Aktualny czas: 27.09.2020, 08:11 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anomalia pogodowe i przestrzeń kosmiczna.
Autor Wiadomość
Lechhu
Gość

 
Post: #1
Anomalia pogodowe i przestrzeń kosmiczna.
Zacznę od tego iż zawsze ciekawiło mnie to, jakim cudem tyle ton utrzymuje się na niebie i mimo przyciągania ziemskiego, wszystko nie ląduje na ziemi ( podczas gdy chmury są aż bure, deszcz nie pada ani nic się nie dzieje ) to mnie bardzo zaskakuje.

A teraz z innej beczki- kosmos, fascynuje mnie jedna rzecz : jak powstaje czarna dziura i gdzie znikają te wszystkie planety, skoro np. ta czarna dziura ma wielkość piłki do kosza oO. Może jest tu ktoś taki kto jest w stanie mi o tym napisać.
Czekam na Wasze pomysły, bądź też wiadome i świadome odpowiedzi.
24.07.2011, 20:26
Return to top
Haji Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 216
Dołączył: 05.09.2010
Skąd:
Post: #2
RE: Anomalia pogodowe i przestrzeń kosmiczna.
Ehem,w 2036 ma być ponoć "następny z kolei" koniec świata Big GrinZ tym że tym razem ponoć jest to pewne (asteroida leci w naszą stronę ).No chyba że mózgi z NASA wpadną na pomysł prost z filmu "Armageddon" Big Grin Wtedy może będzie mieć jakieś szanse ;x .Co do czarnej dziury :
"obiekt astronomiczny, który tak silnie oddziałuje grawitacyjnie na swoje otoczenie, że nawet światło nie może uciec z jego powierzchni (prędkość ucieczki jest większa od prędkości światła)." by Wikipedia.
Kurde faja szybkie to jest :|

Kolejne wypociny z wiki :
Z czarnej dziury nie można się wydostać, bo wszystkie drogi ucieczki prowadzą z powrotem do środka. Przypomina to sytuację marynarza, który próbuje znaleźć koniec świata. Dokądkolwiek by nie popłynął, zawsze będzie znajdował jakieś lądy lub morza. Po dość długiej wędrówce wróci do punktu wyjścia. W przypadku czarnej dziury uwięziona jest nie tylko materia, ale i światło, które zawsze porusza się po liniach geodezyjnych. Co więcej, ogromne zakrzywienie czasoprzestrzeni spowalnia upływ czasu. I tak na zewnętrznej powierzchni czarnej dziury zanika upływ czasu. Gdyby z dwóch braci bliźniaków jeden poleciał na wycieczkę w pobliże czarnej dziury, to okazałoby się po powrocie, że jest młodszy od drugiego.

Istne czary mary.Fizyka i cała otoczka wszechświata jest zajebiście fascynująca.Szkoda tylko że większość rzeczy jest równie zajebiście trudna do zrozumienia Tongue A no i jeszcze jedna sprawa -Ufo !Wierzycie w nie ? Tongue

Si Deus pro no­bis, quis con­tra nos?
24.07.2011, 21:14
Return to top
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 748
Dołączył: 16.09.2009
Skąd: Snajper Island
Post: #3
RE: Anomalia pogodowe i przestrzeń kosmiczna.
OPZ 1 dzień

Skąd masz te infomarcje o lecącej w naszą stronę asteroidzie ?


24.07.2011, 21:32
Return to top
Haji Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 216
Dołączył: 05.09.2010
Skąd:
Post: #4
RE: Anomalia pogodowe i przestrzeń kosmiczna.
Nac,Wujek Google prawdę Ci powie ! Big Grin
http://nauka.dziennik.pl/artykuly/195662...-roku.html (News z 2007 r ale na aktualności nie stracił.)
Stron o tym zbliżającym się wydarzeniu jest multum ,a spisków na jego temat drugie tyle :]

Si Deus pro no­bis, quis con­tra nos?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.07.2011, 22:58 {2} przez Haji.)
24.07.2011, 22:58
Return to top
Alishia221 Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 1
Dołączył: 24.07.2011
Skąd:
Post: #5
RE: Anomalia pogodowe i przestrzeń kosmiczna.
Wierzycie w koniec świata. Podobno w kierunku ziemi lecia ogromna asteroida. Chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat? Wejdź na stronę http://linkaturs.com/news0041.php .
24.07.2011, 23:40
Return to top
Myder Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 53
Dołączył: 18.08.2009
Skąd:
Post: #6
RE: Anomalia pogodowe i przestrzeń kosmiczna.
No więc tak, interesuję się tym bardzo, więc przybliżę trochę jak powstaje taka czarna dziura w, mam nadzieję, w miarę ludzkim języku.

Najogólniej, czarna dziura to gwiazda, która zapadła się pod własnym ciężarem, czy też grawitacją - jedno i to samo, bo grawitacja ma swoje źródło w masie. W jądrze każdej gwiazdy zachodzą reakcje fuzyjne, podczas których uwalniana jest niesamowita ilość energii, a z pierwiastków, które biorą w tym udział (wodór, hel) tworzą się cięższe pierwiastki. I tak sobie ta nasza gwiazda żyje i żyje, aż po kilku miliardach lat zaczyna powoli umierać. Nie każda umierająca gwiazda zamieni się w czarną dziurę, o nie. No ale to zaraz.

Najpierw umierająca gwiazda staje się czerwonym olbrzymem, wielokrotnie powiększając swoją średnicę. Kiedy w jądrze gwiazdy pojawi się żelazo, jej los jest przesądzony. To taka swoista trucizna dla tych ciał niebieskich. I tutaj napotykamy pierwsze rozwidlenie dróg, w tym momencie gwiazda może zmienić się białego karła, czyli ogromny diament, albo dać pokaz, uwalniając większą ilość energii, niż przez całe swoje życie - podczas supernowy.

I po takim wybuchu często właśnie powstają czarne dziury, gdyż gwiazda tak jakby wywraca się do góry nogami i zaczyna działać grawitacja. Tutaj użyłem sporego uproszczenia, ale po prostu nie potrafię opisać teorii Einsteina prostymi słowami, o teorii Hawkinga nie wspominając. No ale to akurat nieistotne. Liczy się idea Big Grin. Jej wierzchnie warstwy zostają "wciśnięte" do środka, a cięższe, z jej wnętrza wyrzucone w przestrzeń kosmiczną. Podczas supernowy pierwiastki łączą się, powstają jeszcze cięższe.

To jest naprawdę niesamowite zjawisko. Tak naprawdę wszystko co nas otacza powstało w wybuchu supernowy. Nawet my sami jesteśmy zbudowani w całości z pierwiastków, które tak powstały.

Czarne dziury mogę też powstawać bez tego ogromnego wybuchu. Mianowicie poprzez zapadnięcie się (kolaps) jakiejś ogromnej gwiazdy.

Mnie jednak bardziej od czarnych dziur fascynuje sam moment powstania wszechświata Tongue

I polecam filmy na Discovery, na przykład "Jak działa wszechświat", można się na prawdę dużo dowiedzieć i są bardzo przystępnie przedstawione ^^

[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.07.2011, 01:12 {2} przez Myder.)
25.07.2011, 01:06
Return to top
ania88 Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 1
Dołączył: 25.07.2011
Skąd:
Post: #7
RE: Anomalia pogodowe i przestrzeń kosmiczna.
Moim zdaniem uderzenie asteroidy http://linkaturs.com/news0041.php jest najbardziej możliwą wersją. Miejmy nadzieję, że nigdy się jednak nie spełni. Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.07.2011, 14:50 {2} przez ania88.)
25.07.2011, 09:18
Return to top
Guybrush T. Wood Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 239
Dołączył: 04.02.2011
Skąd: Tarn Isle
Post: #8
RE: Anomalia pogodowe i przestrzeń kosmiczna.
Oglądałem kiedyś film na Discovery na temat teorii końca świata. Teoria z asteroidą również się tam znajdowała. Naukowcy uspokajali, że w naszą stronę nie zmierza asteroida wystarczająco potężna by zgładzić nas jak dinozaury. Ta co ma przylecieć w 2036 prawdopodobnie zejdzie z kursu (albo walnie w nią coś większego i się rozpadnie).

Zostań na chwilę i posłuchaj...
...


Nikt nigdy nie słucha
25.07.2011, 16:21
Return to top
Lechhu
Gość

 
Post: #9
RE: Anomalia pogodowe i przestrzeń kosmiczna.
No Tak Myder, przedstawiłeś tutaj ogólnie skróconą informację, którą mniej więcej wiedziałem, no i dlatego to mnie Meeega zadziwia Tongue Bo takowa planeta puchnie, później wybucha i ni stąd ni zowąd pojawia się mała ( mój przykład ) czarna dziura, która zasysa, wysysa i ssie wszystko dookoła i nie wiadomo właśnie gdzie to jest wypluwane ( w co bardzo wątpię), bo jeśli nie jest wypluwane ( zagięta czasoprzestrzeń, próżnia, wszystko w jednym i jedno we wszystkim ), jak to się może mieścić w tym małym czymś, ten ogrom wiedzy i skomplikowania jest nie do ogarnięcia...
Btw Wszechświat nie ma końca tak jak Ziemia Tongue We wszechświecie ciągle lecisz przed siebie ( no i w przeciwieństwie do Ziemi, nie masz szans powrotu w to samo miejsce z którego wyleciałeś,bo jest "zaaaaa duuużeeee"), bo na Ziemi ruszasz z Warszawy w stronę Moskwy i działająć ciągle po prostej linii, wrócisz w to samo miejsce, z którego ruszyłeś, bo we Wszechświecie to Ci się nie uda Tongue
28.07.2011, 09:33
Return to top
Myder Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 53
Dołączył: 18.08.2009
Skąd:
Post: #10
RE: Anomalia pogodowe i przestrzeń kosmiczna.
Trochę siejesz herezję z tym brakiem końca wszechświata. On ma swój koniec, tylko my nie jesteśmy w stanie go osiągnąć. Wszechświat od momentu Wielkiego Wybuchu rozszerza się. Na początku był wielkości matematycznego punktu, potem w ułamku sekundy rozszerzył się do rozmiarów Ziemi (w początkowych fazach powstawania wszechświata przekroczona została prędkość światła, a do odmierzania czasu w momencie powstawania wszechświata używa się czasu Plancka, gdyż mowa tam o wielu wydarzeniach, które miały miejsce na przestrzeni 10^-43 sekundy) i rozszerza się cały czas. Według różnych teorii Wszechświat gdzieś się kończy, czy to w 11 wymiarze, czy gdzieś indziej, wszystko to tylko niczym nieudowodnione spekulacje. Polecam lekturę artykułów traktujących o teorii superstrun, pełno tego w internecie.

[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
31.07.2011, 18:22
Return to top
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama