Aktualny czas: 25.09.2020, 18:38 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internetowi piraci One Piece.
Autor Wiadomość
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 874
Dołączył: 04.09.2009
Skąd:
Post: #1
Internetowi piraci One Piece.
Amerykański dystrybutor anime, Funimation, pozywa 1337 internautów, oskarżając ich o bezprawne powielanie i dystrybuowanie 481 odcinka One Piece za pośrednictwem BitTorrent. Pliki pobierane były między 9 a 12 stycznia tego roku. Hash pliku to b305c19f8e8bdab5e39b33a4ffc364a12beb110b.

W pozwie wymieniono trzy strony internetowe, na których znalazły się pliki torrent z tym odcinkiem. 1337 internautów, wymienionych póki co po numerach IP, ma zostać zidentyfikowanych jeszcze przed rozpoczęciem postępowania, a do akt dołączona zostanie lista imienna.Funimation złożyło do sądu wniosek o uniemożliwienie oskarżonym dalszego łamania praw autorskich Funimation. Firma oczekuje również, by oskarżeni zapłacili karę i pokryli koszt postępowania sądowego.

10 lutego sędzia uznał, że FUNimation nie może wytoczyć zbiorczego procesu, gdyż internauci nie działali w zorganizowanej grupie, stąd każde wykroczenie powinno być ścigane osobną sprawą i dotyczyć powinno każdego internauty z osobna. W wyniku tego z pierwotnej listy 1337 internautów wyrzucono 1336 osób. Nie wiadomo, czy FUNimation zdecyduje się otworzyć 1336 nowych spraw - wiąże się to z kosztami postępowania w wysokości 350$ od każdej otwartej sprawy.

Funimation całkowicie zrezygnowało z wytoczenia sprawy 1337 nieznanym osobom, które spiraciły 482 odcinek One Piece. Sędzia nakazał wytoczyć firmie osobną sprawę każdej osobie, co wiąże się automatycznie ze zwielokrotnieniem kosztów. Funimation zastrzega jednak, że w każdej chwili może ponownie złożyć pozew przeciwko pojedynczej osobie lub grupie osób.


Innymi słowy. Chwalmy polskie prawo, że jeszcze do tyłków nam sie nie dobrało.
27.03.2011, 12:30
Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Dołączył: 16.01.2010
Skąd: AllBlue
Post: #2
RE: Internetowi piraci One Piece.
Już i tak się stara.
Ale wedle polskiego prawa, tak długo jak ich nie sprzedajemy gdzieś dalej, możemy mieć na dysku filmy, muzykę czy anime. Polacy wymyślili tyle sposobów na wykręcanie się od prawa, że praktycznie odpuszczono nam już muzykę i filmy (wyjątek - nielegalna pornografia), a tylko zaostrzono prawo dotyczące płatnych programów - Windows, Photoshop, etc.
Tak przynajmniej mówił mi znajomy, który robił w policji XD Zajmował się sprawdzaniem tych dysków, które policja zawinęła, więc raczej wiedział, czego szukać.

PS: 1337 - leet! Big Grin

[Obrazek: 66HHUfX.png]
27.03.2011, 16:01
Return to top
skulkid Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 143
Dołączył: 27.10.2010
Skąd: Konin
Post: #3
RE: Internetowi piraci One Piece.
Ale dalej udostępnianie jest nielegalne, a co za tym idzie - ściąganie z torrentów. Wydaje mi się, że w tych sprawach chodziło głównie o rozpowrzechnianie.
28.03.2011, 15:49
Return to top
LuckyLuke Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 22
Dołączył: 10.04.2011
Skąd:
Post: #4
RE: Internetowi piraci One Piece.
Coś zaczyna się dziać i ukazywać, że są równi i równiejsi...
Po wpisaniu w google One Piece na samym dole jest informacja:

"Odpowiadając na zażalenie, które otrzymaliśmy w związku z US Digital Millennium Copyright Act, usunęliśmy 1 rezultat/y/ów wyszukiwania. Jeżeli sobie życzysz możesz przeczytać wspomniane zażalenie, które spowodowało usunięcie rezultatu/ów na stronie ChillingEffects.org."

Usunięto po prostu z indexu stronę, która oferowała najnowsze odcinki One Piece z napisami w języku angielskim, tych stron jest nawet kilka...

Oczywiście można to uznać za straty dla producenta, ale gdyby tylko ktoś coś skopiował nasze autorstwo w google, to nikt by nawet palcem nie kiwnął, a wielkie korporacje, jak coś zgłoszą... no właśnie...

www.pomoc-gracza.pl forum o grach, przyspiesz rozwiązanie swoich problemów oraz czat gadu-gadu pod numerem 5037777
10.04.2011, 11:03
Return to top
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 874
Dołączył: 04.09.2009
Skąd:
Post: #5
RE: Internetowi piraci One Piece.
CO prawda nie ma tu mowy o One Piece, ale Op pewnie to też dotyczy.


Crunchyroll i TV Tokyo wystosowały pozew przeciwko 13 użytkownikom serwisu YouTube, którzy nielegalnie udostępniali na swoich kanałach odcinki anime. Firmy określiły takie zachowanie jako „nieodwracalne naruszenie własności, które nie może zostać w całości zrekompensowane”. Według firm pozwani dopuścili się nielegalnego kopiowania, wysyłania i dystrybucji kilkunastu odcinków serii Naruto, Naruto Shippūden oraz Bleach.

Zgodnie z informacjami zawartymi w profilach użytkowników, pochodzą oni ze Stanów Zjednoczonych, Japonii, Kanady, Danii i Węgier. Główna siedziba Crunchyroll znajduje się w Kalifornii (podobnie jak w przypadku serwisu YouTube), dlatego pozew dotyczący złamania praw autorskich wpłynął do Sądu Okręgowego Północnej Kalifornii w USA. W związku z tym TV Tokyo udzieliła Crunchyroll prawnego pozwolenia do działania w ich imieniu, aby „raz na zawsze usunąć nielegalnie udostępnione odcinki i wyciągnąć odpowiednie konsekwencje w stosunku do osób udostępniających je”. Firmy utrzymują, że każdy nielegalny wrzucony odcinek pozbawia ich potencjalnych klientów, a co za tym idzie zysku. TV Tokyo posiada prawa do emisji serii Naruto, Naruto Shippūden i Bleach. Natomiast Crunchyroll posiada prawa do streamingu wymienionych wcześniej anime, wliczając w to wyłączne prawo do ogólnoświatowego stremingu przez pierwszy tydzień po emisji danego odcinka w Japonii.

Crunchyroll wystosował odpowiedni wniosek do YouTube z prośbą o usunięcie materiałów. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i odcinki zniknęły z serwisu. W serwisie YouTube, w każdym takim przypadku użytkownikowi przysługuje prawo do odwołania się od tej decyzji. Właśnie w taki sposób postąpili wymienieni wyżej pozwani uzasadniając, że nastąpiła pomyłka ze strony Crunchyroll.

Pozywające firmy żądają od oskarżonych zaprzestania dalszego udostępniania odcinków i usunięcia ich wszystkich nielegalnych kopii. Oprócz tego będą żądać pieniężnego zadośćuczynienia za straty poniesione przez publiczne udostępnienie odcinków i obarczą pozwanych kosztami rozprawy. Pierwsza rozprawa będzie miała miejsce 18 listopada. Do tej pory wezwanie do stawienia się przed sądem otrzymały 3 osoby.


Oto komentarz obecnego CEO firmy Crunchyroll – Kun Gao, przesłany i udostępniony na stronie ANN:
Crunchyroll w pełni popiera legalny streaming anime i zachęca, by każdy kto chce, oglądał anime pojawiające się na naszym oficjalnym kanale YouTube. Dlatego zazwyczaj nie podejmujemy działań prawnych przeciwko fanom anime.

W ostatnim czasie odkryliśmy kilka kont w serwisie YouTube, za pośrednictwem których ponad 200 milionów razy odtworzono odcinki, co do których posiadamy licencję. Konta te należały do osób, które pomimo otrzymania kilkunastu ostrzeżeń DMCA nieprzerwanie kontynuowały nielegalny proceder. Zgodnie z zasadami TOS obowiązującymi na YouTube, wniesienie pozwu było niezbędnym krokiem, by na stałe usunąć te kanały z serwisu YouTube.

Za zgodą i przy współpracy naszych partnerów z Japonii, będziemy działać w ich imieniu, aby powstrzymać nielegalne udostępnianie należących do nich materiałów.

Crunchyroll jest jedyną stroną, za pośrednictwem której fani anime mogą oglądać serie, takie jak Naruto Shippūden czy Bleach niedługo po ich emisji w japońskiej telewizji. Dochodami dzielimy się z japońskimi producentami, co bezpośrednio wpływa na produkcję nowych anime. Chcemy podziękować fanom anime z całego świata za ich nieprzerwane wsparcie w promowaniu legalnej dystrybucji anime.
26.09.2011, 18:37
Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,870
Dołączył: 11.05.2011
Skąd: Snajper Island
Post: #6
RE: Internetowi piraci One Piece.
Z tego co wiem na terenie Polski anime One Piece nie jest licencjonowane, więc możemy spać spokojnie.
26.09.2011, 20:33
Return to top
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama