Aktualny czas: 19.09.2020, 11:09 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skracanie zycia
Autor Wiadomość
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
RE: Skracanie zycia
Orzi - to już musisz się odezwać do pana Dybały, sorka XD napisz PMkę do Komiego, on ma z nim kontakt na gadu, ale chyba już postanowił jak to będzie tłumaczyć... oczywiście (co wiele razy udało nam się zrobić) długim miauczeniem decyzję można nagiąć XD

Okay, jak tak czytam o G2, to Luffy przyśpieszając swoje tętno, przyśpiesza wszystkie swoje reakcje, łącznie z metabolizmem, co prowadzi do przemęczenia organizmu i w przypadku dłuższej walki w tym stanie - czasowego paraliżu (mięśnie nie wytrzymują), jak po walce z Lucchim. Dlatego Luffy po 3D2Y używa G2 oszczędniej i ze sporo większą rozwagą. Wykańcza go to, ale nie widzę wzmianki o skracaniu sobie życia...
Oczywiście dłuższe używanie mu na zdrowie nie wpływa, stąd mam wrażenie, że jak dalej będzie tego używał (a im dalej w Grand Line, tym gorzej będzie, chyba wszyscy o tym wiemy XD), to skończy jak Shirohige.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
18.06.2012, 11:00
Return to top
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Ja myślę, że będzie z nim jak ktoś już to powiedział: Zostanie królem piratów i umrze na jakąś chorobę jak Roger.

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
18.06.2012, 11:42
Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Tylko że Roger wypłynął na Grand Line już chory i ta choroba go pożerała przez lata (żył tyle czasu głównie dzięki wysiłkom Krokusa, a Chopper jest lepszym lekarzem od Krokusa, tak mimo wszystko).
Luffy jest generalnie zdrów jak rydz Tongue

[Obrazek: 66HHUfX.png]
18.06.2012, 11:47
Return to top
Zorro Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 144
Ja już przez jakiś czas myślę nad tym G2 i G3(bo w końcu przesuwanie swoich kości wydaje się jeszcze bardziej szalone) i zauważyłem że po TS Luffy używa G2 i G3 bez większego wysiłku. Do rozwalenia pacyfisty G2 było zbędne. Tak samo jak nie musiał używać G3 żeby się zabawiać z krakenem. Być może ciało Luffiego przyzwyczaiło się do tych technik. Wiemy że Luffy jest lekkomyślny, ale wcześniej nie używał G2 i G3 bez powodu.

[Obrazek: sygnia2.jpg]
Zoro podczas walki Luffiego z Arlongiem
25.07.2012, 23:10
Return to top
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Moim zdaniem to pokazuje jak potężny się stał. W sensie, że dla Luffiego G2 i G3 to już normalka, więc dla trudniejszych przeciwników będzie używać potężniejszych technikTongue

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
26.07.2012, 00:24
Return to top
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,929
Cytat:bo w końcu przesuwanie swoich kości wydaje się jeszcze bardziej szalone
On ich nie przesuwa. On odprowadza powietrze z kości do kości, co jest w sumie niemożliwe, bo kości są połączone chrząstkami xD

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
26.07.2012, 09:16
Return to top
WoGu Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 2
Gear Second
Witam, chciałbym was zapytać co sądzicie o tym, że GS skraca życie Luffyemu bo teraz spami tą techniką jak nienormalny. Czy Luffy nauczył się korzystać z niej tak żeby nie miała żadnych negatywnych skutków??? A może to był jakiś błąd w tłumaczeniu i GS wcale nie skraca życia ??
Prosiłbym was o opinie, i jeśli jest taki temat na forum to przepraszam ale nie mogłem znaleźć.
Pozdrawiam i zapraszam do komentowania Smile

Notatka od Hejs, 31.01.2016 20:15 :

Nie przeklinamy~.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.01.2016, 20:15 {2} przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
31.01.2016, 20:03
Return to top
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,929
RE: Gear Second
Przede wszystkim to kultura osobista byłaby mile widziana.

Po drugie, Lucci tak stwierdził, nigdzie nie było powiedziane, że to naprawdę skraca życie, Lucci sugerował sie zapewne działaniem G2, czyli zwiększaniem ciśnienia swojej krwi, co bezpieczne nie jest, bo gdyby Luffy z gumy nie był, eksplodowałby na samym starcie.

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
31.01.2016, 20:13
Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,859
O ile dobrze pamiętam, to był wniosek Lucciego. Jakiś wpływ szybszy bieg krwi w organizmie zapewne na zdrowie ma, ale z racji na gumowatość ciała Luffy'ego pewnie mniejszy, niż się gołębiemu gościowi wydawało. Tak mi się przynajmniej wydaje. Nie jestem fanką tego gadania o technice skracającej życie.

I taka uwaga, uważaj trochę na słowa. Jak znajdę podobny temat, to post przeniosę.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
31.01.2016, 20:14
Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,870
Jak dla mnie to jest po prostu typowy dla anime trop. Bohater w kryzysowej sytuacji wynajduje jakąś nową technikę, która jest okupiona skracaniem życia. W miarę pojawiania się coraz trudniejszych przeciwników niegdyś kryzysowa technika zamienia się w zwyczajne narzędzie, a motyw skracania życia zostaje zapomniany.

Po prostu łanpis wpadł w pułapkę typowego shounena.
31.01.2016, 20:46
Return to top

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama