Aktualny czas: 20.09.2020, 21:47 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skracanie zycia
Autor Wiadomość
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
RE: Skracanie zycia
Gdzieś na forum było powiedziane, Luffy jest na to przygotowanyTongue
Nawet Sanji kiedyś powiedział, że ten człowiek zrobi co ma zrobić i umrze z uśmiechem na twarzyTongue

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
13.03.2012, 18:24
Return to top
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 1,075
Jak większość osób tutaj stwierdzam, że Luffy'ego może spotkać dokładnie to samo co Rogera. Wcześniej sądziłam, że One Piece skończy się gdy Luffy zostanie królem piratów. Ale to byłoby takie troszkę zbyt shonen. Znacznie bardziej podoba mi się opcja przedstawienia krótko jego dalszej historii, aż do tajemniczej choroby. Historia zatoczyłaby koło i wszystko się wyjaśniło^ Oda może też zostawić ten wątek, takie niedomówienie wydaje się również dobrym rozwiązaniem. Bo część może mówić, że Luffy umrze, a część że dalej będzie sobie radośnie pływał. W dodatku jeżeli nowy świat ma być ostatni arkiem, to trudno by zawarł się w nim również: "Luffy - król piratów".
Mnie chyba by zadowoliła końcówka, gdyby Luffy został skazany jak Roger, a tłum skandowałby "Król Piratów". Wtedy wiadomo by było, że to całe skracanie życia faktycznie wpłynęło na jego zdrowie.
Troszkę nie na temat, bo bardziej pasowałoby to do "jak się skończy One Piece". Ale śmierć Luffy'ego to w zasadzie koniec Op, więc na upartego jest na temat^

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
"Ponura prawda dopada mnie zawsze, kiedy daje się zwieść złudnej nadziei"
14.03.2012, 22:53
Return to top
Yoh Offline
Wice Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 590
Załóżcie sobie temat, "Przydałby się taki temat" i po sprawie......

A tak w ogóle to myślę że Oda chyba zapomniał że Gear Second skraca Luffiemu życie i po prostu go używa xD - Mało bardzo mało prawdopodobne ale zawsze ^.^

15.03.2012, 19:37
Return to top
Przemek18 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 29
emm.... nowy świat końcem OP? To dopiero polowa GL! Ma jeszcze trochę do przepłynięcia no i jeszcze na Raftel nie tak łatwo się dostać. Musi jeszcze spotkać Shanksa, sam się musi stać jednym z piratów rządzących na NW (Yonko się nazywali?) materiału jest jeszcze przyziemniej na 4-5 arców. Bym sie mocno wkurzył gdyby tak OP miał się tak nagle skończyć, bosów zawsze można powymyślać. Co do luffyego to raczej całkowitym impotentem nie jest, tylko jest idiota, pamiętacie w Alabstrze jak podglądali Nami i Vivi? Luffy jakoś tez chciał sobie popatrzeć i chyba tez mu trochę krwi z nosa poleciało jak Nami zdjęła ręcznik wiec jak by się po prostu Hancock postarała trochę to Luffy na pewno by jej spłodził potomka. Co do Nami to ona tak bardziej leci na Usoppa, od początku mi się wydaje ze oni maja się ku sobie.

ps. Zakończenie OP będzie takie:
Luffy zdobywa One Piece, robi dzieciaka Hancock, odwiedza wszystkich znajomych, pokazuje się w wiosce gdzie wszyscy są z niego dumni. Czasem powalczy sobie z admirałem Cobbym Wink. Podobnie jak Roger cieszy się ostatnimi latami życia. Chopper robi co może żeby maksymalnie wydłużyć życie Luffyego, gdy Luffy załatwia wszytko co miał załatwić oddaje się w ręce Marynarki pod takim samym warunkiem co Roger, żeby pozwolić swoim nakama żyć w spokoju. Następnie wypowiada te same słowa co Roger i zaczyna kolejna wielka erę piratów. W endingu widzimy dorastających braci pod opieka Hancock która nie jest już królowa wyspy amazonek z powodu ciąży, dziadek tez czasami przypływa w tajemnicy na wyspę spotkać się z pra wnukami i oczywiście wbija im do głowy marynarskie rzeczy. Jedne z chłopców chce być jak ojciec a drugi jak pra dziadek i często się kłócą kto będzie najlepszy, piratem/marynarzem. Następnie widzimy załogę co porabiają po śmierci kapitana. Brook został z Laboonem i doktorkiem (od rogera), chopper zebrał załogę kwitnącej wiśni i jest jednym z imperatorów, podobnie jak Kapitan Usopp. Nami się spodobało na wyspie Amazonek gdzie zamieszkała publikując mapę świata. Robin pływa z chopperem szukając poneglyfów i spisując historie świata. Zoro zaczął pracować dla rządu jako jeden z władców móż wiec o jedzenie martwic się nie musi a Franky pływa z usoppem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.06.2012, 22:24 {2} przez Przemek18.)
17.06.2012, 19:18
Return to top
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Ech ludzie i te wasze parinigi. Na szczęście Oda powiedział, że żadnych paringów nie będzieBig Grin Mnie by to zepsuło One Piece...

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
17.06.2012, 19:37
Return to top
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,929
(17.06.2012, 19:18 )Przemek18 napisał(a): emm.... nowy świat końcem OP? To dopiero polowa GL! Ma jeszcze trochę do przepłynięcia no i jeszcze na Raftel nie tak łatwo się dostać. Musi jeszcze spotkać Shanksa, sam się musi stać jednym z piratów rządzących na NW (Yonko się nazywali?) materiału jest jeszcze przyziemniej na 4-5 arców. Bym sie mocno wkurzył gdyby tak OP miał się tak nagle skończyć, bosów zawsze można powymyślać. Co do luffyego to raczej całkowitym impotentem nie jest, tylko jest idiota, pamiętacie w Alabstrze jak podglądali Nami i Vivi? Luffy jakoś tez chciał sobie popatrzeć i chyba tez mu trochę krwi z nosa poleciało jak Nami zdjęła ręcznik wiec jak by się po prostu Hancock postarała trochę to Luffy na pewno by jej spłodził potomka. Co do Nami to ona tak bardziej leci na Usoppa, od początku mi się wydaje ze oni maja się ku sobie.

1) Tak, NW to koniec OP. Po NW nie ma nic. Nie ma innego morza.
2) Oda powiedział, że przy Nami i Vivi zachował się tak przez obecność Usoppa, który jest w jego wieku.
3) Pairingów szukaj w romansidłach, nie w OP.

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.06.2012, 20:51 {2} przez Devzan.)
17.06.2012, 20:51
Return to top
Przemek18 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 29
Tak, NW to ostatnie morze, ale przecież zajęło im trochę przepłyniecie polowy GL wiec zapewne drugie tyle zajmie im druga polowa GL, co nie może być opowiedziane w jednym arcu, bo było by to bez sensu.
18.06.2012, 10:04
Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Niekoniecznie.
Po pierwsze - jeden arc może się składać z wielu wysp (Water7 składał się z dwóch, Whitebeard War składał się z... czekaj, ilu? nie wiem, czy liczyć Thriller Bark, ale prócz niego jeszcze Sabaody, Impel Down, Marineford, czy wreszcie wyspa amazonek. I ta ostatnia dwukrotnie.).
Po drugie - Nowy Świat ma tylko kilka wysp (odsyłam do opisu Krokusa, który mówił o Grand Line) i odnoszę wrażenie, że będzie tu też chodziło o parę innych rzeczy (mamy na głowie Yonkou i parę spraw, które zostały wymienione w mandze, nie chcę spoilerować :/), więc myślę, że całość skupi się raczej na stabilizacji pozycji Luffy'ego jako najsłynniejszego pośród piratów i daniu mu pozycji Króla. No i przy okazji przygody i spełnianie marzen innych. Na to starczy jedna saga.

Swoją drogą - to morze (kanał morski, jak go nazywa pan Dybała) geograficznie nazywa się Grand Line. Nie ma morza "Nowy Świat" (i tak, będę to tłumaczyć, bo wszyscy mówią w serii Shin Sekai a nie New World). Nowym Światem po prostu ochrzczono drugą część Grand Line potocznie, bo tak jak Grand Line jest piekłem w porównaniu do zwykłych mórz, tak samo wpłynięcie na drugą część Grand Line jest... jakby znalezieniem się w zupełnie innym świecie. Stąd nazwa.

PS: Nawet nie chce mi się liczyć, ile razy użyłam w tym poście słowa "świat" i nazwy "Grand Line", ale zdecydowanie za dużo XD' Przepraszam XD

EDIT:
Poza tym jak tak patrzę, to ten temat sobie lawiruje strasznie XD Od pytania czy G2 skraca życie, przez paringowanie Luffy'ego z każdą dziewoją z serii (biedny chłopak), po dywagacje, czy koniec serii będzie na NW. Albo zmieńmy nazwę tematu, albo wróćmy do wątku, co? XD

Fakt faktem, że Luffy się powoli wykańcza. G2 czy to, co zrobił Ivankov w ID - Luffy biegnie prostą drogą do grobu (co do potomków to ja myślę, że Hancock nie próżnowała przez te dwa lata... ostatecznie musiała go w międzyczasie odwiedzać (tak mimo wszystko), skoro wreszcie pod koniec wizyty nie dość, że rozumiał, że się do niego wdzięczy, to jeszcze wiedział, co to małżeństwo i był przyzwyczajony do regularnego spławiania jej zalotów), bardzo możliwe, że skończy jak Roger - stanie się Królem Piratów (i wreszcie dowiemy się co to jest OP!) i w niedługim czasie umrze.
Może też się wszystko skończyć tak, jak w GTO (kto pamięta zakończenie GTO ten wie, o czym mówię - niewiedzących odsyłam do mangi (bo anime się urwało w iście durnym momencie), spoilerować nie będę Tongue ale Onizukę w końcu dorwało przeznaczenie za te wszystkie wariactwa).

Pamiętajcie również, że Oda ma to zakończenie zaplanowane od naprawdę dawna, a nie sądzę, żeby już wtedy przewidział G2 i wszystko, co się stało w ID. Więc to może być kompletnie niezwiązane, po prostu Luffy na starość będzie miał takie same problemy ze zdrowiem jak Shirohige. I tyle.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.06.2012, 10:27 {2} przez Gociak.)
18.06.2012, 10:14
Return to top
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,116
Popieram panią nade mną, prawie wyczerpała mi cały temat, na szczęście mam coś innego do dodania, do tematu ofc. Dajcie mi stronę z mangi tudzież numer odcinka i przedział czasowy w którym mniej więcej było powiedziane że G2 skraca mu życie! Albo obejrzyjcie to jeszcze raz uważnie. Blueno podczas walki z gumiakiem jedyne co zdążył zauważyć to to że ciało Luffyego imituje silnik parowy, a Luffy dopowiedział mu, że natchnieniem do stworzenia tej techniki było to jak CP9 używało tego swojego szybkiego przemieszczania ( nie pamiętam która nazwa za co odpowiada Tongue ), jedynym który wspomina cokolwiek o jakichkolwiek zagrożeniach dla Luffyego, ze strony tej techniki jest Rob i wspomina on tylko o możliwości zgonu dla Luffyego! A ten spowodowany może być zbyt dużymi obrotami jakie Luffy może sobie narzucić. Wspomniał, że jego ciało może zostać rozerwane od ciśnienia w jego ciele, i że ta technika odbija się rykoszetem w kondycję słomka bo podczas walki szkodzi również i mu. Można więc stwierdzić, ze używanie tej techniki poprzez wyniszczenie jego organizmu może doprowadzić do wcześniejszej śmierci, wiadomo jak to w życiu, ale nikt do kuźwy nędzy nigdzie nie powiedział że tak jest!

Zresztą i tak raczej nie jest to zbytnio ważne, biorąc pod uwagę, ze używanie tej techniki nie stanowi już dla słomka problemu, zapewne dzięki Haki (jak ja nie trawię tej nazwy). Dziękuję.

[Obrazek: monkey.png] http://z0r.de/195
18.06.2012, 10:45
Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
O rany, Szogun, jak ja nie znoszę jak ktoś kończy wypowiedź "dziękuję" czy w ogóle "dziękuję, dobranoc", jakby kończył stand-up, albo zamykał dyskusję... To jest tak strasznie napuszone... Ugh...

Umm, mam wrażenie, że możesz mieć rację - Lucchi mówił, że normalnego człowieka G2 by zabiło (bo jest to wtłaczanie sobie powietrza do żył), ale Luffy'emu tylko nadwyręża zdrowie - mam wrażenie, że zostało to użyte wtedy jako ogranicznik dla Luffy'ego, żeby nie stosował zbyt często tej techniki.
Ale temat że G2 za mocno nadwyręża zdrowie Luffy'ego przewijał się dość często, chyba Chopper też to potwierdził w pewnym momencie gdzieś między Water7 a Thriller Bark... Musiałabym przejrzeć to wszystko jeszcze raz.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
18.06.2012, 10:52
Return to top

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama