Aktualny czas: 30.11.2020, 17:05 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Mafia Disney (normalna mafia)
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,080
Dołączył: 26.03.2009
Skąd: Poznań/ Bełchatów
Post: #1
Mafia Disney (normalna mafia)
Miałbym zapytanie, czy macie ochotę na małą mafię? Nie byłby to bior a raczej standardowa mafia gdzie mamy trójkę złą i resztę dobrych jak w standardowej mafii, bez błazna, i osób trzecich. Rozgrywałaby się w konwencji Disneya, trójką złych bohaterów byłby Skaza, Urszula, Hades, z dobrych myślałem nad Tarzanem, Bestią, Pocahontas, Quasimodo, Mulan, Roszpunka, Alladyn, czyli byśmy mieli 10 graczy. Każda postać miałaby unikatową umiejkę. Przykłady:
Urszula - może wymienić dwóch graczy ich umiejkami np osoba mająca Alladyna od nowego dnia działa jako Bestia i odwrotnie.
Bestia - Dopiero za drugim killem ginie.

Dodatkowe zasady:
1. Lincz może odbyć się w wyznaczonym czasie lub natychmiast, gdy tylko dany kandydat będzie miał na sobie wystarczającą liczbę głosów.
2. Gdy MG ogłosi lincz gracze mają 12 godzin na zgłoszenie związanych z daną godziną czy dniem niedogodności, i jeśli będzie to 1/4 graczy MG ustala nową datę linczu w miarę możliwości z uwzględnieniem potrzeb graczy.
3. Nie wolno ujawniać swojej roli czy dawać do zrozumienia, że posiada się jakąś rolę.
4. Lurkowanie psuje grę, dlatego każdy jest zobligowany w ciągu 48 godzin napisać przynajmniej jeden post . Usprawiedliwić swoją nieobecność można tylko poprzez poinformowanie o chorobie, lub wcześniejszym wyjeździe, tudzież wyjaśnić MG, że miał miejsce nagły wypadek losowy, którego gracz nie mógł przewidzieć.
5. O wszelkich nieobecnościach (wyliczając nagłe wypadki) informujemy tylko i wyłącznie w RumRomie, tak by każdy gracz o tym wiedział.
6. Umiejki i przynależność do frakcji są całkowicie losowe.
7. Celowe psucie gry czy jej olewanie podlega BARDZO surowej karze.Umiejki właściwie już powymyślałem (5 godzin w pociągu to aż nadtoxd), trzeba by to "tylko" ubrać ładnie w słowo i mógłbym to odpalić.
Zaznaczam także, że mam swoją listę osób, która do gry nie zostanie przeze mnie dopuszczona, nie chcę uczestników, co tylko psuliby grę, co już w przeszłości zdążyli się wykazać, dostając żółtą bądź czerwoną kartkę.
Byliby chętni?

Lista chętnych:

1. Skiba
2. Nami
3. zabita trzeciej nocy Murgrabia
4. Ena
5. Orzi
6. zabita drugiej nocy Filemon - Mulan
7. Wochu - zabity pierwszej nocy Quasimodo
8. Weather - zlinczowany dnia drugiego Roszpunka
9. Ajinur
10. [color=#FF0000]Devzan - modkill dnia trzeciego Skaza


Uwaga: Nie wiadomo, jaką otrzymasz rolę, czy będziesz ulubioną postacią czy w mafii czy mieście, dlatego jeśli Twoja chęć gry jest podyktowana chęcią grania tylko jedną frakcją nie zapisuj się.

EDit: pytania i odpowiedzi:

Cytat:A co w przypadku, kiedy naprawdę nagle jest sytuacja, że nie da rady być na linczu, a ten za 10h? Czy wtedy po prostu powinien oddać głos na zapas, czy jak?"

Życie pisze różne scenariusze i nie sposób jest wszystko przewidzieć, ale nie mogę przez wzgląd na jedną osobę przesuwać linczu, a już tym bardziej nagle, bo jest to pstryczek w nos dla mafii. Na pewno warto jest poinformować współgraczy w Rum Romie o takiej sytuacji. Czy oddać głos? To już zostaje wybór czy ktoś woli oddać głos i liczyć, że będzie dobrze, czy zostać bez głosu. Ja jak byłem na planszówkach otrzymałem telefon, że lincz idzie na inną osobę niż sobie upatrzyłem, i podjąłem decyzję, że się podłączę i dana osoba weszła na moje konto i powiedziała, że komimasa zmienia glosxd Są różne sposoby, wystarczy chcieć.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]


(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.06.2015, 21:11 {2} przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
04.05.2015, 00:27
Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,080
Dołączył: 26.03.2009
Skąd: Poznań/ Bełchatów
Post: #2
RE: Mafia Disney (normalna mafia)
W świecie Disneya wszyscy wiodą szczęśliwe życie... czy aby na pewno wszyscy? Są bowiem tacy, którzy przez przerost swych ambicji zostali zepchnięci na margines i zmuszeni są wieść smutne życie na wygnaniu, bądź jeszcze gorzej... pod ziemią, a dokładniej odpowiadać za krainę umarłych. Hades miał już tego dość. Dlaczego przyszło mu żyć w mroku i piastować niewdzięczną funkcję władcy świata podziemnego? Poczuł, że ma tego dość. Dość życia na uboczu, dość tego spychania na margines. Zwołał zebranie hadesu, na którym ogłosił swój plan przejęcia Disneya, który polegał na wyeliminowaniu z gry pozytywnych bohaterów. Pomysł ten podchwycił Skaza, najbardziej rozpoznawalny czarny charakter Disneya. Za nim stały dziesiątki hien gotowe spełnić każdy jego rozkaz. Powiedzmy to sobie szczerze. Może nie grzeszyły one rozumem ale i tak w porównaniu do tytanów Hadesa wychodziły na stworzenia nad wyraz inteligentne. Aby spisek jednak mógł się udać musieli wmieszać się w tłum zwykłych postaci Disneya i działać z ukrycia. Tutaj z pomocą przyszła inna obywatelka hadesu, Urszula z Małej Syrenki, która zgodziła się przyrządzić odpowiednie mikstury, ale w zamian żądała udziału we władzy. I tak narodziła się trójca zła: Hades, Skaza i Urszula, którzy mieli jeden cel, przejąć władzę w świecie Disneya i oddać ją czarnym charakterom.
Nagle ze swoich bajek zaczęli znikać pozytywni bohaterowie. Ktoś mówił, że na Lwiej Skale widziano jakby cień Skazy, ale ten przecież nie żył. Jedno natomiast było pewne, Simba zaginął bez wieści. Niedługo potem niepokój ogarnął Atlantydę. Gdy okazało się, że Arielki nie ma ani u boku męża, ani w wodzie. Olimpem aż zawrzało, gdy odkryto, że nie ma Herkulesa. Oczywiście podejrzenia zaraz spadły na Hadesa, ale ten się wszystkiego wyparł, a żeby nie było, że coś ukrywa pozwolił Zeusowi i jego armii przeszukać cały podziemny świat. Nie mógł go jednak znaleźć, gdyż on jak i reszta pozytywnych bohaterów znajdowała się w pieczarze Urszuli przemieniona w małe pierwotniaki. Myszka Micky wiedział, że coś się święci i zwołał tajne zebranie na które zaprosił odważnych i dobrych przedstawicieli świata Disneya: Pocahontas, Alladyna, Tarzana, Bestię, Mulan, Quasimodo i Roszpunkę, posiadających nadzwyczajne zdolności. Z każdym z nich spotkał się osobiście i nakazał im infiltrować krainę Disneya w poszukiwaniu podejrzanych czarnych charakterów. Powiedział im, że zło nie śpi i szykuje się walka, której nigdy dotąd nie doświadczyli. Świat Disneya już poniósł ofiary, więc nakazał im działać w ukryciu podszywając się pod przeciętnych mieszkańców, by nie podzielili losu Simby i reszty. Powiedział im, że na koniec dnia przyjdzie i z ich pomocą osądzi osobę, którą wskażą. Miał nadzieje, że bohaterom uda się pokrzyżować plany czarnych charakterów.


CZARNE CHARAKTERY


Hades - Król zła i niezrównany władca podziemnego świata. Jest Bogiem istniejącym na pograniczu życia i śmierci. Hades posiada ogromną moc i może nawet wskrzeszać umarłych. Dlatego raz na grę, w fazie nocy, może wybrać dwójkę graczy, którzy odpali i przywrócić ich do gry. Jeden z nich będzie posłusznym sługą, toteż przyjmie kolor czerwony i zasili szeregi czarnych charakterów, drugi zaś będzie nieudanym tworem, który mu się sprzeciwi i będzie grał po stronie pozytywnych bohaterów. Jednak przez to, że to Hades przywróci go do życia, gdy umrze będzie widziany jako czerwony. Aby uniknąć przedwczesnego zdemaskowania rzuci na nich czar, przez który żaden z nich nie będzie mógł nic powiedzieć o tym drugim. Jednak domeną Hadesa jest śmierć, z życiem już gorzej, dlatego nie będzie mógł wybrać, która z dwóch osób, które przywróci do życia ma być tym lojalnym sługusem, tę decyzję podejmie za niego MG w ramach losowania. Hades posiada też tajemne mroczne moce, które pozwalają mu tego, kto mu się przeciwstawi spętać i zaprowadzić wraz ze sobą na samo dno hadesu. Dlatego osoba, która jako ostatnia przyłoży rękę do linczu na nim przypłaci ten bohaterski czyn własną śmiercią.
[Obrazek: Hercules-br-disneyscreencaps.com-635.jpg]


Skaza - Ambicja doprowadziła go do tego, że zabił własnego brata, dlatego gdy umarł trafił do hadesu. Tam jednak się bez problemu odnalazł i szybko stał się "królem szczurów", szanowała go każda istota zamieszkująca tę przeklętą krainę. Stworzył sobie nawet mała armię złożoną głównie z hien i innym mrocznych charakterów. Posłuch ma wielki, dlatego gdy on oddaje głos ma on szczególną wartość i w końcowym rozrachunku liczy się jako dwa głosy. Jeśli więc na daną osobę będą 3/5 możliwych głosów a wśród tych trzech osób będzie Skaza, to dla MG jest to sytuacja 4/5 więc wystarczy, że jeszcze jedna osoba odda głos i dochodzi do linczu. Zieloni wtedy wiedzą, że wśród tej czwórki był czarny charakter. Jeżeli użyje posłuchu na kogoś, kto nie zostanie zlinczowany, w ostatniej chwili odwołuje hieny i nikt nawet się nie dowie, że zagrał tę akcję. Lew ten jednak jest przebiegły i może nie użyć swej zdolności, by zmylić przeciwnika, dlatego to on decyduje (wysyłając PW doMG, gdy oddaje głos), kiedy chce użyć swego "posłuchu", a kiedy woli udawać dobrego lwa. W związku też z tym sprawdzony przez Alladyna jest widziany jako zielony.
[Obrazek: 2011-Krol-Lew-Film9_980x580.jpg]

Urszula - Ta cwana wiedźma potrafi się urządzić. Zawiera pakt z Hadesem i Skazą, dzięki czemu udaje jej się uprowadzić Arielkę i zdobyć trójząb Posejdona. Z jego pomocą w fazie nocnej może zaatakować dowolnego pozytywnego gracza i pozbawić go jego umiejki, o czym MG informuje wraz z początkiem fazy dnia. Nie uda jej się to jednak, jeśli zostanie przyłapana przez Tarzana.
[Obrazek: zloczyncy8.jpg]

POZYTYWNI BOHATEROWIE

Pocahontas - Indianka żyjąca w zgodzie z przyrodą, potrafiąca wsłuchać się w głos wiatru. Może rozmawiać z babcią drzewem co pozwala jej się kontaktować z duchami. Dlatego w fazie nocy może zadać pytanie do zmarłego pozytywnego gracza, a ten podzieli się z nią informacjami. Pośrednikiem jednak będą tutaj duchy przodków (krótko mówiąc PW do mnie z pytaniem i ja przekazuję konkretnej osobie) Może też zamiast tego poprosić duchy, by daną informację przekazały innej żyjącej osobie.
[Obrazek: Pocahontas-classic-disney-1851710-960-536.jpg]

Bestia - Wszyscy wiedzą, że mimo swej niezbyt wzbudzającej sympatię aparycji, to istota posiadająca złote serce. Posiada ogromną siłą i ma bardzo gube futro, które chroni go przed obrażeniami. Nie jest łatwo zabić bestię, czarne charaktery jeśli będą chciały go ubić, będą musiały poświęcić aż dwie noce. Dopiero za drugim ciosem bestia padnie bezwładnie na ziemię. Czarne charaktery jednak nie będą wiedziały, że trafiły w Bestię.
[Obrazek: 9.+Bestia.JPG]

Mulan - Odważna młoda dziewczyna, która uratowała Chiny przed najazdem Hunów, walkę ma we krwi (ojciec Fazu bohater wojenny). Jest świetnie wyszkolona, a jakby tego było mało czuwa nad nią strażnik rodziny Muszu. Jeśli osoba, którą będzie ochraniała w nocy zostanie obrana na cel nie dojdzie do straty pozytywnego bohatera, a Mulan będzie wiedziała, że doszło do ataku.
[Obrazek: extrait_mulan-ii_2.jpg]

Alladyn - Sprytny złodziejaszek, który wkrada się "na salony" i zdobywa serce księżniczki. Posiada swego wiernego druha dżina z lampy, który staje się cennym informatorem. Raz na fazę nocy może sprawdzić wybraną osobę , by poznać jego przynależność. Tylko Skaza potrafi ukryć swój mroczny charakter i zostaje rozpoznany wtedy jako zielony.
[Obrazek: disney_movie_aladdin_genie.jpg]

Quasimodo - To poczciwy młody chłopak, pokrzywdzony przez los, który dzwoni w dzwony katedry Notre Dame. Zwykle nie pokazuje się publicznie, woli siedzieć w swojej dzwonnicy, gdzie czuje się bezpiecznie, jednak raz na grę może zabić w ogromny dzwon (wysyłając PW do MG), by anulować lincz. Dzwon rozbrzmiewa po całej krainie, wszyscy zostają postawieni na nogi i nie ma wtedy fazy nocy, od razu rozpoczyna się nowa faza dnia.
[Obrazek: Ranking-Disney-Meggings-The-Hunchback-of-Notre-Dame.jpg]

Tarzan - Syn dżungli, władca dzikich zwierząt, który potrafi się niemal bezszelestnie poruszać wśród koron drzew. W fazie nocy może zakraść się do danego gracza i zobaczyć, kto tę osobę tej nocy odwiedza. Jeśli ta osoba stanie się celem Urszuli, rzuci się dzielnie, by chronić swojego zielonego towarzysza, a ta zlęknie się i jej akcja się nie powiedzie.
[Obrazek: 4068923-tarzan-wallpaper-walt-disneys-ta...24-768.jpg]

Roszpunka - Młode, śliczne dziewczę o długich blond włosach, którymi bez problemu może oplatać oponenta całkowicie uniemożliwiając mu ruch. Dlatego w fazie nocy może użyć swych włosów, by zablokować wybraną osobę. Jej włosy posiadają niezwykłą moc, toteż nawet Hades nie jest w stanie się wtedy ruszyć.
[Obrazek: 2dee516b496586dc67ef4f4930948607.jpg]

Gracze:
1. Skiba
2. Nami
3. Murgrabia
4. Ena
5. Orzi
6. Filemon
7. Wochu
8. Weather

9. Ajinur
10. Devzan

(ponieważ nasz MG taki zajęty, skreśliłam osoby, którym się odeszło :< )

DO LINCZU POTRZEBA 6 GŁOSÓW. LINCZ ODBĘDZIE SIĘ NAJPÓŹNIEJ WE WTOREK O GODZINIE 22.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]


(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.05.2015, 13:17 {2} przez Nami. Powód: Nowe informacje)
16.05.2015, 12:55
Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,871
Dołączył: 11.05.2011
Skąd: Snajper Island
Post: #3
RE: Mafia Disney (normalna mafia)
Dzień dobry
16.05.2015, 13:20
Return to top
Ajinur Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 76
Dołączył: 10.04.2013
Skąd: Warszawa
Post: #4
RE: Mafia Disney (normalna mafia)
Ano witam, wreszcie jakaś normalna, prosta gra w mafię, a nie ciągle jakieś wydziwianki wianki;p
Wszystkie postacie i ich umiejki wydają się w miare wyważone, jedynie chyba garbaty ma na prawdę odpowiedzialną umiejke. Żeby odwołać lincz, to trzeba mieć jaja jak dzwony xD

A może herbatki?
16.05.2015, 13:26
Return to top
Ena Offline
Rak
Admirał

*
Liczba postów: 566
Dołączył: 03.05.2013
Skąd: Tristram
Post: #5
RE: Mafia Disney (normalna mafia)
(16.05.2015, 13:20 )Orzi napisał(a): Dzień dobry
Nie postawiłeś kropki, to podejrzane!!111oneone!11!!
Ajinur, taki suchy żart...

[Obrazek: Ggca6ws.jpg]
16.05.2015, 15:39
Return to top
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,931
Dołączył: 15.12.2011
Skąd: Kraków
Post: #6
RE: Mafia Disney (normalna mafia)
Ja tam lubię suche żarty więc się uśmiechnąłem po przeczytaniu tego :v
Prosta mafia to by była bez umiejek, tak btw Tongue

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
16.05.2015, 15:44
Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,871
Dołączył: 11.05.2011
Skąd: Snajper Island
Post: #7
RE: Mafia Disney (normalna mafia)
ŻUCASH PODEJSHENIA BES SĘSU MUSISH BYDŹ WINNA ENA!!11!!1!ONEONEELEVEN
16.05.2015, 15:44
Return to top
Ena Offline
Rak
Admirał

*
Liczba postów: 566
Dołączył: 03.05.2013
Skąd: Tristram
Post: #8
RE: Mafia Disney (normalna mafia)
Orzi, jak zamiast na mnie głosować, lepiej wytłumacz się z tego. Jak to możliwe, że chcesz nam wmówić, że jesteś w mafii, a nie postawiłeś kropki!? To nie jest normalne i nie wmówisz nam! Pewnie jesteś za PO!

[Obrazek: Ggca6ws.jpg]
16.05.2015, 15:59
Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,871
Dołączył: 11.05.2011
Skąd: Snajper Island
Post: #9
RE: Mafia Disney (normalna mafia)
O nie! Toż to jawny atak na moją osobę nie poparty absolutnie żadną argumentacją! Starasz się odwrócić uwagę od swoich lurkujących mafijnych koleżków, co? Ale dobra, powiem Ci czemu nie postawiłem tej kropki. Otóż miał to być wabik, nic nieznaczący szczegół który przegapią wszyscy poza Mafią, która starać się będzie chwycić wszystkiego, aby zrzucić podejrzenia z samych siebie. Wpadłaś w moją pułapkę jak mucha na lep, Czerwonko, już nic nie uchroni Cię przed linczem!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.05.2015, 16:07 {2} przez Orzi.)
16.05.2015, 16:07
Return to top
skiba Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 630
Dołączył: 08.03.2012
Skąd: Kielce/Kraków
Post: #10
RE: Mafia Disney (normalna mafia)
Dzień dobry wszystkim (KROOOOOOOOPKA).
Żeby podejrzeń nie było Tongue Jeszcze nie zdążyłem z rana się po yyyy, plecach podrapać, a tu już oskarżenia lecą. Masakra.
16.05.2015, 16:25
Return to top
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama