Aktualny czas: 25.09.2020, 21:19 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Kto powinien zapłacić za rachunek na pierwszej randce? Mężczyzna?
Autor Wiadomość
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,908
RE: Kto powinien zapłacić za rachunek na pierwszej randce? Mężczyzna?
(08.04.2016, 07:46 )Komimasa napisał(a):
Ponury napisał(a):To nie jest tak, że ten kto zaprasza płaci? ;P

W zasadzie tak jest, ale mowa tu jest jednak o pierwszej randce. Bo np logiczne, że przy kolejnych może pojawić się sytuacja "ty płacisz teraz, ja następnym razem" czy coś. Choć może też być i tak, że to mężczyzna będzie najczęściej pokrywał rachunek. Wiesz, Ponury, nie mówimy tu o wypadzie na piwo.

Kto zwykle zaprasza na pierwszą randkę? Facet. Dlatego się tak utarło. Po za tym piwne zasady obowiązują też w życiu XD

Tak nawiasem uzupełnię swoją wypowiedz:
Kto zaprasza płaci, ale napiwek zostawia ta druga osoba.
sawur wiwr matafaka!

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
08.04.2016, 16:06
Return to top
Rudzish Offline
Supernova
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 819
Lol.Równouprawnienie jest fajne, ale mimo to wyznacznikiem klasy faceta jest DLA MNIE, to jak się zachowa. Kłócić się o rachunek możemy jak najbardziej, ale facet który OCZEKUJE z góry, że zapłacę, choćby połowę, to dla mnie burak. Jak nie ma kasy, spoko, ale mógł w zamian pojechać inwencją i zorganizować romantyczny piknik w parku, a nie zaprasza na randkę, a potem żąda żeby płacić. Jakbym chciała nażreć się za 100 zł, to wcale nie muszę z poświęceniem, katować się na szpilkach, tylko wcinałabym kawior z szampanem, w dresie na kanapie, grając w Mass Effect.
10.04.2016, 15:37
Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,870
Ja nie będę oryginalny - umawiając się na wypad z dziewczyną mam zamiar zapłacić za siebie i za nią, ale jeśli dziewczyna sama za siebie chce zapłacić z powodu tego czy tamtego to nie mam nic przeciwko. Nie będę płacił na siłę nawet jeśli towarzyszka bardzo nie chce
10.04.2016, 15:48
Return to top
plonacapiescace Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 150
Według mnie, jeśli chodzi o pierwszą randkę, każdy powinien zapłacić po połowie. Kobieta nie powinna z góry osądzać, że coś takiego jej się należy ze względu na płeć, bo jest to buractwo z jej strony, bądź jak ktoś już wspomniał, chce w zamian iść do łóżka. W dzisiejszych czasach każdy może spokojnie zarobić na siebie i tutaj występuje arogancja jeżeli kobieta z góry oczekuje zapłaty za siebie. Co innego mamy z ciężkimi przedmiotami jak np. z walizką, wiadomo, że kobieta nie ma siły i jeżeli poprosi o pomoc to należy pomóc bez wahania.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.04.2016, 20:11 {2} przez okiren. Powód: Poprawiona ortografia)
10.04.2016, 18:57
Return to top
Biri Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 268
Ja również chyba nie wniosę tu nic nowego. Uważam, że jeśli jest to randka i facet na nią zaprasza, to oczywistym jest, że to on powinien zapłacić. Jedną z ważniejszych cech u mężczyzn, na którą zwracam uwagę są właśnie takie zasady dobrego wychowania. To tyczy się także i kobiet. Ja np. jeżeli facet zobowiązałby się zapłacić, nie chciałabym zamawiać nic drogiego, bo moim zdaniem byłoby to nie na miejscu, zwłaszcza na pierwszej randce. Mnie osobiście bardzo często się zdarzało, że faceci chcieli za mnie płacić nawet, jeżeli to nie była randka. Czasami byli to po prostu koledzy, czasami tacy, którzy oczekiwali czegoś więcej. Wtedy najczęściej sama chciałam za siebie zapłacić (bo np. przy tych, którzy czegoś oczekiwali, wiedziałam z góry, że nic z tego, lecz zazwyczaj wcześniej im to powiedziałam, lub dałam do zrozumienia), mimo to zarówno i ci pierwsi, jak i drudzy bardzo chcieli płacić, więc zgadzałam się, ale kolegom zwykle starałam się zrewanżować np. tym, że jak kolega zapłacił za pizzę, to ja zapłaciłam za picie (bo to miłe, jak ktoś chce zapłacić po prostu z dobrego wychowania nie oczekując niczego w zamian). Z kolei jak już wiedziałam, że z kimś chcę być, to pozwalałam za siebie płacić, jeżeli ktoś sam to zaproponował.

[Obrazek: qn0eMOB.jpg]

"Złość to najczęściej oznaka lęku. A lęk to bardzo destruktywna siła. Strach jest najbardziej obrzydliwą ze słabości, a każdą słabość przeciwnika można obrócić na swoją korzyść."
~ A. Pilipiuk "Kuzynki".
11.04.2016, 18:09
Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,199
(08.04.2016, 02:13 )Ponury napisał(a): To nie jest tak, że ten kto zaprasza płaci? ;P

Dzięki, że nie muszę już się wypowiadać, wystarczy tylko Cię zacytować ;p
Dokładnie tak to widzę.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

11.04.2016, 19:34
Return to top
Rudzish Offline
Supernova
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 819
Ach te pierwsze randki, taka przydatna rzecz Smile Od razu człowiek wie z kim ma do czynienia. Chociaż czasem niestety, jak się okazuje wystarczy, że ktoś otworzy usta, aby wiedzieć, żeby trzymać się od niego najdalej jak to tylko możliwe, bo kurcze... wychodzi, że niezapłacenie za hamburgera = zdjęcie majtek i rozłożenie nóg. Strach z takim gdziekolwiek wyjść :p
12.04.2016, 11:25
Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,282
Ja uważam, że płacić powinna osoba, która zaprasza. Prawie zawsze będzie to facet i nie ma to nic wspólnego z równouprawnieniem. Po prostu to my częściej wykonujemy pierwszy krok. Na jakieś pół na pół, albo płaci ten, kto akurat ma pieniądze, można sobie pozwolić dopiero po dłuższej znajomości. Na pierwszej randce zawsze zapłacić powinien ten, który zaprosił z wyjątkiem sytuacji, gdy osoba zaproszona wyraźnie daje do zrozumienia, że chce zapłacić sama za siebie.

14.04.2016, 13:48
Return to top

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama