Aktualny czas: 01.10.2020, 15:05 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Regulamin Mafii! v.1.1.6
Autor Wiadomość
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,870
Dołączył: 11.05.2011
Skąd: Snajper Island
Post: #1
Regulamin Mafii! v.1.1.6
REGULAMIN MAFII! v.1.1.6:
I. ZASADY I MECHANIKA
1:
Wszelkie zasady określone tutaj są ogólne. Mistrz Gry może ustalić własne, odmienne zasady w swojej rozgrywce, jednak ma obowiązek wyraźnego opisania ich na początku tematu. W przypadku braku wypisania tych zasad, stosuje się zasady z Regulaminu Mafii.
2: Podstawowe zasady i mechanika Mafii dostępne są pod tym linkiem: http://mikeburnfire.deviantart.com/art/M...l-31409818
3: Lincz odbywa się, jeśli do ustalonego terminu większość osób (50% zaokrąglone w dół + 1) wskaże jedną osobę. W przeciwnym razie Faza Dnia kończy się bez linczu.
4: Głosu dokonujemy pogrubiając nick osoby, na którą zdecydowaliśmy się oddać głos. O tak: Orzi
5: Mafia lub Miasto wygrywają, gdy uda im się wyeliminować wszystkie zagrażające grupy, lub jeżeli zagrażające grupy zostaną pozbawione szans na zwycięstwo.
6: Przy przeciągającej się nieaktywności gracza Mistrz Gry może go zastąpić innym graczem.
7: Wszystkie akcje podjęte w Fazie Nocy dzieją się równocześnie.
8: Czas trwania Fazy Dnia i Fazy Nocy jest ustalany dowolnie przez Mistrza Gry. Powinien on jednak odpowiednio wcześniej poinformować Graczy, kiedy nastąpi koniec danej Fazy.
9: W przypadku konfliktu powyższych zasad z umiejętnościami postaci lub zasadami szczególnymi dla danej Mafii pierwszeństwo mają te drugie.
II. ZAKAZY I NAKAZY
1:
Gramy uczciwie. Nie wypytujemy innych graczy na priv, nie przeklejamy i nie robimy ani nie żądamy screenów z wiadomości o roli, a także innych wiadomości które otrzymujemy od MG na priv etc. Psuje to radość z rozgrywki. Każde takie przewinienie, jeśli się o nim dowiem, będzie surowo karane.
2: Gra toczy się w odpowiednim temacie na forum. Mafia może kontaktować się prywatnie (taka już jej specyfika, choćby po to aby wybrać kogo chcą odstrzelić w nocy. Są również inne grupy mogące to robić, będzie to podane przy opisie ról), ale prywatni gracze nie powinni prowadzić prywatnych śledztw na GG czy podobnym. Niezobowiązująca pogawędka o grze tak, próbowanie ustalić kto jest kim - nie. Wszystko jest jawne. Podobnie, jak się dowiem o próbie przekupienia kogoś na PW, będę karał.
3: Zakaz grania wbrew własnej roli. Jesteś w mieście - nie pomagasz mafii, jesteś mafiozą - starasz się pomóc swoim wygrać.
4: Zginąłeś, czy to w nocy, czy przez lincz - nie możesz nic pisać. Martwi głosu nie mają. Jedyne miejsce, w którym możesz się wypowiadać to Rum Room.
5: Informacje o wyborach wynikających z waszej roli (kogo chronić/sprawdzić/zabić) przesyłacie Mistrzowi Gry jako wiadomość PW, w odpowiedniej Fazie rozgrywki (jeśli sprawdzasz kogoś w Fazie Nocy, przesyłasz mi PW z informację o tym w tej dokładnie Fazie Nocy itd.).
6: Zakazane jest kasowanie postów i używanie opcji OPZ podczas rozgrywki. Edycja postów jest dozwolona do maksymalnie trzech minut po ich napisaniu.
7: Wymagana jest jaka-taka aktywność. Owszem, nie zmuszam do pisania miliona postów jeżeli ma się taktykę siedzenia w cieniu, ale chociaż jeden post na dzień/wykonywanie akcji nocnych jest porządane.
8: Martwi oraz wywaleni z rozgrywki nie mogą w żaden sposób udzielać informacji na temat gry innym graczom, także poza tematami na Mafię przeznaczonymi.
III. WSKAZÓWKI
1: Nie ma nic złego w dobrej fabularce, ale to tylko dodatek do samej esencji gry, przyprawa. Celem tej gry jest szukanie szumowin/wkręcanie miasta, nie zapominajcie.
2: Nie ujawniaj swojej roli! To, że otrzymałeś rolę policjanta nie znaczy, ze masz się opisywać jako postać w niebieskim mundurze z odznaką. To sprawi, ze staniesz się dobrym celem dla Mafii. Jednak nie zapominajcie, że są sytuacje, w których wypada się ujawnić.
3: Jak czegoś nie wiesz, nie wahaj się pytać mnie na priv. O ile będzie to możliwe - odpowiem.
4: Na chacie rozmawiacie ze mną o Mafii na własną odpowiedzialność. Jak Wam się nie załączy prywatna wiadomość do mnie i pójdzie na chat, to nie moja wina. Podobnie z mojej strony - nie jestem nieomylny, czasem mogę przez przypadek wysłać tajne info na ogólny chat. Chcesz pełnej prywatności? Wysyłaj PW przez forum, nie chat.
5: Wszelkie komentarze do rozgrywki, niepowiązane z nią bezpośrednio, proszę pisać w Rum Roomie.
IV. SYSTEM KAR:
1: Kary dotyczą niestosowania się do działu "Zakazy i Nakazy"
2: Rodzajami kar są:
- Żółta Kartka - przyznawana za niewielkie złamanie regulaminu, typu usunięcie posta. Jeżeli szkodliwość społeczna złamania regulaminu będzie naprawdę niewielka, może zostać nawet w ogóle nie przyznana. Sama w sobie nie jest szkodliwa, ale...
- Czerwona Kartka - przyznawana za poważne złamanie regulaminu, takie mające poważne konsekwencje dla rozgrywki (np. wyciągnięcie od jakiegoś gracza listy osób w Mafii, a potem opublikowanie jej na forum itd.). Gracz ukarany przez Mistrza Gry czerwoną kartką automatycznie jest wyrzucany z jego gry, i nie ma wstępu do kolejnych rozgrywek aż do odwołania. Można ją dostać także jako sumaryczną karę trzech żółtych kartek.
3: Kary mają znaczenie poglądowe i informacyjne dla Mistrzów Gry. Chcesz prowadzić własną rozgrywkę? Nie musisz się sugerować kartkami przyznanymi przez innego Mistrza Gry.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.11.2014, 16:26 {2} przez Orzi. Powód: Poprawiona ortografia)
24.03.2012, 20:17
Return to top
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama