey). Nie będę opisywał całej podróży naszych bohaterów ale wiecie o jakie miejsca chodzi mniej więcej.

Pragnę się jednak zauważyć jak wiele razy Luffy już był ranny i to w sposób, który powinien wielu doprowadzić do śmierci. Przytoczę walkę z Magellanem, jego trucizna na pewno musiała odbić swoje piętno. Co więcej, głównym winowajcą jest Gear Second. Podkręca organizm naszego młodego pirata do praktycznie maksimum zmuszając go do niewiarygodnego wysiłku, który również po wielu razach będzie musiał przynieść jakieś konsekwencje. Nie jestem pewien, ale chyba Nami wspomniała, że ta technika powoli skraca mu życie (jak ktoś znajdzie chapter to dobrze, ale nie podpieram na tym argumencie teorii bo wymaga sprawdzenia). Nie zapominajmy również o scenie, która miała ostatnio miejsce w anime, chodzi o oszukanie organizmu Luffiego hormonami przez Ivę. Tu wyraźnie dawny rewolucjonista zaznaczył, że życie Luffiego zostało skrócone (oczywiście poszedł na to by ratować Ace'a). Znajdzie się pewnie jeszcze parę takich momentów, które odbiły się na ciele kapitana Słomianych Kapeluszy.

Argument przeciw: Luffy nauczył się Haki, by nie musieć korzystać bez przerwy z Gear Second, możliwe to trochę pomoże.

Wniosek: Obym się mylił bo jak już Luffy osiągnie swój cel, umrze.

Na zakończenie:
Jak wiadomo jednak z innych shonenów nowe pokolenie zawsze przewyższa stare, więc może Luffy będzie lepszym Królem Piratów : )
Swoją drogą Oda zawsze zaskakiwał i będzie zaskakiwał. Jego rozwiązania są niestandardowe i nie wiadomo jak pokieruje naszymi bohaterami.

[Obrazek: 2wmq4nm.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.12.2010, 14:57 {2} przez Wojtini.)
13.12.2010, 00:52
Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Dołączył: 16.01.2010
Skąd: AllBlue
Post: #2
RE: Czy Luffy podzieli los Rogera?
Roger nie umarł na chorobę ;]
Był na coś chory i cała załoga o tym wiedziała. Dlatego Crocus z nimi pływał - żeby podtrzymywać Rogera przy życiu. Dlatego też przemierzyli Grand Line i Nowy Świat w rekordowo krótkim czasie - dwóch lat? trzech?
I dlatego też Roger dał się złapać Marynarce ;] Nie chciał powoli umierać, wolał rozesłać swoją załogę w cztery strony świata, a samemu umrzeć z godnością ;] Pamiętasz, jak go wszyscy zapamiętali? Szedł dumnie, z wypiętą klatą i ciągle się uśmiechał - zupełnie jakby mimo wszystko szło po jego myśli.

Luffy'ego może trafić szlag, to jasne ;] Ale Roger, wypływając na Grand Line, był sporo od niego starszy (wiadomo, młodszy organizm szybciej dochodzi do siebie), do tego pił sporo alkoholu (Luffy alko nie pije Tongue chyba na złość Shanksowi XD) i z tego, co nam wiadomo - nie miał żadnego Owocu. Generalnie miał mniejsze szanse na przeżycie od Luffy'ego XD

Podsumowując - Roger postawił swoje życie na szali i jak już dokonał tego, co chciał - spokojnie mógł umrzeć. Luffy chce zostać Królem Piratów, ale jest młodym trzpiotem i wątpię, żeby doszedł do tego samego wniosku, co Roger kiedyś XD Prędzej uzna, że ma jeszcze trzy morza do zwiedzenia...

[Obrazek: 66HHUfX.png]
13.12.2010, 20:56
Return to top
Yokisan Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 99
Dołączył: 17.01.2010
Skąd: Zbąszyń
Post: #3
RE: Czy Luffy podzieli los Rogera?
(13.12.2010, 20:56 )Jackie D. Flint napisał(a): z tego, co nam wiadomo - nie miał żadnego Owocu. Generalnie miał mniejsze szanse na przeżycie od Luffy'ego XD

Z tego co pamiętam była wzmianka o owocu (nie dokładnie, że on miał owoc...), mógł Roger usłyszeć coś czego inni nie mogli. Chodzi mi tu głównie o te kamienie (pamiętam nazwę, ale jej nie potrafię zapisać:p), że mógł je odczytać nie znając języka ...

[Obrazek: 6996538.png][Obrazek: 6996553.png]

Radzę klikać, albo ... CHIDORI! :P
13.12.2010, 21:27
Return to top
Wojtini Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 56
Dołączył: 23.11.2010
Skąd:
Post: #4
RE: Czy Luffy podzieli los Rogera?
(13.12.2010, 20:56 )Jackie D. Flint napisał(a): Roger nie umarł na chorobę ;]
Był na coś chory i cała załoga o tym wiedziała.

-.-

(13.12.2010, 20:56 )Jackie D. Flint napisał(a): Dlatego też przemierzyli Grand Line i Nowy Świat w rekordowo krótkim czasie - dwóch lat? trzech? I dlatego też Roger dał się złapać Marynarce ;]

Nigdzie nie było powiedziane że przemierzyli Grand Line w 2-3 lata. O tyle lat udało się Crocusowi przedłużyć życie Rogerowi i tyle. Przmierzanie Grand Line mogło trwać i 10 lat.

(13.12.2010, 20:56 )Jackie D. Flint napisał(a): Luffy'ego może trafić szlag, to jasne ;] Ale Roger, wypływając na Grand Line, był sporo od niego starszy (wiadomo, młodszy organizm szybciej dochodzi do siebie), do tego pił sporo alkoholu (Luffy alko nie pije Tongue chyba na złość Shanksowi XD) i z tego, co nam wiadomo - nie miał żadnego Owocu. Generalnie miał mniejsze szanse na przeżycie od Luffy'ego XD

EH...Ogólnie nie napisałeś nic nowego. Nawet fakt że Crocus podtrzymywał go przy życiu przez 2-3 lata może świadczyć o wyczerpaniu organizmu a nie chorobie.


Tak jak powiedział adam1581, Roger miał owoc pozwalający mu słyszeć rzeczy. Dowiedziała się tego między innymi Robin pytając (chyba Dragona) o tekst napisany przez Rogera w Skypie.


[Obrazek: 2wmq4nm.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.12.2010, 21:58 {2} przez Wojtini.)
13.12.2010, 21:56
Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Dołączył: 16.01.2010
Skąd: AllBlue
Post: #5
RE: Czy Luffy podzieli los Rogera?
Cytat:Ogólnie nie napisałeś nic nowego.
Tego się czepnę na początek - "łaś". Z góry dzięki.

No dobrze, więc Roger miał Owoc. Odnoszę wrażenie, że Luffy'ego jest bardziej przydatny w kwestii ratowania sobie życia, ale to mam wrażenie, że już kwestia inteligencji...

Cytat:O tyle lat udało się Crocusowi przedłużyć życie Rogerowi i tyle.
wikia napisał(a):This ability allowed him to help keep Gold Roger's health stable as he traveled with him across the Grand Line,
Utrzymywał go przy życiu przez całą podróż, czyli, jak zostało wspomniane - 2-3 lata. Ile można? =.=

Cytat:Nawet fakt że Crocus podtrzymywał go przy życiu przez 2-3 lata może świadczyć o wyczerpaniu organizmu a nie chorobie.
Roger miał CEL. Chciał przepłynąć Grand Line i wrócić. Jak go osiągnął - stał się na tyle sławny, że nazwano go Królem Piratów.
CO Ci w tym nie pasuje?
Historia Corcusa jest wyraźna - facet żył na Twin Cape, przypłynęło Runbar, naprawiło się u niego i zostawiło mu Laboona na głowie.
Jakiś czas później pojawił się Roger i też się zapoznał z Crocusem.
wikia napisał(a):Learning that their captain, Gol D. Roger, was suffering from an incurable disease, Crocus was asked by the pirates to join them as their doctor in order to help stabilize Roger's health, as he was believed to be the only doctor with the skill to do so. Wanting to find out what had happened to the Rumbar Pirates, Crocus accepted their offer and joined them.
For the next three years, Crocus journeyed as a member of the Roger Pirates from the heights of Skypiea to the depths of Fishman Island. All the while, Crocus searched for an answer to what had happened to the Rumbar Pirates as he kept Roger's health in check.
Proste jak konstrukcja cepa.
Co tu się dalej sprzeczać?
Co do choroby - owszem, Roger chorował. Sam Rayleigh tak twierdził.
Skoro taka jest wersja Ody, to czemu się z nią sprzeczasz? =.=

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.12.2010, 23:18 {2} przez Gociak.)
13.12.2010, 23:09
Return to top
Wojtini Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 56
Dołączył: 23.11.2010
Skąd:
Post: #6
RE: Czy Luffy podzieli los Rogera?
Ave za podwładność i podążanie przez życie za wikipedią ~~

A za końcówkę w zwrocie wybacz bo musiałem nie zauważyć na początku po nicku ;p

edit@
Jednak mimo prób wytłumaczenia przy pomocy wikipedii nie są to żadne argumenty żadnej ze stron, powiedziałbym, że nawet offtop :]

edit2@
Tak wiem przychodzi uparciuch z 5 postami i próbuje wmówić jakieś niedorzeczne historie Smile Czas pokaże.

[Obrazek: 2wmq4nm.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.12.2010, 23:33 {2} przez Wojtini.)
13.12.2010, 23:30
Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Dołączył: 16.01.2010
Skąd: AllBlue
Post: #7
RE: Czy Luffy podzieli los Rogera?
To nie tak, że "czas pokaże".
Proponuję ponownie przeczytać to, o czym w barze Shakky mówił Rayleigh. Dość dokładnie to wtedy wszystko opisał.
Ta wikia też nie jest pisana przez idiotów, ale przez fanów. Poprawiana przez fanów. Nie rozumiem, co Ci w niej przeszkadza.

No ale dobrze. Daj mi argument, który podważy to, co napisałam. Bo ja podążam za mangą, za główną historią. A Ty wymyślasz. Więc daj mi niepodważalny argument, że Twoje wymysły mają jakąś podstawę, a nie tylko Twoją dziką wyobraźnię.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
13.12.2010, 23:37
Return to top
fix2010 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 29
Dołączył: 20.07.2010
Skąd:
Post: #8
RE: Czy Luffy podzieli los Rogera?
O ile dobrze pamiętam to Jackie ma rację. A jeśli chodzi o Gear Second
(13.12.2010, 00:52 )Wojtini napisał(a): Co więcej, głównym winowajcą jest Gear Second. Podkręca organizm naszego młodego pirata do praktycznie maksimum zmuszając go do niewiarygodnego wysiłku, który również po wielu razach będzie musiał przynieść jakieś konsekwencje. Nie jestem pewien, ale chyba Nami wspomniała, że ta technika powoli skraca mu życie

to powiedział to Blueno (czy jakoś tak) z CP9 ale dodał że tylko Luffy może takie obciążenie organizmu wytrzymać bo jest z gumy, a np to że po użyciu Gear Second jest wykończony to tylko przez to że podnosząc sobie ciśnienie zużywa dużo energii. No ale zje trochę mięcha i jest oki Tongue
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.12.2010, 02:49 {2} przez fix2010.)
14.12.2010, 02:49
Return to top
Mejtrix Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 117
Dołączył: 11.02.2010
Skąd:
Post: #9
RE: Czy Luffy podzieli los Rogera?
Hmm ale ja czegoś nie łapie. To teoria tak? Normalne że w teorii mogą być luki (taki to już urok gdybania). To jest dokładnie to samo co teoria o tym jaki owoc zjadł czarno-brody.
A i jeszcze jedno fakt że Rayleigh tak mówił wcale nie oznacza że tak musiało być naprawdę. Przecież Oda nie zrobił go wszechwiedzącego i jeżeli Roger w czasie kiedy zaczął chorować zapodał mu jakiś kit o faktycznym powodzie złego zdrowia to czemu miał by mu nie uwierzyć.
14.12.2010, 15:53
Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Dołączył: 16.01.2010
Skąd: AllBlue
Post: #10
RE: Czy Luffy podzieli los Rogera?
Jeśli dobrze pamiętam Roger chorował już jak wpłynęli na Grand Line - co tłumaczy czemu Crocus w ogóle się ruszył z Twin Peak.
I teorią jest twierdzenie Wojtiniego, a to, o czym ja pisałam mniej więcej (bo nie zaglądałam do mangi w międzyczasie, tylko z pamięci pisałam XD) z głównym wątkiem serii.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.12.2010, 23:58 {2} przez Gociak.)
14.12.2010, 23:57
Return to top
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama