Aktualny czas: 19.09.2020, 11:52 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Teoria] Monkey D. Dragon
Autor Wiadomość
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,870
RE: [Teoria] Monkey D. Dragon
Wracając zaś do powodu, dla którego Dragon jest tak poszukiwany - znowu wrócę do naruszania integralności terytorialnej państwa. Wg. najprostszej definicji państwo składa się z ludności, terytorium i władzy zwierzchniej, bez żadnego z tych składowych nie może istnieć.

Światowy Rząd z udostępnionych nam informacji jest konfederacją albo federacją. Po krótkim zastanowieniu skłaniałbym się ku drugiej opcji. Konfederacje są z definicji związkami niepodległych państw, w których wszystkie podmioty są równe. Światowy Rząd posiada jednak organ zwierzchni nad państwami składowymi, w związku z tym strukturalnie bardzo przypomina chociażby współczesne Stany Zjednoczone.

Działania rewolucjonistów uderzają bezpośrednio w integralność terytorialną federacji, czyli wg. mnie najważniejszy składnik całości nazywanej państwem. Nie bez powodu nawet w naszej rodzimej martyrologii z większym namaszczeniem traktuje się rozbiory Polski, czyli zamach na terytorium, niż chociażby wyczyny banderowców na kresach (zamach na ludność). Pomijając już poneglyphy i tajemnice, samo to wystarczyłoby aby uznać Dragona za najniebezpieczniejszego człowieka na świecie.
08.05.2014, 23:57
Return to top
MrJoker94 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 17
Jednakże, myślę że Dragon dopomógł się swoją reputacją Admirała.
Weźmy na przykład jedną z jego pierwszych rewolucji, gdy nikt jeszcze o nim nie wiedział - uznali zapewne, że była to zwykła rewolta wieśniaków i wysłali jakiś oddział. Gdy zobaczyli, że buntem przewodzi były Admirał Biały Smok zaczęli, za przeproszeniem, robić pod siebie. Wobec tego, Dragon nie musiał robić wiele, by informacja o nim obiegła świat w krótkim czasie.
09.05.2014, 00:00
Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,870
Możliwe, i chociaż popieram twoją teorię prawdopodobne jest również, że na swój tytuł zapracował sobie konsekwencją i skalą swoich działań. W końcu za czasów oberwania przez Sabo kulą armatnią już działał jako rewolucjonista, a to było z 10 lat przed wydarzeniami z mangi? Za faktem bycia admirałem marynarki bardziej do mnie przemawia to, że ma ojczulka Garpa.
09.05.2014, 00:08
Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,322
Wystarczyłoby, że podczas rewolucji padło imię: Dragon. Garp jako Vice na pewno o tym usłyszał, to i od razu skumał kto co i jak, dlatego zawiedziony ale musiał powiedizeć swoim przełożonym o fakcie, tego, że jego syn dowodzi rewolucja, a jak to w rodzinie nie będzie to zwykła potyczka wiesniaków Smile

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
09.05.2014, 00:10
Return to top
MrJoker94 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 17
Mogło to też tak wyglądać, jednak przypomnij sobie gdy pierwszy raz użyto imienia Dragona - nawet własny oddział Garpa był zszokowany, że ich dowódca w ogóle ma syna.
09.05.2014, 00:12
Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,322
Oddzial ziemniaków, to nie przełożeni Garp'a Wink

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
09.05.2014, 00:14
Return to top
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 925
Bardzo ciekawa teoria, wszystko ładnie pięknie poparte.
Ten tytuł zawsze mnie zaskakiwał rozwiązaniami autora, wile zostawiał nam do domysłu a później wyjaśnienie i jest całkiem co innego niż myślałeś. Dragon przewija się przez sporą część serii a i tak mało co o nim wiemy i mamy same domysły, naprawdę czekam na to aż Oda jakoś go porządnie przedstawi.

Co do jego mocy owocu jestem za wiatrem, wiadomo że to wiatr zderza z sobą różne prądy i powstają burze z piorunami itd. więc wiatr jak najbardziej.

Co do tego że był admirałem, tu jak najbardziej mogę się zgodzić. Ojciec w marynarce to i syna wciągnie Big Grin Zastanawia mnie tylko odejście z takiej pozycji i robienie na przekór, tu musiał być jakiś konkretny powód czy też zdarzenie o którym dowiemy się bardzo późno.

Jak najbardziej popieram tą teorię Big Grin
09.05.2014, 01:13
Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,084
Uuuu, ciekawa teoria! Wszystko się kupy trzymie Big Grin Ten motyw z morzami o konkretnyh kolorach, z przypisanymi zwierzętami rzeczywiście aż krzyczy :>

Co do tytulu "najgroźniejszego człowieka" Dragona, to mi się zdaje, że on po prostu wie wszystko odnośnie Pustego Wieku, z jakiegoś powodu tego nie ujawnia, więc dla rządu jest jak tykająca bomba. Pusty wiek nie wziął się ot tak. Żeby powstał, rząd musiał wymordować wszystkich, którzy wiedzieli o tym, co rząd chciał ukryć, a teraz na wolności śmiga sobie koleś, który nie dość że wie, to jeszcze ma kozacki owoc, jest mega potężny, do tego ma pokaźną armię i co i rusz wprowadza swoją wizję sprawiedliwości w miejscach, w których źle się dzieje, bo władza przymyka oko ;P

Samo to że rząd dopuścił się ludobójstwa na ogromną skalę, by zamaskować jakiś swój sekrecik, dla osoby z silnym kręgosłupem moralnym jest wystarczającym powodem, by opuścić szeregi takiej organizacji ;P

[Obrazek: lZA4kVo.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2014, 14:13 {2} przez okiren.)
10.05.2014, 14:11
Return to top
Kaido Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 1
Zaczynając od celu dragona. Według mnie głównym celem Monkey D Dragona jest wypełnienie ,, Woli D''. [ Moja Teoria] Co do ,, Woli D'' myślę ,że był to jakiś klan który miał dość rozwiniętą technologię i stworzył te starożytne bronie (Pluton itp.) I przeciwstawił się Światowemu Rządowi.Myślę ,że D to skrót od Dream lub Devil w przypadku Devil znaczyło by to że ten klan "D'' stworzył diabelskie owoce.Dream czyli największe marzenie tego klanu - Wolność. Wiele razy w Op było wspominane o właśnie wolności nawet cytując Gold D Rogera który szedł na podest ,, Ludzie będą szukać wolności'' A co jeśli ten cały klan "D'' stworzył te bronie po to żeby zniszczyć główną przeszkodę do wolności ... co to może być Red Lane . Gdyby Red Line zostało zniszczone ludzie mogliby podróżować swobodnie po całym świecie i wtedy byli by teoretycznie wolni. Do tego tytuł czyli one Piece Czyli Jeden Kawałek lub całość gdyby red line zostało zniszczone wszystkie morza stworzyły by jedno wielkie ,, One Piece'' . Oczywiście nie spodobało się to Rządowi bo podzielony świat to świat nad którym łatwo panować. Rząd wygrał wojnę z klanem D ( przypuszczalnie działo się to w czasie ,, Pustego Wieku'' ) i zataił wszystkie ślady (starożytne bronie , spalenie dowodów i wybicie ludzi którzy potrafili czytać Poneogliphy) Ale ten Klan zostawił za sobą ślady w postaci zapisania całej historii z pustego wieku na Poneogliphach żeby ludzie poznali prawdę i dążyli do obalenia rządu i wypełnienia ,, Will od D'' Jakby to Było Big Grin Monkey Dream Luffy czy może Monkey Devil Luffy Big Grin... może może ale to tylko moja teoria.
23.06.2015, 17:26
Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,084
Ta teoria leży już w innym temacie i jest dość popularna wśród fanów Wink Również wyznaję tę wersję One Piece'a (w sensie, że nie jest on skarbem, tylko All Blue Sanjiego, Wolnością Luffy'ego blablabla jeden wielki ocean). Z Dragonem jednak wydaje mi się, że może bardziej chodzić o wyjawienie światu prawdy dot. pustego wieku i ukrócenie działalności tych, którzy dzięki niemu się nachapali (co jest IMO jedynie półśrodkiem na drodze do Woli D., do końca wypełni ją syn Dragona).
Wydaje mi się też, że Dragon nie wie wszystkiego, w końcu do czegoś mu ta Robin potrzebna była, po coś jej szukał.

[Obrazek: lZA4kVo.gif]
27.06.2015, 03:28
Return to top

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama