Aktualny czas: 30.09.2020, 10:48 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ezoteryka, czyli wróżby, horoskopy, wrózki itd.
Autor Wiadomość
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 874
Dołączył: 04.09.2009
Skąd:
Post: #1
Ezoteryka, czyli wróżby, horoskopy, wrózki itd.
Jakoś tak dzisiaj z przyjaciółką cos nas naszło i oglądałyśmy ezotv, tak po prostu dla jaj, by zobaczyć, co tam za ludzie dzwonią i z jakimi pytaniami.
Tak sobie później pomyślał, że skoro na forum jest już temat o snach, to czemu, by nie o horoskopach. Wink
Wierzycie w horoskopy, przepowiednie itp rzeczy? Komuś kiedyś postawiono tarota? Może ktoś zadzwonił do telewizyjnej wróżki? Albo ktoś odwiedził kiedyś wróżkę?

Ja tam u wróżki nigdy nie byłam, ale kiedyś powróżyła mi cyganka. Można powiedzieć, że częściowo to się spełniło, ale plotąc coś trzy po trzy, to w sumie można powiedzieć, że zawsze coś się z tego spełni.
Co do horoskopów w gazetach, to wiadomo, ot rozrywka dla zabicia czasu. Tyle na świecie jest ludzie co ma ten sam znak co Ja, i każdej przytrafi sie to samo. Taa jasne. Np: ostatnio pisało mi, że wygram w lotka i co? Gdzie moje miliony?!?! Wink
Jednak z drugiej strony czytając interpretacje danego znaku zodiaku, to często to sie pokrywa z osobowością danej osoby. Tylko, że swoją droga, że coś takiego pisane jest ogólnikowo.
17.10.2011, 18:09
Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,138
Dołączył: 01.04.2009
Skąd: Snajper Island
Post: #2
RE: Ezoteryka, czyli wróżby, horoskopy, wrózki itd.
No cóż, raczej nie piszą żadnych konkretów jak "wygrasz w lotka" tylko raczej "szczęście uśmiechnie się do Ciebie" i można pod to podciągnąć naprawdę wszystko - w ciągu tygodnia przynajmniej raz powinna się zdarzyć jakaś sytuacja, która pasuje do takiego sformułowania d;

Co do opisów charakterologicznych to czytałam kiedyś o takim eksperymencie. Przygotowano tekst - opis charakteru, składający się z takich właśnie ogólnikowych zdań jakie można spotkać w horoskopach (coś w stylu "czasem lubisz posiedzieć w domu, ale radość sprawia ci również przebywanie z przyjaciółmi poza nim" d; ). Każda z badanych osób dostała ten sam tekst i miała ocenić w skali 1-5 na ile on opisuje jej charakter. Tyle że połowa badanych najpierw została poproszona o podanie daty urodzenia, i tekst został im dany po chwili namysłu (jakby wybrany na podstawie informacji o nich) a druga połowa dostała go tak po prostu, bez żadnych ceregieli (;
I co się okazało, w grupie podającej daty średnia ocena zgodności tekstu z charakterem była dużo wyższa (niestety musiałabym znaleźć jakieś źródło teraz żeby podać dokładne dane bo nie pamiętam).
Wniosek - człowiek widzi to co chce widzieć d; Jeśli myśli, że było to dopasowane do niego , to sam sobie dopasuje.


Co do tarota to wiem, że działa. Tak samo jak wróżka, jednak uważam (w obu przypadkach), że to bardzo niebezpieczne. (Jak w historyjce, prawdziwej czy zmyślonej - nieważne, krążącej ostatnio po internecie: wróżka przepowiedziała kobiecie, że przyczyni się do śmierci milionów ludzi. Kobiecina w szoku, wychodząc zobaczyła jak samochód czy powóz najeżdża na małego chłopca i postanowiła, że uratuje chociaż jedno życie i nie pozwoli spełnić się przepowiedni. Sama zginęła a uratowany chłopczyk to był Adolf Hitler). I tak nie mamy wielkiego wpływu na to co się stanie, tym bardziej, że trudno zinterpretować przepowiednię. Sądzę, że nic dobrego z zaglądania w przyszłość nie wynika.

Chrześcijanom Bóg wyraźnie zakazuje korzystania z wróżek itp, gdyż to działanie złego ducha.

[Obrazek: sylw-sygn2.gif]
18.10.2011, 01:51
Return to top
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 1,075
Dołączył: 23.12.2009
Skąd: pajęczyny myśli
Post: #3
RE: Ezoteryka, czyli wróżby, horoskopy, wrózki itd.
Wierzę^ wierzę w horoskopy^ Ale nie te z gazety, podobnie jak "poznaj swą datę śmierci".

Na temat takich horoskopów bardzo dobrze napisała Chlor, to tylko truizmy. W każdy z nas jest coś, co akurat będzie pasować. Podobnie jest z wydarzeniami wielce ogólnymi. Rozumiem Stepi, że możesz w takie rzeczy nie wierzyć, ale sposób kompletnie pozbawiony szacunki nie za dobrze o tobie świadczy. Wydaje mi się, że opinię swoją budujesz właśnie na takich "amatorach" którzy często robią to tylko dla pieniędzy. Ktoś kto się na tym znam, nie zniży się do poziomu "telewizyjnej wróżki". Wróżbiarstwo samo w sobie bazuje raczej na psychice ludzkiej, może więc "przewidywać" na podstawie pewnych danych. Jednak nie jest to prawdziwe przepowiadanie przyszłości. Akurat tego rodzaju wróżenie mnie nie interesowało (może kiedyś) więc więcej na ten temat ci nie powiem.
Interesowało mnie prawdziwe przepowiadanie przyszłości i jestem skłonna uwierzyć, że po części nasza przyszłość jest zapisana w gwiazdach. Zawsze jednak możemy ją trochę zmienić. Zapis w gwiazdach jest tylko wskazówką, z której po prostu nie musimy skorzystać^ O tym właśnie traktuje astrologia horarna. Polega ona właśnie na takim odczytywaniu. Jednak nie jest to rzecz łatwa. Jeżeli komuś brakuje cierpliwości to się zniechęci. Nie wystarczy podać imienia i nazwiska. Często jest to niepotrzebne, a ważne jest miejsce i moment zdarzenia czyli czas kiedy o tym pomyśleliśmy.
Jest to pracochłonne, a ja nie miałam czasu, więc cóż. Przepadło. Teraz pamiętam to jak przez mgłę.
Tarota nawet nie próbowałam. Napisałam to przy okazji magii. Boję się takich rzeczy.
Cytat:Można jedynie PRZEWIDYWAĆ. Moja mama ma znajomego któremu wróżka powiedziała, że umrze jak będzie miał 28 lat, teraz ma 36. Ten facet oczywiście przez ten rok, był ostrożny, nie chciał wychodzić z domu bez potrzeby, nie chodził nocą itp.

Kto wie może w ten sposób uratowała mu jednak życie^
"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
"Ponura prawda dopada mnie zawsze, kiedy daje się zwieść złudnej nadziei"
11.11.2011, 01:55
Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Dołączył: 16.01.2010
Skąd: AllBlue
Post: #4
RE: Ezoteryka, czyli wróżby, horoskopy, wrózki itd.
Kiedyś całkiem mocno w to wierzyłam, ale przeszło mi po prostu po jakimś czasie. Myślę, że to głównie wina tarota, który przyciągnął mnie do siebie ciekawą historią o Głównych Arkanach i interesującymi układami. Skorzystałam z usług tych kart niejeden raz. Ale potem zauważyłam, że wszystkie wróżby, jakie można z nich uzyskać, są bardzo ogólnikowe. Każdy może je dopasować do swojego wzorca, do tego nieczęsto można poznać, kiedy coś się konkretnie spełni, więc jak się spełnia po dwóch latach, człowiekowi nagle się przypomina, że karty mu coś takiego kiedyś wywróżyły i od razu "o ja, spełniło się!". Podobnie z jakimiś horoskopami i podobnymi duperelami. Za dużo ogólników, żeby każdy mógł to do siebie podpasować. Reszta siedzi w naszej głowie.
Mało mnie to przekonuje XD

[Obrazek: 66HHUfX.png]
11.11.2011, 09:35
Return to top
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 874
Dołączył: 04.09.2009
Skąd:
Post: #5
RE: Ezoteryka, czyli wróżby, horoskopy, wrózki itd.
Tarota podobno nie można stawiać samemu sobie, bo nigdy nie wyjdzie, czy też to co pokaże nie będzie prawdą. Tak, gdzieś kiedyś o tym słyszałam.
Niedługo Andrzejki więc powiem wam o pewniej wróżbie, która bardzo często się sprawdza. W sumie w moim otoczeniu, wszystkie osoby, które to robiły to się ona sprawdziła, bądź sprawdza. Jest to wróżba na obrączkę lub pierścionek.
Wróżba na ilośc i płeć dzieci
zawieszasz obrączke na nitce wkładasz ja trzy razy miedzy kciuk a reszte palców lewej dłoni, obracasz dłoń i nad nią trzymasz nitke z obrączką(nie bujaj nią). Ruch na około symbolizuje dziewczynke, ruch pionowy-chłopiec.
pwtarzamy to samo, czyli obraczka trzy razy między kciuk, znowu obracamy dłoń i patrzymy jak się rusza, robimy tak do momentu gdy obraczka stanie nad nasza dłonią i ani nie drgnie. Tyle razy ile musiałyśmy wykonać te czynności tyle będziemy miec dzieci, o wskazanej wcześniej płci
11.11.2011, 17:33
Return to top
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,239
Dołączył: 03.07.2013
Skąd: czeluści zaświatów
Post: #6
RE: Ezoteryka, czyli wróżby, horoskopy, wrózki itd.
Nie wierze w horoskopy gazetowe, ani wróżby które traktuję tylko jako fajną andrzejkową zabawę.

Lubię jednak czytać opisy charakterów do danego znaku zodiaku i nie uważam, że który bym nie przeczytała, to się zgadzać będzie... nie bo kiedyś całą książkę o chińskich znakach przeczytałam i niestety z innych nic by się nie zgadzało ^^

a programy typu ezoTV będą mi się już tylko kojarzyły z tą panią:

20.09.2013, 00:23
Return to top
skiba Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 630
Dołączył: 08.03.2012
Skąd: Kielce/Kraków
Post: #7
RE: Ezoteryka, czyli wróżby, horoskopy, wrózki itd.
Z chińskich znaków, to u mnie się zgadza w 90% i zresztą u moich znajomych też. Smile
20.09.2013, 01:28
Return to top
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,447
Dołączył: 29.07.2011
Skąd: Velika
Post: #8
RE: Ezoteryka, czyli wróżby, horoskopy, wrózki itd.
Ja lubię czytać opisy znaków normalnych, chińskich znaków i enneagramy. Jeśli te dwa pierwsze czytam z takim mehh~, to enneagram bardzo mi pasuje. Wiem, że każdy taki opis jest ogólnikowy. Czytając kiedyś opisy znaków zodiaku, do każdego mogłam się dopasować. Mniej lub bardziej, ale zawsze. Przy enneagramie czegoś takiego nie miałam. W każdym opisie coś zgadzało się z moim charakterem, ale czasem było to jedno lub dwa zdania. Może to dlatego, że tam opis jest bardzo długi i rozciąga się na wiele płaszczyzn charakteru? Również jest zrobiony ogólnikowo, ale gdyby nie był, raczej nieliczne jednostki mogły by stwierdzić, że ten opis im pasuje.

Tarot i wróżby. Kiedyś lubiłam sobie stawiać tarota na jakiejś stronie, bardziej dla zabawy, niż "bo w to wierzę". W sumie rzadko się coś sprawdzało~ Ale z usług kogoś, kto się na tym naprawdę zna, nigdy nie korzystałam. Mam nawet książkę o tarocie i drugą o białej magii. Może kiedyś przeczytam, bo interesują mnie takie tematy (:

Ogólnie w przewidywanie przyszłości w jasnowidzów również jestem skłonna wierzyć. Jak byłam mała, to na Discovery Science albo History oglądałam duuuuuużo, bardzo dużo i super dużo programów o duchach, wróżbach, jasnowidzach (A potem się nie bałam duchów~ W sumie od piątego roku życia to oglądałam chyba. Takie fajnie dzieciństwo:). Dlatego od zawsze mnie ciągnęło do takich tematów. Czytałam również w gazetkach (Focus, Świat Wiedzy) o jasnowidzach, którzy pomagali policji rozwiązywać różne kryminalne sprawy, które zupełnie stanęły w miejscu. Więc jak najbardziej tak. Ale i tak to traktuje z przymrużeniem oka. Do póki kogoś takiego nie spotkam, to będzie takie - nooo może nawet ktoś taki na prawdę istnieje~

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
20.09.2013, 12:01
Return to top
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama