Aktualny czas: 01.10.2020, 07:07 Witaj! (LogowanieRejestracja)

One piece 517 Lektor PL
Autor Wiadomość
Axell Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 4
RE: One piece 517 Lektor PL
Jesli chodzi o tlumaczenie to nie znam japonskiego. Uzywalem napisow z przetlumaczonego odcinka One piece natomiast jezeli ktos naprawde dobrze tlumaczy odcinki dosadnie wrecz i chcialby mi pomoc chetnie skorzystam. Postaram sie wziac pod uwage wszystkie komentarze i nagrac kolejny lektor 1 odcinka One piece z tym, ze tych z odswiezona animacje czy jak to sie nazywa poprawcie mnie jesli zle to napisalem. W kazdym razie widzialem na forum temat ze studio produkuje odcinki z odswiezonym obrazem jezeli mozecie to podeslijcie linka najlepiej do wersji raw czyli bez zadnych napisow wtedy napisy nie beda odwracaly waszej uwagi od odcinka. Dzieki wielkie za komentarze Smile

[Obrazek: axell_yt_bg.jpg]
23.02.2016, 21:26
Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,199
No tłumaczenie słabe raczej, ale samo w sobie lektorzenie nie jest takie złe jak można by tego oczekiwać. Są pewne amatorskie niuanse doskonale widoczne, no ale jesteś w końcu amatorem a nie zawodowcem, to ciężko by ich nie było. W ogóle, gdzie ty kolego byłeś jak szukaliśmy ludzi do Grand Line Productions? Tongue (grupa dubbingowa która miała na celowniku OP i zrealizowała Teatrzyki Słomkowego Kapelusza)
Zasadnicze pytanie co do tego filmiku brzmi jednak: Po co? Lektor to jest coś od czego (bardzo powoli ale jednak) się odchodzi, a już z pewnością w przypadku animacji. Kolejne pokolenie woli raczej chyba słyszeć oryginalne, niezagłuszone głosy i z napisami lecieć. No, ale może jakaś grupa będzie wolała takie lektorzenie.
Ale swoją drogą, pomyśl może o jakichś ćwiczeniach głosu, dykcji itd i serio pójdź w tym kierunku. Jak poszperasz w necie to gdzieś powinna być stronka która przyjmuje zgłoszenia ludzi chcących sprawdzić się w dubbingu, to może i na lektorów też.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

23.02.2016, 21:34
Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,064
Cytat:Wiesz, mimo wszystko mało osób zna japoński xD

Tu nawet nie chodzi o znajomość tego języka, a znajomość przede wszystkim języka polskiego, czyli dobrą korektę.

Cytat:Postaram sie wziac pod uwage wszystkie komentarze i nagrac kolejny lektor 1 odcinka One piece z tym, ze tych z odswiezona animacje

Nie polecam. Kiedyś, gdy było tego mało, miałem taki zamysł z Ryuugą, ale obraz został dość zauważalnie przycięty, o czym trudno zapomnieć podczas oglądania, bo to się widzi.

Cytat:Zasadnicze pytanie co do tego filmiku brzmi jednak: Po co? Lektor to jest coś od czego (bardzo powoli ale jednak) się odchodzi, a już z pewnością w przypadku animacji. Kolejne pokolenie woli raczej chyba słyszeć oryginalne, niezagłuszone głosy i z napisami lecieć. No, ale może jakaś grupa będzie wolała takie lektorzenie.

Czy ja wiem, dubbing, wszyscy chcą oryginał, bo chcą słyszeć ten japoński w tle, ale jest masa ludzi, zwłaszcza w wieku nazwijmy to szkolnym, którym napisów czytać się nie chce.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.02.2016, 06:51 {2} przez Komimasa.)
24.02.2016, 02:58
Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,084
No ja dubbingów nie lubię, a lektor jest spoko, bo tak jak Komi mówi, słychać japoński w tle :3 No i do ludzi, którym nie chce się czytać napisów można dodać zmęczone babska dobijające trzydziestki, które chcą się po pracy zawinąć w kokon i z daleka na leżąco oglądać animu Tongue Najlepiej na boku, ale wtedy się właśnie źle czyta xPPP

[Obrazek: lZA4kVo.gif]
25.02.2016, 05:08
Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,138
Są jeszcze ludzie ze słabym wzrokiem, których czytanie napisów męczy, języka nie znają ale chcą słyszeć też oryginał (:

[Obrazek: sylw-sygn2.gif]
25.02.2016, 11:04
Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,870
Yup, Lektor > Dubbing po wsze czasy
25.02.2016, 12:19
Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,199
To przyznam że jestem zaskoczony, bo mnie lektor swoim zagłuszaniem zawsze niesamowicie wkurzał i miałem wrażenie, że to głównie pokolenie naszych rodziców go lubi xp No, to skoro grono odbiorców jest, t robota Axela ma sens.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

25.02.2016, 13:02
Return to top
Taboretto Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 817
Lol po tytule myślałem że One Piece zaczęli puszczać w polskiej TV i ominęło mnie aż tyle odcinków xDD Naprawdę masz fajny głos. Rób swoje, ale nie wiem czy będzie ci się chciało robić taką masę odcinków. Powodzenia!

(25.02.2016, 13:02 )Szczery napisał(a): To przyznam że jestem zaskoczony, bo mnie lektor swoim zagłuszaniem zawsze niesamowicie wkurzał i miałem wrażenie, że to głównie pokolenie naszych rodziców go lubi xp No, to skoro grono odbiorców jest, t robota Axela ma sens.
Tomasza Knapik - jego nie trzeba przedstawiać, Rafał Walentowicz(lektor "chłopaków z baraków" mistrzostwo w jego wykonaniu), Mirosław Utta (seria gier Stalker), Jarosław Łukomski (lektor który nie cenzuruje między innymi we "Wściekłych psach") - wiadomo że lepiej jest z napisami ale jak w danym filmie/serialu są ci lektorzy to oglądam tylko z nimi xd
Ogólnie Comedy Central ma fajnych lektorów którzy wczuwają się w to co czytają. South Park też oglądałem tam tylko z lektorem bo dubbing jest mocno średni.

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.02.2016, 22:19 {2} przez Taboretto.)
25.02.2016, 22:19
Return to top

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama