Aktualny czas: 27.10.2020, 06:02 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wiedza, która nam umyka, czyli SBS!
Autor Wiadomość
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,138
RE: Wiedza, która nam umyka, czyli SBS!
Wydaje mi się, że już kiedyś pisałam, że uwielbiam jak tłumaczysz SBSy, ale powiem to jeszcze raz: Uwielbiam jak tłumaczysz SBSy (: Bardzo ładnie, dziękować dziękować.

[Obrazek: sylw-sygn2.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2013, 22:44 {2} przez Chlor. Powód: Poprawiona ortografia)
29.08.2013, 22:44
Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Ahahaha... we mnie jest taki masochista. Odzywa się od czasu do czasu.
Rozsądek mówi - dobra, już prawie ranek, przetłumaczyłaś już dość, mózg ci prawie nie funkcjonuje, czas iść spać.
A na to mój wewnętrzny głos - NIEEE NO, CO TY?! Przecież teraz jest najlepsza pora, żeby siąść i zacząć tłumaczyć SBSa!

Muszę przestać się go słuchać. Może kiedyś mi się uda.

A póki co - bawcie się dobrze ^^

EDIT: Chyba muszę wnieść postulat o zwiększenie ilości obrazków na posta, bo to pojęcie przechodzi... Znowu muszę przeprosić za ewentualne błędy, czy literówki, przez limit obrazków nie będę miała więcej możliwości edytowania tego posta.
Curses.

SBS TOM 61

Rozdział 595, strona 28

[Obrazek: 400px-61.jpg]

Cz: Przy okazji, zmieniłem pseudonim... od ZACZYNAMY SBS!
O: Gaa! O_o (← Zauważył, że się zaczęło) eee... (← znowu nie dali mu zacząć) uuu... (← zawiedziony)

Cz: Strasznie, strasznie chciałabym zostać Inazumą. -od 31letniej kury domowej
O:
Tak.

[Obrazek: 65px-P28.jpg]
Cz: Odacchi~ pytanie do ciebie. Czy penis dowódcy trzeciej dywizji Białobrodego, Diamentowego Jozu, też jest diamentowy? Proszę, powiedz. Od rodzinnego klejnoty Negio
O:
Tak, Jozu ma diamentowego penisa.

Cz: Pytanie pierwsze: Ponieważ robi się sprośnie, to niniejszym kończę SBS. od PATAN
O:
WCALE NIE!!! O_o Jakie znowu sprośnie?! Tylko popatrz na pytanie powyżej! OCZYWIŚCIE, ŻE TU JEST SPROŚNIE! JAK INACZEJ MAM NA TO ODPOWIEDZIEĆ?! Ach, czekaj, napisałeś jeszcze jedno pytanie...

[Obrazek: 53px-61pic.jpg]
Cz: Pytanie drugie: panie Oda, czy pan robi kupę? od PATAN
O:
Jestem idolem, więc nie robię takich rzeczy <3 Hehe <3 KOGO NAZYWASZ IDOLEM?!!! O_o Ha... haa... przepraszam... to było strasznie dziecinne. Odpowiedziałem i się zdenerwowałem... tym razem... mój błąd. *pierd*

Rozdział 596, strona 48

[Obrazek: 400px-SBS61p2.jpg]

[Obrazek: 61px-SBSsanji.jpg]
Cz: Gdyby Sanji został prezydentem, to jaką wprowadziłby politykę? od Kenichiego z prefektury Aichi
O:
Pomyślmy... Przede wszystkim "kobiety przodem". Cała jego partia składałaby się z pięknych kobiet. Powstałoby prawo, że tylko piękne kobiety mogą jeść jedzenie pierwszej klasy w kinie, ilość dni, w których trzeba składać kobietom hołd, wzrósłby do sześciu na tydzień, panowałaby totalna dyskryminacja mężczyzn, która doprowadziłaby do powstania, które Sanji by przegrał, tracąc swoją pozycję.

[Obrazek: 57px-SBSNamurishere.jpg]
Cz: Witam, panie Oda. Ile bym nie patrzył na okładkę 57 tomu, to nie mogę dojrzeć dowódcy ósmej dywizji, Namura. Czy coś mu się stało?! Proszę mu dać szansę w SBSie! od Jozu
O:
Ach... no tak. Wiesz, tak naprawdę, to go tam narysowałem. Wygląda jednak na to, że go wycięto przez wzgląd na wymogi druku. Ale na oryginalnym rysunku był tam, serio. Może kiedyś wrzucę go to Color Walk, czy czegoś w tym stylu. Proszę o wybaczenie, Namurze!

Cz: Co by się stało, gdyby odebrać Chopperowi cały jego urok?! Proszę spróbować go takim narysować! Ach, przy okazji, jak pachną pańskie zasłony, panie Oda? - od Nasze Zasłony Śmierdzą.
[Obrazek: 200px-Uncutechopper.jpg]
O:
Cóż... Tam, gdzie pracuję zasłony pachną czymś w rodzaju lawendy... albo ogórka... a może róży... albo kupy...
(Tekst obok Choppera: "Idioto, nie przełknę tylu słodyczy. Piwa byś mi dał, słyszysz? Piwa!"
W dymku: "Wasze zasłony śmierdzą kupą.")

Cz: Kojarzy pan te płaszcze, które noszą żołnierze Marynarki na plecach? Te, które mają napis "Sprawiedliwość"? Te, które nigdy nie spadają, choćby nie wiem, ile ci żołnierze skakali? Czy one są jakoś przyszyte? A może przyklejone? Mój mąż uważa, że są przyczepione na gumkę. od Koteni
O:
Niestety, nic tam nie ma. To po prostu płaszcze, które mają na plecach napis "Sprawiedliwość". Nigdy nie spadają, ponieważ dla nich Sprawiedliwość nigdy nie "upadnie"! Tak długo, jak to uczucie będzie w ich sercach, TE PŁASZCZE NIGDY NIE SPADNĄ!!!

Rozdział 597, strony 68-69, Kącik HDK (Hey, Domo, Konnichiwa)

[Obrazek: 400px-P68.jpg]
  • No dobra, czy wszyscy przeczytali trzeci rozdział? To su... No co, no co? Że cliffhanger?! Co to za "chcemy czym prędzej się dowiedzieć, co jest w następnym rozdziale, ty idioto!!!". Już słyszę te głosy. Posłuchajmy ich.
    ..........?....................?? (Nie słyszę nic więcej, a wy?)
  • E... Słyszeliście? One Piece jest wydawany co tydzień w magazynie, który nazywa się "Jump". No i tak go wydawałem mniej więcej w tym tempie od ostatnich czternastu lat i tu nagle taki wielki zwrot akcji. Właśnie. No i ja wiedziałem, że to szansa jedyna w swoim rodzaju, więc poszedłem do edytora i powiedziałem mu tak:
「Proszę, pozwólcie mi wziąć dłuższy urlop od pracy. Chcę pogra... Znaczy, potrzebuję trochę czasu, żeby dopracować nową fabułę, panie edytorze. Jakoś trzy tygodnie.」
A on mi na to:
「Żaden problem, jeśli wznowisz pracę z kolorową stroną, to dam ci miesięczny urlop.」
「Serio?! Ale długo!」 O_o
I tak, obiecując, że dam z siebie jeszcze więcej niż zwykle, otrzymałem miesiąc urlopu! Wygląda na to, że moi drodzy czytelnicy radośnie czekali na mój powrót i na kolejny rozdział. Jestem wam strasznie wdzięczny! A tak na serio, to przepraszam za tak długą przerwę. Dostałem też wiele listów:
「Proszę na siebie uważać i dużo odpoczywać!」 Jak miło~
「Czy to prawda, że się pan pokłócił z edytorem?」 Ej no!
「Czy jest pan chory?」 Nie, nie...
Wygląda na to, że powstał jakiś dziwny zamęt po moim zniknięciu. Zapewniam jednak, że nic mi nie jest.
Ponieważ ŚWIETNIE SIĘ BAWIŁEM! NA HAWAJACH.

[Obrazek: 350px-OdainHawaii.jpg]
  • Więc do wszystkich ludzi, którzy się o mnie martwili - dziękuję wam bardzo.
Ale ŚWIETNIE SIĘ BAWIŁEM! Dobra, czy mogę już przestać? W każdym razie - robię to, co kocham i nie przeszkadza mi przepracowywanie się, ale to sprawia niekiedy problemy mojej rodzinie i skoro mogłem wreszcie gdzieś z nimi wyjechać, to skwapliwie skorzystałem z okazji. Przy okazji bawiąc się przednio. Wielkie dzięki za troskę.
  • Przez tę historię poboczną wszystko musiało zostać mooocno przycięte w historii, dużo bardziej niż się spodziewałem, ale powiedzmy sobie szczerze - ja jestem mną, a to jest wciąż stary, dobry ONE PIECE. Jest jeszcze wiele wysp, które chcę narysować. Jestem nie mniej od was podekscytowany rozwojem Słomkowych i tym wszystkim, co mogą nam teraz pokazać, kogo jeszcze spotkają na swojej drodze i jakie czekają ich przygody. Zapraszam was do nowego początku, 「sagi ostatniego morza, "Nowego Świata"」
[Obrazek: 250px-Oda2011sig.jpg]

Rozdział 598, strona 104

[Obrazek: 400px-SBS104C.jpg]

Cz: Bądź pozdrowiony, panie Odacchi. Dzień dobry. To jest pytanie o znaczki, które nosił Portgas D. Ace. Czy one znaczą:
☹: Czy ja w ogóle miałem prawo się urodzić na tym świecie?
: Spotkałem ojczulka, Luffy'ego, którzy tak strasznie mnie kochają, tak bardzo się cieszę, że żyję. Dziękuję.
[Obrazek: 150px-AceHatComparison.jpg]
...czy coś w tym stylu, by uzmysłowić czytelnikowi pytanie Ace'a i "odpowiedź", którą znalazł? To musi być to! Kiedy Ace mówił swoje ostatnie słowa przed śmiercią, to jego miny były dokładnie takie same jak te na jego kapeluszu. od Panny Umiejącej Odczytywać Nastrój
O:
Hmm, rozumiem. Dostałem całkiem sporo takich listów. "Znaczki" na jego kapeluszu i "ostatnie miny", hm. Są takie same. Ja też byłem zaskoczony, kiedy po raz pierwszy ktoś mi to wytknął XD Co ciekawe, to jest tak niesamowity zbieg okoliczności, że sam nie mogę uwierzyć, że tak to wyszło. Kiedy po raz pierwszy przedstawiłem Ace'a, to gdzieś w głębi duszy wiedziałem, jaki czeka go los, ale te znaczki były po prostu akcesoriami, nie myślałem nad nimi za dużo, jak je wymyślałem. A potem narysowałem miny umierającego Ace'a i pomyślałem, że dobrze by było umieścić te dwa panele obok siebie. Realistycznie oddana mina kogoś, kto cierpi, płonie, źle się czuje i wcale nie chce umierać. A jednocześnie odchodzi z tego świata bez żalu. Prawdopodobnie stara się przekazać Luffy'emu to, co tak naprawdę do niego czuje. To właśnie miał pokazać ten uśmiech. Kiedy człowiek kołysze dziecko w ramionach, to też się uśmiecha, prawda? Tu chodzi o to samo. Chce, żeby drugi człowiek się uśmiechnął i umiera z uśmiechem, żeby pokazać nam swoją dobroć. Właśnie to myślałem rysując te panele. Aj... zrobiło się trochę długie to wyjaśnienie. Mimo wszystko... to niesamowite, że zauważacie takie rzeczy.

Cz: Czemu sushidajnie, które podają klientom sushi na taśmie, zawsze prowadzą tę taśmę od prawej do lewej? od Maruko Feniksa
O:
Ja tam myślę, że to jest tak samo jak z historią, która ciągle się powtarza.

Rozdział 598, strony 70, 71 i Rozdział 601, strona 163; 3D2Y

[Obrazek: 400px-P70.png]
[Obrazek: 400px-Post_Skip_Nami_Concept_Art.png]
[Obrazek: P163.png]

Rozdział 599, strona 124

[Obrazek: 400px-Rawbunko123-1.jpg]

Cz: Przyjrzyj się dobrze, Oda! Oto cała grupa Imperatorów! LEPIEJ, ŻEBYŚ TO OPUBLIKOWAŁ! od młodszego brata Mammotha
(Od lewej: Shanks, Białobrody, Kaido, Chappy)
[Obrazek: 144px-SBS61123.jpg]
O:
No... opublikowałem... co innego mogłem zrobić... Pozostało go tylko olać...

Cz: Drogi Odacchi, niech to, że piszę do ciebie po angielsku cię nie zwiedzie, nie jestem obcokrajowcem. (To do niego można pisać po angielsku?! SERIO?! To na co my jeszcze czekamy?! Za długopisy, rebiata! ~Gociak). Przy okazji, kiedy oglądałam telewizję, to mówili coś o miejscu, które się nazywa "TRÓJKĄTEM BERMUDZKIM". Czyżbyś właśnie stąd wziął pomysł na "Trójkąt Floriański"? od Pod Ulicą
[Obrazek: 106px-Sbs123.jpg]
O:
No wydawało mi się, że to akurat jest dość oczywiste. Czyżby nie było? Trójkąt Bermudzki to miejsce, które faktycznie istnieje na północnym Atlantyku, znane też jako "Strefa Demonicznego Trójkąta". Nie wiem, jak teraz, ale kiedyś mówiło się, że każdego roku w tym strasznym miejscu ginęła ponad setka statków. Ponieważ zagadka po dziś dzień nie została rozwiązana, to podejrzewam, że wciąż jest tam sporo wypadków. Jeśli chodzi o powody tego, to są teorie o zakłóceniach elektrycznych, czy unoszącym się tam metanie i tak dalej, kto ciekaw, może sobie sam to znaleźć. O tym miejscu jest też sporo historii o duchach.

Cz: Zauważyłem to jak tylko obejrzałem film "STRONG WORLD". Czemu tylko na tak niebezpiecznej wyspie jak Rusukaina było tylko jedno, absolutnie bezpieczne miejsce? To drzewo musiało stać w jakimś specjalnym miejscu, prawda? Mimo wszystko drzewa w filmie, zwane tam Darf Green, wyglądały tam nieco inaczej, pewnie były innego gatunku, dlatego też niniejszym ZEZWALAM CI wyjaśnić, o co tu właściwie chodzi, jasne? od TAKAAKIEGO
[Obrazek: 68px-Daftgsbs.jpg]
O:
Jest dokładnie tak, jak wykombinowałeś. Pomyślałem, że nie ma sensu tego wyjaśniać, bo i tak nie miałem dość stron, więc to pominąłem, ale kiedy stworzyłem scenariusz do filmu, to wrzuciłem do niego drzewa zwane Darf Green. To specyficzne drzewa, które wydzielają zapach odstraszający zwierzęta (truciznę), przez co one się nigdy do niego nie zbliżają. Tutaj też postanowiłem ich użyć. Są jednak innego gatunku, a ich właściwości to "ten sam kształt; brak trucizny".

Rozdział 600, strona 144

[Obrazek: 400px-SBS144.jpg]

Cz: Witaj, Odacchi, wydaje mi się, że rozgryzłem napis na koszulce, o której mówił pan w tomie 60, w rozdziale 589♪ To "Bound" ("Zobowiązanie"). Tam jest "Pies" i "ND" dla Bound. Uwielbiam, kiedy Odacchi zapomina o tym, co sam wymyślił. od Burdocka (*Pies w Japonii szczeka "Bau!" nie "Hau!")
[Obrazek: 80px-Bound_tanktop.jpg]
O:
OOOOO~!!! No tak~! To jest to! To musi być to! O rany... jak ty się tego domyśliłeś? Kurczę... tyle nad tym siedziałem i za nic nie mogłem tego rozgryźć. Dzięki!

Cz: ODACCHI, POWIEDZ NAM, CO TERAZ CZUJESZ UŻYWAJĄC DO TEGO TYLKO TRZECH LITER! od Monkey D. Emi
O:
NIE.

Cz: W piersiach mnie pali, żołądek mi się skręca tak, że zaraz się porzygam, czy to właśnie jest to słynne "Haki"?
O:
Raczej "Hakike" ("Mdłości")

Cz: Jest coś, co mnie StraaAaSznie irytuje, więc po raz pierwszy złapałem za długopis! Pytanie dotyczy Sanji'ego *DOM*! Minęły dwa lata... A ON TAM SOBIE TAK PO PROSTU STOI!!! I czemu on się z tym w ogóle tak kry?! Proszę o wybranie jednej z odpowiedzi poniżej!
①Pomyłka w rysowaniu ②Zmiana wizerunku ③ Tak naprawdę to jest jego brat bliźniak, Yonji.
od Aoyi

(*San w Sanji to 3, więc zmieniono to na Yon, 4.)
[Obrazek: 100px-Sanjisbs2yr.jpg]
O: Przepraszam. Niewiele słyszałem przez budowę, którą robią tuż obok, ale Sanji chyba naprawdę nic się nie zmienił, co nie? Dokładnie taki sam jak dwa lata temu... ach! Chodzi o bródkę, tak? Popatrz, jak się zapuścił. Wygląda teraz jak krwiożerczy pirat, nie ma co. Strasznie mi się to podoba. Co tam jeszcze... zawsze miał jedno oko zakryte i... zakręconą brew... nie powiedział też nic nowego do Luffy'ego i pozostałych, kiedy się spotkali... Jak gdyby nic się nie zmieniło! Ale jeśli mam wybierać, to chyba ①, jeśli coś tam zauważyliście.

A teraz pora na seiyuu SBS! Wrócę do was w następnym tomie!

Seiyuu SBS - Kazuki Yao

Rozdział 602, strona 182

[Obrazek: 400px-SBS61182.jpg]

H.D.K! (Hey, Domo, Konnichiwa)

[Obrazek: 136px-YaoFull.jpg]

Rany~ Ale to szybko zleciało. Już jesteśmy przy ósmej osobie. Czas na naprawdę głośnego kolesia. Jakby to ująć... zawsze miałem skrzywienie na punkcie dziwnych rzeczy i pewnego dnia zagadał do mnie w prywatnym życiu człowiek, którego w ogóle nie znałem, ale z miejsca przypadł mi do gustu. Okazało się, że był to sam idol mas, bardzo słynny seiyuu! Podkłada głos wszystkim dziwacznym postaciom w ONE PIECE! Jango, Mr.2 Bon Kurei i NAWET SAM FRANKY! OTO NADZWYCZAJNY PAN KAZUKI!

O: No dobrze, a teraz proszę się przedstawić. Oto pan Yao~

Y: Heja, jestem czystej krwi człowiekiem-wężem. Człowiek-wąż od stóp do głowy, to ja. Każdego wieczoru idę do portowej knajpy, zamawiam tequilę i (*PIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIP!!!*) i wypijam ją.

O: Hej, hej, hej, HEEEEEEJ!!! ><# Tego nie wolno mówić publicznie! Jak ja mam opublikować to, co pan powiedział?! Rany! Zaczynam się go bać ^^'

Y: Może nie wyglądam, ale jestem dość rozsądnym człowiekiem.

O: W DUPĘ SE WSADŹ TAKI ROZSĄDEK! O_o No dobra, mniejsza z tym, lecimy dalej. Zresztą, skoro jesteś taki rozsądny, to co znaczy "SBS"?

Y: A pewno, że wim. (S) Shounenyo (B) Bee-chiku wo (S) Sueh! (Ssij te suty, mała!)

O: J*B SIĘ! O_O WYPIE*DALAJ!!! Ee... przepraszam, trochę się zagalopowałem.

Y: Hej, Eiichiro, spokojnie.

O: MORDA! CZYJA TO NIBY JEST WINA?! ...o rany, tak bardzo przepraszam... no nic, kartki z pytaniami czekają, proszę zaczynać SBS.

Y: Żaden problem! A ty tymczasem skocz po browca!

O: BĘDZIESZ PIŁ ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA?!

Rozdział 603, strony 200-201

[Obrazek: 400px-VASBSFoxyYao.jpg] [Obrazek: 160px-SBSYao.jpg]

[Obrazek: 90px-SBS61Frankyvoice.jpg]
Cz: Pytanie do pana Kazukiego Yao. CZY JEST PAN SUPER W TYM TYGODNIU, PANIE YAO? od Świecącego Masła
Y:
TAK!!! W TYM TYGODNIU TEŻ JESTEM SUPER SUPER SUPER.

Cz: Panie Yao, kiedy pije pan Colę duszkiem, to jaki dźwięk wydaje pańskie gardło? od Maniaka Koralików
Y:
DOKŁADNIE TAKI, JAK POWINIEN, TO WRZASK MOJEJ DUSZY.

Cz: Czy przemieszczając się na północ przez wyspy japońskie, czy huragan Franky zmieni się w *metamorficzne niskie ciśnienie? od Patchon III
(* Metamorficzne niskie ciśnienie zapisywane jest jako hentai-teikiatsu, co jest żartem językowym, bo można to też przełożyć na "zboczeńca z niskim ciśnieniem".)
Y: Nie, zostaje na poziomie 1000 hektopaskali, robi okrążenie wokół Ziemi i EWOLUUJE W SUPER-ZBOCZEŃCA.

Cz: Franky, Boniek i Jango; do której z tych postaci jest pan najbardziej podobny ⌒□⌒ ? od Kagakko no tokko
[Obrazek: 75px-SBSsamevoicetriplet.jpg]
Y:
Hmm, każdy z nich jest w pewnym stopniu mną... Zawsze noszę okulary przeciwsłoneczne, uwielbiam transwestytów, a w domu zawsze paraduję w gaciach, więc...

Cz: Witam, panie Yao! Zwykle był pan po stronie wroga, więc co pan pomyślał, kiedy dowiedział się pan, że będzie podkładał głos Franky'emu? od Tarao
Y:
Pomyślałem - "No nareszcie załogant!"

Cz: W tej chwili jak oglądam anime ONE PIECE, to wydaje mi się, że podkładał pan głos wielu innym postaciom w serii, nie tylko Jango czy Mr.2, ale tak szczerze, która rola podobała się panu najbardziej? od Tamitami
Y:
Tak szczerze, to Bon Kurei. Ale NOWY Franky też się zapowiada ciekawie~
[Obrazek: 75px-SBS61NEWFrankyjpg.jpg]

Cz: TAKIE TAM PYTANIE Z NICZEGO, CZY LUBI PAN LUDZI MŁODSZYCH OD SIEBIE? Jak młodych ludzi jest pan w stanie znieść? Nie mogę się doczekać odpowiedzi! od Kuna
Y:
Lubię towarzystwo i młodszych i starszych. Od maleńkiej Many Ashidy po seiyuu pana Fune z Sazae-san, pana Miyoko Asō. ALE gdybym miał się wstrzelić gdzieś w środek, to Mirai Shida byłaby dla mnie wręcz idealna!

Cz: Proszę powiedzieć, panie Yao, jaki jest pański ulubiony alkohol i zagryzka? od Igaguriego
Y:
KIEDYŚ BURBON I SALONOWIEC TERAZ Shochu Barleya i suszony kawior

Cz: Mam pytanie, jak konkretnie wypowiada pan 「SUPER-!」 Franky'ego? Nie raz próbowałem to naśladować z przyjaciółmi, ale chyba nam się nie udaje XD Jakoś wychodzi takie zwykłe "Su-pa-". Prosimy o jakieś wskazówki BY Holmes☆
Y:
Weź głęboki wdech, jakbyś wciągał do płuc wszelkie złe duchy z całego świata, wypełnij nimi swoje ciało, zamień to w moc i wyrzuć z siebie wrzeszcząc "SUUPEEERRR!". Powinno ci wyjść.
[Obrazek: 95px-SBS61P200.jpg]

Cz: Franky ma dość zboczone gusta, czy pan Yao też takie ma? Jeśli tak, to proszę bardzo! "Prezent w postaci mnóstwa kąpielówek!" Proszę używać do woli! od TonbanshingiChopper
Y:
COŚ PIĘKNEGO. Będę czekać na paczkę z moimi kąpielówkami! (Miniówki też byłyby fajne!)

Cz: Pytanie do pana Yao! CZY NIE JEST PANU WSTYD PODKŁADAĆ GŁOS FRANKY'EMU?!
Y:
Hej, hej, heej! Czemu ktoś miałby być... eech, cyt cyt cyt cyt... Jak ci głupio, to nie możesz wykonać pracy jak trza...

Cz: Do jakiej postaci pan się teraz będzie przymierzał? od S akira kazumi
Y:
Albo to będzie milkliwy przystojniak, albo karłowaty kucharz.

Cz: JEŚLI WOLNO, TO PROSZĘ OPOWIEDZIEĆ NA SWOJE BŁĘDY MŁODOŚCI W STYLU FRANKY'EGO. od Karpia
Y:
Opowiem je wam nawet, jeśli mi tego nie wolno, ale są zbyt groteskowe, żeby mówić o nich publicznie, więc wiesz... ale co tam, myślę, że tu powinno być w porządku. Więc jakieś 10 lat temu...

O: CHWILA, STAĆ! O_o Co to ma znaczyć, panie Yao?! Coś pan tu próbował przed chwilą opowiedzieć?! "Historia, która jest zbyt groteskowa"?! To jest książka dla młodych chłopców, wiesz?!

Y: No, będzie dobrze.

O: Za cholerę nie będzie! Nikt mi tego nie wyda!

Y: A co mi tam, to tobie opowiem. 10 lat temu, jak byłem w Shinjuku i PIIIIIIIIIIIIIIIIP!!!

O: No, to do zobaczenia w kolejnym tomiku!

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.09.2013, 10:53 {2} przez Gociak.)
22.09.2013, 10:53
Return to top
Trace Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 611
Haha, zawsze wiedziałem, że seiyuu Frankiego to kozak Tongue. Ciekawa postać. Chciałbym posłuchać tych jego opowieści z dzieciństwa.

PS.
O ja głupi i niekulturalny. Zapomniałem podziękować. DZIĘKOWAĆ! IDZIE MÓJ PAN~ TO GOCIAK JEST, TO GOCIAK JEST!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.09.2013, 16:59 {2} przez Trace.)
22.09.2013, 11:27
Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,859
Wtrącę Ci się tu trochę Gociu, przepraszam. A za tłumaczenie ślicznie dziękuję, przy dłuższej wolnej chwili chętnie zagłębię się w lekturę. A tymczasem wstawię dziecięce wersje bohaterów, by były w jednym miejscu, chociaż pewnie mnie też limit zaraz wkurzać zacznie.

Marynarka

[Obrazek: Sengoku.jpg] [Obrazek: Garp.jpg] 
____ Sengoku ____________ Garp

[Obrazek: Sakazuki.jpg] [Obrazek: Borsalino.jpg] [Obrazek: Kuzan.jpg]
__ Sakazuki ______ Borsalino ________ Kuzan

[Obrazek: Hina_Kid.jpg] [Obrazek: Smoker_Child.jpg] [Obrazek: Tashigi.jpg]
______ Hina ____________ Smoker ____________ Tashigi

Impel Down

[Obrazek: Hannyabal.jpg] [Obrazek: Kid_Magellan.jpg] [Obrazek: Kid_Saldeath.jpg]
______ Hannyabal ____________ Magellan ______________ Saldeath

[Obrazek: Kid_Domino.jpg] [Obrazek: Kid_Sadi_Chan.jpg]
________ Dominio _________ Sadi-chan

Królewscy Wojownicy Mórz - Shichibukai

[Obrazek: Boa.jpg] [Obrazek: Crocodile.jpg] [Obrazek: Kid_moria.jpg]
__ Hancock  ____ Crocodile ______ Moria

[Obrazek: Doflamingo.jpg] [Obrazek: Jimbe.jpg]
_______ Doflamingo ______________ Jimbe

[Obrazek: Kuma.jpg] [Obrazek: Teach.jpg]
_________ Kuma _______________ Teach

Thriller Bark

[Obrazek: Hogback_as_a_Child.jpg] [Obrazek: Kid_Absalom.jpg] [Obrazek: Kid_Victoria_Cindry.jpg] [Obrazek: Perona.jpg]
______ Hogback __________ Absalom _________ Cindry ____________ Perona

Załoga Białobrodego

[Obrazek: Kid_Edward_Newgate.jpg] [Obrazek: Kid_Marco.jpg]
______ Edward ______________ Marco

[Obrazek: Kid_Jozu.jpg] [Obrazek: Kid_Vista.jpg] [Obrazek: Kid_Izo.jpg]
_________ Jozu _______________ Vista _______________ Izo

Supernovas

[Obrazek: Appo.jpg] [Obrazek: Bonney.jpg] [Obrazek: Capone.jpg]
_________ Appo _______________ Bonney _______________ Capone

[Obrazek: Eustach.jpg] [Obrazek: Killer.jpg] [Obrazek: Howkins.jpg]
_____ Kid ____________ Killer ___________ Howkins

[Obrazek: X_Drake.jpg] [Obrazek: Law.jpg] [Obrazek: Uruge.jpg]
___ X Drake ______ Law __________ Uruge

Był ktoś jeszcze? I nie marudzić, że nie na środku, bo to tak pi razy oko.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.09.2013, 16:44 {2} przez Murgrabia.)
22.09.2013, 16:43
Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,085
Gociak napisał(a):Cz: W tomie 56, na stronie 195, czy to "iciee- mupan" coś, które mówi Buggy, znaczy coś w stylu "otwórz się, sezamie"? od Ace LOVE
O: Ee, to jest... Osobiście nie wiem o tym za wiele, ale chyba sam to słyszałeś? Te chrześcijańskie dzieci, które śpiewają w kościele "iciee- mupan ♪". Jak to się słyszy za pierwszym razem, to ciężko to zrozumieć, ale to znaczy "idzie mój Pan" i jakoś mi spodobała się idea Buggy'ego, który to śpiewa XD Dałem to tam tak dla jaj. "Idzie mój Pan" to chyba w ogóle tytuł tej piosenki jest. Jak się komuś nudzi, to może tego poszukać.

Teraz zawsze gdy pojawi się Buggy będę sobię w myślach nucić "Idzie mój Paaan, idzie mój Paaaan, on teraz bieeeegnie, by spotkać mnieeeee" XD

[Obrazek: lZA4kVo.gif]
22.09.2013, 16:50
Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,138
Gociak, ja tam się cieszę, że jednak posłuchałaś swojego mózgu (: kolejne zabawne sbsy, lubię to! Dziękować.

Za obrazki Grabko, też dziękować!

[Obrazek: sylw-sygn2.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.09.2013, 16:58 {2} przez Chlor.)
22.09.2013, 16:55
Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,071
Macie limit zwiększony obrazków, mam nadzieję że problemów nie będzie.
Świetny, pomysł wykonanie i wsjo.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

22.09.2013, 16:59
Return to top
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,239
Ja też się wtrącę z kawałkiem SBS'a mam nadzieje Gociaczku, że nie będziesz zła ^^
Pytałam Komiego czy tu, czy w spamiliadzie ma wylądować, stwierdził, że tutaj
Oto i fragment przetłumaczony przez naszą Okiren

SBS, tom 64, rozdział 635, strona 186 (fragment)

D [czytelnik]: Hej, hej! Mam prośbę do pana Chō! Czy mógłby Pan zaśpiewać ulubioną piosenkę SOUL KINGA pod tytułem "Majtki"? Pan też je lubi, prawda? Majtki♡ P.N. Rose Essence

C [Chō - seiyuu Brooka]: ♪Majtki-- majtki-- ♫ Majtki-- nie idą w twoim kierunku♪ Więc~~ to dlatego próbują~~♫ 1 dzień, 1 para, 2 dni, 2 pary~~ Gdy zobaczysz 3 pary - nadejdzie krwotok z nosa~~♫

O [Oda - wcześniej zostawił Chō samego z SBSem]: Ekhm, halo? Panie Chō, już prawie cza... Ach! To wciąż trwa! (zakłopotanie)

C: Ży~cie jest♪ Raz, dwa, majtki♫ W pocie i łzach, pacz na majtki--♫ Te majtki-- które pokazujesz~~ wypełniają me życie różaną czerwienią♡♫

O: Tak, dziękujemy bardz-- hę?! (zakłopotanie)

C: Podnieś nogi, machaj tyłkiem i majtki--♪ Majtki--♫ Pokaż~ mi~ bez~ żadnych~ przerw~~♫

O: Dobra, myślę, że star...

C: Odacchi razem~♪ Hej♫

C&O: MAJTKI NA WIDOKU♫ BUMBUM♪

O: CO TY MI DO DIABŁA KAŻESZ ŚPIEWAĆ?!! (SZOK)

C: No to narazie wszystkim! Bibiii!! biegu biegu biegu....

O: TO MA BYĆ KONIEC?!!!(szok) Na to wygląda! Do następnego tomu!

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.04.2014, 22:19 {2} przez Hotarubi.)
03.04.2014, 22:18
Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,085
Odnosnie tego tlumaczenia - tekst po angielsku rowniez nie mial zbyt wiele sensu, wiec chyba dosc wiernie ten chaos oddalam, ALE popelnilam jeden blad (wlasnie mnie olsnilo xD):

Cytat:nie idą w twoim kierunku
- tam bylo "don't come your way" i zastanawialam sie czy to majtki nie ida w czyims kierunku, czy ta osoba ma nie isc w swoim wlasnym kierunku, a przeciez to nawiazuje do "Oh, come my way"/"Okama way"! Don't come your way mialo tam chyba oznaczac, by nie stac sie Okama XD

Jak Oh, come my way zostalo przetlumaczone na polski?

[Obrazek: lZA4kVo.gif]
03.04.2014, 22:34
Return to top
skawskaj Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 54
za tłumaczenie SBS dziękuje ci bardzo (mam nadzieje że nie zabrzmiało ironicznie/sarkastycznie, bo nie miało tak brzmieć, ale jakoś tak przypadkiem wyszło, a o tej porze jestem zbyt nieogarnięta, żeby myśleć nad tym jak to zmienić), bo ja i moja znajoma po prostu uwielbiamy czytać SBS chociażby dla ciętych ripost Ody. Także jeszcze raz szczere podziękowania.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.02.2016, 23:15 {2} przez okiren.)
07.02.2016, 00:21
Return to top

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama