Aktualny czas: 03.12.2020, 22:12 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Załogi] Igrzyska imienia Kapitana Johna
Autor Wiadomość
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,583
Dołączył: 01.11.2011
Skąd: Zowąd
Post: #1
Igrzyska imienia Kapitana Johna
Do przestronnego, pogrążonego w ciemnościach pomieszczenia weszły trzy osoby, dwie kobiety i jeden mężczyzna. Każde z przybyłych zajęło miejsca przy uprzednio przygotowanym na tę okazję stole. Nagle jedna z kobiet przerwała panującą w pokoju ciszę:
- No to mamy dwoje nieobecnych...
- Najwyraźniej. Nie ma na co czekać. Zaczynajmy - odparła druga, chichocząc.
Mężczyzna w ciemnych okularach pociągnął za wiszący w pobliżu sznurek, co spowodowało, że znajdująca się za zebranymi zasłona została rozsunięta, pokazując tym samym stojące za nią transmitujące obraz ślimakofony. Wszystkie skierowane były w stronę jednej ze ścian, na której zaczął wyświetlać się niewyraźny obraz. Ślimakofony rozpoczęły nawiązywanie połączenia z innymi przedstawicielami swojego gatunku znajdującymi się w różnych częściach Grand Line. Po jakimś czasie na ekranach dało się już rozpoznać sylwetki czterech postaci. Z jednego ze ślimakofonów dał się słyszeć donośny kobiecy krzyk:
- Cooo?! To już?!
- I dobrze! Wreszcie się doczekaliśmy, psubraty! - wrzasnęła jedna z widocznych na ekranach osób.
- Yohohoho! I to rozumiem, bejbe! - odpowiedział jej ktoś z zupełnie innej części oceanu.
- Dobra, nie ma co, czas zaczynać - odparł mężczyzna, którego widać było na ostatnim z ekranów.
Jedna z kobiet siedzących przy stole podniosła leżącą obok kartkę i rzekła:
- Dla formalności sprawdźmy listę obecności. Feniks?
- Jesteśmy - odpowiedziała mu jedna z osób widocznych na czwartym ekranie.
- Magnetic?
- Zwarci i gotowi! - wrzasnął kapitan załogi.
- Soge?
- Jakże mogłoby nas tu zabraknąć?! - zapytała postać z drugiego ekranu.
- Soul?
- By dostarczyć Binksa grog~! Znaczy się, tak, jesteśmy! - krzyknęła kapitan ostatniej z załóg, kończąc tym samym śpiew, po czym nastała głucha cisza. Ponownie przerwała ją obecna w pokoju kobieta:
- Pamiętacie zapewne, że zgłosiliście udział swoich załóg w Igrzyskach imienia Kapitana Johna. Jak dobrze wiecie, każda z uczestniczących w nich załóg musi wymyślić zadanie, które wykonać będą musiały wszystkie zgłoszone zespoły. Do dyspozycji macie przeróżne drogi komunikacji między sobą. Ogólny plan konkurencji oraz termin, jaki ustalicie na wykonanie zadania, powinien zostać zatwierdzony przez niezależne jury, czyli naszą trójkę. Czekamy zatem z niecierpliwością - skończyła, po czym uśmiechnęła się poczciwie.
- Zabawcie nas - zachichotała druga, puszczając dyskretnie oko.
- Pokażcie, na co was stać. To wszystko - rzekł mężczyzna, po czym zerwał połączenie.

[Obrazek: Sygnatura.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.12.2013, 21:27 {2} przez Hejs. Powód: Nowe informacje)
09.12.2013, 21:26
Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,086
Dołączył: 23.11.2011
Skąd: Kanadowo
Post: #2
RE: Igrzyska imienia Kapitana Johna
Historia:

Noc. Fale szumią kojąco w oddali. Światło księżyca delikatnie oświetla niecodzienne zgrupowanie.

- Hihihi, ale będą jaja! - Trace przeglądał trzymane w rękach pergaminy.
- No już, przybijaj je - Filemon podała mu młotek i gwoździe.
- Hehehe, nie mogę! Spójrz na jego łeb! Wygląda jak ananas!
- No w sumie to on ma rację - powiedziała z wielkim uśmiechem Sówka, wskazując na fotografię śpiącego Marco. Miał na twarzy wymalowane chyba z osiem penisów, w usta wciśnięte jabłko jak prosiak pieczeniowy, a wokół niego leżały puste butelki po sake.
- Melanże na Moby Dicku musiały być epickie - powiedziała z uznaniem Okiren.
- A wy się tam znacie! Ten jest lepszy! - Hotarubi wyrwała Trace'owi z ręki papiery i wyłowiła z nich fotografię młodocianego Kida. Miał na sobie sweter w romby wkasany w zaciągnięte za pępek spodnie, parę pryszczy tu i tam i... - Spójrzcie na ten dziewiczy wąs! Haha! Jaki meszek! - chichotała Hoti.
- Dla mnie ten jest najlepszy - zwinna macka zgarnęła kolejną z wierzchu kartkę. Zdjęcie płynnym ruchem powędrowało w stronę Karo i zawisło nad jej głową. Na twarzy ośmiorniczki zagościł uśmieszek wyrażający litość i satysfakcję. Motyw mewy królował na zdjęciu. Wyglądało to na dokumentację z jakiegoś spotkania wysokiego szczebla Marynarki - elita Marines z podniosłymi minami wsłuchiwała się w czyjeś przemówienie. W drugim rzędzie zebranych oficjeli siedział, a właściwie drzemał Zephyr. Spał z otwartą gębą "na popielniczkę", z nosa ciekł mu ogromny gil, a z brody kapała ślina.
- A tego byście się spodziewali? - Pax przejął od Hoti pozostałe kartki, trzy sztuki. Były to zdjęcia z jakiejś bitwy: po środku stała zamaskowana postać - bez wątpliwości był to Sogeking. Oblał się chyba sokiem jabłkowym, bo miał mokrą plamę na kroczu. Na drugiej fotografii postać ta uchwycona została w trakcie zdejmowania maski. Było wyraźnie widać twarz Usoppa z załogi Słomianego kapelusza! Musiał spostrzec fotografa chwilę po wykonaniu tego zdjęcia, bo na kolejnym widać jak, patrząc w obiektyw, rzuca się do ucieczki w przeciwnym kierunku, wciskając sobie ponownie na twarz maskę...
- No dość tego! Oglądaliśmy je już chyba z milion razy! - Kasztan pozbierała z rąk załogantów kartki, a Trace'owi zabrała młotek i gwoździe. Cały ten majdan wręczyła Hotarubi.
- No tak, w sumie od razu trzeba było królowej młotka zlecić to zadanie - westchnęła Filemon - Przybijaj raz dwa Hoti i spadamy stąd. A ty Wochu zagraj coś ładnego w międzyczasie.

Jeszcze przez parę minut stukanie młotka i metaliczne dźwięki szarpanych gitarowych strun mąciły nocną ciszę. Później został już tylko szum fal i drzew.

Spoiler: opcja dla urażonych powyższym opisem
Możecie stworzyć opis kompromitującego zdjęcia Soul Kinga w ramach odwetu - przyjmiemy na klaty. Jeśli będzie kilka opisów, sędziowie wybiorą swojego faworyta, a my zintegrujemy go z powyższą fabularką
Wyzywamy was do boju o obronę honoru tych, którzy są waszym wzorem! Macie 3 tygodnie na wykonanie zadania. Jeśli zawiedziecie, zdjęcie waszego patrona zawiśnie na słupie pogardy, akurat na czas przybycia zwabionych tam reporterów.

Zadanie:
Musicie udać się na bezkresny ocean Internetu i wyłowić z niego elementy epickiego kolażu. Macie na nim oddać maksimum epickości waszego patrona, od was zupełnie zależy sceneria i okoliczności.

Odpalacie googla i wybieracie najzajebiastszą grafikę waszego patrona jaką znajdziecie. Wycinacie. Później z dowolnie wybranych grafik wycinacie sobie elementy tła, fajowskie akcesoria, czy postacie drugoplanowe - co wam się uwidzi. Składacie w jeden obrazek. Można użyć do tego dowolnego programu graficznego, ale nie używamy żadnych innych narzędzi prócz wycinania i kopipasty. Dorysowywać rzeczy własnoręcznie można wyłącznie w paint'cie. I wszystko trzeba za pomocą myszki! Nie czitujemy innymi specjalistycznymi przyrządami typu tablety ;p

Erratka do zadania
Do wycinania używacie dowolnego programu i dowolnego narzędzia. Nie musicie wycinać kwadratami, możecie np. lassem, czy przez narzędzie selekcji: wycinanie może być pro. Dopuszczonone jest gumkowanie/obracanie/powiększanie/zmniejszanie obiektów w programie, w którym wycinamy i składamy nasze dzieło. Przy składaniu możecie też stosować warstwy, żebyście nie musieli od nowa danego elementu wycinać jak go sobie położycie w złym miejscu. Nie używamy wymyślnych rzeczy typu "smudge", "blur", "dodge", filtry czy inne superanckie brushe.
W paintcie dozwolone jest każde narzędzie prócz "Tekstu" - trzeba myszką pisać Tongue

Nagroda
Kasiorka, ogłoszenie zwycięzcy u góry forum, oraz świadomość wygranej i obronienia honoru patrona i załogi.

[Obrazek: lZA4kVo.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2013, 03:07 {2} przez okiren. Powód: Poprawiona ortografia)
09.12.2013, 21:33
Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,583
Dołączył: 01.11.2011
Skąd: Zowąd
Post: #3
RE: Igrzyska imienia Kapitana Johna
Do trójki osób znajdujących się w ciemnym pomieszczeniu dołączyła jeszcze jedna. Był to młody mężczyzna w masce przeciwgazowej. Po zakończonych obradach sędziowie postanowili oznajmić wyniki załogom biorącym udział w zmaganiach. W tym celu za pomocą ślimakofonów połączyli się z trzema grupami rozrzuconymi po oceanie. Po nawiązaniu połączenia głos zabrał mężczyzna w ciemnych okularach.
- Zapewne chcielibyście się dowiedzieć, jak po pierwszej konkurencji wygląda ranking załóg. III miejsce zajęła załoga Magnetic, II - Soge, zaś I - Soul.
- Między liderami był zaledwie jeden punkt różnicy - dodała jedna z kobiet.
- No to teraz czekamy na kolejny etap waszych zmagań - powiedziała druga.
- To wszystko na dziś - zakończył krótką rozmowę mężczyzna.

PODSUMOWANIE:
I miejsce: Soul
[Obrazek: Kolaz_Soul.jpg]
II miejsce: Soge
[Obrazek: Kolaz_Soge.jpg]
III miejsce: Magnetic

[Obrazek: Kolaz_Magnetic.jpg]

[Obrazek: Sygnatura.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.01.2014, 00:30 {2} przez Hejs. Powód: Nowe informacje)
05.01.2014, 00:10
Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,080
Dołączył: 26.03.2009
Skąd: Poznań/ Bełchatów
Post: #4
RE: Igrzyska imienia Kapitana Johna
Kid jako Jack Sparow, absolutna miazgaxd

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]


05.01.2014, 00:34
Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,871
Dołączył: 11.05.2011
Skąd: Snajper Island
Post: #5
RE: Igrzyska imienia Kapitana Johna
Na początku byłem trochę rozczarowany drugim miejscem naszej pracy, w którą nasza załoga włożyła całe swoje serce i masę pomysłów, ale po zobaczeniu zwycięskiej pracy muszę przyznać - good job, Duszaki! Ale i tak szkoda, że zabrakło tylko jednego punkta ^^'
05.01.2014, 00:44
Return to top
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,931
Dołączył: 15.12.2011
Skąd: Kraków
Post: #6
RE: Igrzyska imienia Kapitana Johna
Czo ten Draven robi? xD

No Soul, nieźle Big Grin Gratulację. Choć wydaje mi się, że Soge musiało się więcej bawić renderami xd

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
05.01.2014, 00:48
Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,871
Dołączył: 11.05.2011
Skąd: Snajper Island
Post: #7
RE: Igrzyska imienia Kapitana Johna
Wiesz Devzan, ja to wszystko własnoręcznie wycinałem i to była mordęga - parę ładnych dni po kilka godzin nad tym spędziłem, ale efekt końcowy moim zdaniem był tego wart. Mimo wszystko uważam, że nasza praca miała lepszy pomysł, bardzo logicznie związany z postacią, podczas gdy pozostałe prace wyglądają strasznie randomowo. Soul jednak pobił nas wykonaniem - każdy cal kolażu jest dobrze zagospodarowany, a u nas natłok postaci u dołu kontrastuje z wielką pustką w prawym górnym rogu. A Draven robi to samo, co i reszta reprezentatywnego 1% armii Sogekinga (tak, jest tam 80 osób) - wielbi naszego lidera i jest gotowa walczyć za niego do utraty tchu. Zresztą nie tylko Draven, każda postać z armii jest wyjątkowa - potraficie nazwać je wszystkie? No i pytanie: Gdzie jest Wally?
05.01.2014, 00:53
Return to top
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,931
Dołączył: 15.12.2011
Skąd: Kraków
Post: #8
RE: Igrzyska imienia Kapitana Johna
O gooood, wg mnie to kupa roboty z gotowymi renderami bez teł, bo jakoś trzeba to ładnie poustawiać, żeby wszystko pasowało. A Ty wycinałeś to jeszcze xd Chociaż wiadomo, że kadry z filmu to trzeba było wyciąć.
Właściwie po namyśle to Wasze dzieło nie przypomina kolazu. Tzn. zawsze wyobrażałem sobie kolaż jako taki combo breaker jednego i tego samego (w czym właśnie Soul wygrał).

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
05.01.2014, 00:57
Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,209
Dołączył: 09.03.2011
Skąd: Warszawa
Post: #9
RE: Igrzyska imienia Kapitana Johna
Już się nie sraj Orzi, ocena nie zależy od Ciebie.
Dla Ciebie to super-extra, a dla innych może nie.
Poza tym może Soul też się zmordował by to zrobić, nie lubię takiego użalania się nad sobą i robienia z siebie męczennika, och boże, nasze lepsze, bo tyle pracowałem~

Mnie tam miejsce Magnetica nie zdziwiło xD Nie spodziewałam się wyżej, bo i zadanie nie podeszło ;x

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
05.01.2014, 00:59
Return to top
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,239
Dołączył: 03.07.2013
Skąd: czeluści zaświatów
Post: #10
RE: Igrzyska imienia Kapitana Johna
No to Orzi wyprowadzę cie z błędu ani jedna postać na naszym kolażu nie jest randomowa, zauważ, że nasz Miszczu jest muzykiem, do tego martwym, a wszystkie postacie, mu towarzyszące to właśnie zmarli muzycy, których w przeszłości ubóstwiano. Do tego Apollo (bóg sztuki, przewodnik muz) i Saraswati (również bogini muzyki)... wiesz wszystko przemyślane Tongue
ale z całą pewnością to była wyrównana walka Big Grin

05.01.2014, 01:10
Return to top
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama