Aktualny czas: 24.11.2020, 19:44 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Negocjacyjna Gra - Chinatown na forum!
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,079
Dołączył: 26.03.2009
Skąd: Poznań/ Bełchatów
Post: #1
Negocjacyjna Gra - Chinatown na forum!
Czasem mam tak, że mam ochotę przełożyć planszówkę na realia forum. Bywa tak głównie dlatego, że bardzo chciałbym zagrać w pewne tytuły właśnie z Wami, a niestety nie bardzo są ku temu możliwości, oraz po prostu lubię, jak coś się dzieje.

Chinatow to prosta do bólu gra negocjacyjna, gdzie wraz z innymi graczami będziemy starali się korzystnie wymieniać dwoma rzeczami: miejsce pod budowę sklepu i rodzajem tegoż sklepu.

Jak wygląda gra?

- Dobieramy losowo miejsce pod budowę (kilka na 80) oraz kilka z dziesięciu czy tam iluś rodzajów sklepów.
- Rozpoczynamy burzliwe negocjacje, by kupić dogodne dla siebie miejsce, by móc rozwijać swój interes, oraz zarobić jak najwięcej hajsu.
- Budujemy co chcemy mamy na ręce.
- Inkasujemy hajs.

Wszystko!

Gra jest banalna, a cała jej moc tkwi właśnie w tym, co forumowa forma nam umożliwia, czyli negocjacjach. Możemy np chcieć sprzedać komuś studio fotograficzne, bo wiemy, że ktoś buduje kompleks takich studium (ma już jakieś w centrum handlowym), albo możemy chcieć oddać ją komuś, za np miejsce 79, bo mamy 80 i 78, więc będziemy mogli bez trudu wybudować kompleks składający się przynajmniej z 3 sklepów. Możemy wymieniać się na miejsca, sklepy, skończone kompleksy czy kasę, możliwości są ogromne.

Cały wic polega na tym, że kompleksy mogą liczyć od 3 do 6 sklepów, a ukończony duży kompleks jest wart znacznie więcej, niż nieukończony. Czasem jednak warto iść w małe czwórki i je kończyć, niż przekupywać wszystkich, trwoniąc hajs na lewo i prawo, by wybudować pod koniec gry największy, sześciosklepowy kompleks.

Do tego dochodzi jeden ważny wymóg. Aby stworzyć taki kompleks każdy sklep musi musi przylegać boczną krawędzią do drugiego, krótko mówiąc być obok. Zresztą spójrzcie tylko na poniższy screen, a zaraz to załapiecie:

[Obrazek: pic403900_lg.jpg]

Jeśli chcecie możecie zapoznać się z instrukcją, ale nie jest to konieczne.

Tak wyglądają ogólne zasady gry, ktoś byłby chętny? Oczywiście za pierwszym razem muszę być MG, co by to można było spokojnie ogarnąć, ale tu naprawdę nie ma nic trudnego.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]


(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.04.2016, 14:30 {2} przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
26.04.2016, 14:26
Return to top
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama