Aktualny czas: 02.12.2020, 01:23 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Żałoba narodowa
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,080
Dołączył: 26.03.2009
Skąd: Poznań/ Bełchatów
Post: #1
Żałoba narodowa
Kończąc ten dzień zakładam kontrowersyjny temat, ale czemu nie?

Odkryciem nie będzie, że walka stulecia jest u nas raz na miesiąc, nie inaczej jest z żałobami narodowymi (zwłaszcza, że do katastrofy doprowadza często oszczędność, skapstwo (jak ten dach) co u nas jest na porządku dziennym).
Stanie się coś, od razu żałoba. Co tam, że na ulicach co tydzień ginie więcej osób o kryminalnym aspekcie nie wspomnę. Na jaką cholerę te żałoby? Ja rozumiem Smoleńsk ale to? Nie powiem współczuję ludziom, którzy stracili bliskich w tym zderzeniu, bo po prostu ich nie znam. Mogę tak powiedzieć bo wypada, no bo czujemy taką potrzebę, ale nie utożsamiamy się z tym, jeśli to w jakiś sposób nas nie tyczy. Zginęło 15 osób, przepraszam bardzo to są statystyczne dane. Wiadomo, że inaczej odbierzemy taka suchą informację a inaczej barwny opis śmierci jednej osoby. Gdybym kogoś znał to wiadomo, wchodzą emocje, ale tak? To myśląc o Afryce i umierających dzieciach z chusteczkami higienicznymi bym się nie rozstawał.
Prawda jest taka, że tego typu żałoby budzą niesmak i niechęć a nie wyrażenie żalu, jak zresztą powinno być.
Prezydent sobie wyjdzie, ogłosi żałobę i nagle wszyscy muszą się podporządkować. Już pomijam ramówkę w TV ale odwołać trzeba mecze, wystąpienia, duże imprezy, przecież to wszystko kosztuje i to wcale nie mało.
Dajmy inny przykład , za dwa dni ma być CC znów dochodzi do jakiejś katastrofy np zawala się dach w jakiejś fabryce bo nikomu do głowy nie przyjdzie, że trzeba by odnowić. I co wtedy? Nagle sobie wszyscy pójdziemy do szefów i powiemy, że w takim razie urlop bierzemy na za tydzień? Przecież tak się nie da.
Wiem, to jest mało powiedzieć myślenie materialne, nie czuję empatii wobec rodzin, które utraciły bliskich itd. No nie czuję bo nie znam. Byłby to kolega koleżanki i wtedy już coś jest na rzeczy ale tak? No nie okłamujmy się. Możemy się pomodlić, możemy powiedzieć "współczuje" choć tak naprawdę nam to wisi, ale bez przesady.
Co i rusz mamy żałobę narodową a państwo traci na tym kilka milionów a ludzie nerwy, bo zginęło 15 osób. Wiadomo, że jak naraz to niesie to jakiś ładunek emocjonalny, ale jak dla mnie to za często ogłaszają te żałoby.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]


07.03.2012, 03:35
Return to top
Sasilton Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 56
Dołączył: 04.10.2011
Skąd:
Post: #2
RE: Żałoba narodowa
Nie codziennie umiera 16 osób na torach
w dodatku jest sporo rannych itp
wiec żałoba jest pewnie stąd

ps
jesteśmy drudzy w europie pod względem żałób narodowych
na 1 są ruscy Smile

[Obrazek: 2fff2a217eb64716090a2d1099c910e212633899...5705b2.jpg]
07.03.2012, 07:01
Return to top
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Dołączył: 26.01.2012
Skąd: Jaworzno/Kraków
Post: #3
RE: Żałoba narodowa
Ale jeśli chodzi o świat to i tak Korea Pn. nie ma sobie równych:]

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
07.03.2012, 11:29
Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,138
Dołączył: 01.04.2009
Skąd: Snajper Island
Post: #4
RE: Żałoba narodowa
http://www.vice.com/pl/read/zaloba-artysty

- ciekawe spojrzenie z punktu widzenia artysty czy też kogokolwiek zarabiającego na imprezach.

Cytat:Skutkiem ogłoszenie żałoby narodowej (kolejnej w przeciągu ostatnich kilku lat) jest odwołanie w dniach 5-6 marca wszelkich imprez masowych - spektakli, koncertów, imprez sportowych itd. (w wielu przypadkach przygotowywanych od wielu miesięcy).
Tym samym jednym odgórnym dekretem na 2 dni straciło pracę (a tym samym poniosło znaczące straty finansowe) wiele tysięcy osób związanych z organizacją imprez artystycznych (aktorzy, wokaliści, muzycy, producenci, dyrektorzy teatrów).

Z powodu (prawdopodobnie) błędu jednego człowieka, wiele tysięcy osób straciło znacząco część swoich miesięcznych dochodów - w wielu przypadkach spowodowało to straty, które będą odrabiane przez nich przez wiele następnych tygodni.

Cóż, może to trochę bezduszne, ale ja również w takim wypadku uważam żałobę NARODOWĄ za totalnie nieuzasadnioną. Tym bardziej, że jak czytam niżej w komentarzach codziennie w wypadkach ginie średnio 15 osób. Wiadomo, nie wszyscy w jednym miejscu, ale takie postępowanie powoduje że żałoba powszednieje a kiedy wydarzy się jakaś naprawdę ogromna tragedia to co wtedy?

[Obrazek: sylw-sygn2.gif]
07.03.2012, 13:25
Return to top
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,931
Dołączył: 15.12.2011
Skąd: Kraków
Post: #5
RE: Żałoba narodowa
Wniosek:
Jak masz umrzeć, zrób to z grupą osób, a Twoja rodzina dostanie kondolencje i "nagrody", a na Twą część inni poniosą wielkie straty!

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
07.03.2012, 15:31
Return to top
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama