Aktualny czas: 24.11.2020, 19:16 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Westworld, nowy serial HBO
Autor Wiadomość
dudek20 Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 1
RE: Westworld, nowy serial HBO
Czytam same pozytywne opinie na temat tego serialu, chyba zacznę oglądać wszystkie odcinki. Gdzie można w internecie znaleźć wszystkie odcinki od początku?
05.04.2017, 12:20
Return to top
Jarek Bachanek Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 114
HBO GO, Torrenty. Serial jest tak znany, że nietrudno go znaleźć. Odradzam jednak oglądanie online chyba, że na wspomnianym HBO GO/Netflixie. To jest taki serial gdzie jakość obrazu jest równie ważna co cała reszta, dlatego oglądanie w gorszej jakości niż Full HD/1080p mija się z celem.

"If knowledge is power and power corrupts... how will human kind ever survive?" The Outer Limits S04E16

"If our lives are indeed the sum total of the choices we've made, then we cannot change who we are. But with every new choice we're given, we can change who we're going to be." The Outer Limits S04E04
07.04.2017, 02:31
Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,079
WESTWORLD 2 SEZON

Wolałem napisać dużymi, żeby w razie czego ktoś w spoilery się nie wkopał.

Przyznam, że miałem spore obawy odnośnie powstającego drugiego sezonu. Brały się stąd, że moim zdaniem temat został odpowiednio wyczerpany. Wątki się pozamykały, co się mogło stać, to się stało, gwałtownych uciech i koniec był gwałtowny, wszystko do siebie pasowało. Ludzie dowiedzieli się, że Hosty zbzikowały, że pozabjały ludzie i teraz co? Nagonka? Niespecjalnie mnie interesowało, co tam się dalej będzie działo, bo podejrzewałem po prostu walkę, a to, co ceniłem najbardziej w tym serialu, czyli podejście do egzystencji jako takiej, psychologiczną stronę, zejdzie na dalszy plan. Poza tym nie będzie Forda, a to był świetny aktor.

Gdy włączyłem 1 odcinek drugiego zesonu, natychmiast się wkręciłem. Zaraz poczułem ten klimat, który pokochałem w tej serii. Tworzyła go nie tylko specyficzna nuta, ale przede wszystkim charakterystyczna scena, czyli rozmowa Bernarda z Dolories. Ten zabieg uważam za bardzo udany, bo choć była podobna do poprzednich, to jednak można było tu śmiało wyczuć ewolucję. Zresztą kończy się słowami, że "zaczynam się ciebie bać".
Następnie jest zastosowany ciekawy zabieg polegający na pokazaniu mniej więcej co się stało po, z przeplataniem tego pewnego rodzaju flasbackami i osadzaniem akcji w różnych miejscach. Daje to poczucie chaosu, ale wyważonego. Nie chcą od razu pokazać, co się stało i odkryć kart, więc systematycznie dawkują informacje. Wydaje mi się, że trochę za dużo jest wątków, ale one na pewno w jakichś sposób się tam połączą.

Najbardziej ciekawi mnie wątek Bernarda. Niesamowite jest wrażenie tego, że widz wie, że jest hostem, ale ludzie, którzy ocaleli tego nie wiedzą. I tak jak gdyby nic zabijają przy nim hosty bez mrugnięcia okiem i jeszcze oczekują, że im pomoże. Bardzo lubię takie motywy, gdzie ktoś jakby udaje kogoś, kim nie jest, w tym momencie maszyna człowieka. Mniej podoba mi się motyw z tymi nowymi hostami i z tą podziemną bazą, co babka go tam zaprowadziła, ale może będzie coś z tego ciekawego.

Dalej dość ważnym wątkiem wydaje się Dolories, która prowadzi niejako swoją "krucjatę" tylko nie w imię Boga, ale w imię odwetu. Można to nazwać zemstą, ale byłoby to spłyceniem sprawy, bo co by nie mówić jest to jednak czymś znacznie większym. Zwłaszcza, że nie wiem jak, ale chce nie tylko zawładnąć tym światem, ale odebrać ludziom ich świat. Sama z pomocą kilku osób nie wydaje się skazana na sukces, ale czas pokaże. To dopiero pierwszy odcinek.

No i też Ford nazywa całą tę narracją nową grą, stworzoną specjalnie dla Williama i mówi słowami tego chłopca, że gra go sama odnajdzie. Wątek ten o tyle nabrał rumieńców, że skończyła się nietykalność i pojawiło się prawdziwe zagrożenie życia, a więc zdecydowanie ciekawiej będzie się teraz jego perypetie oglądało.

Mamy jeszcze watek burdelmamy, która bierze sobie przewodnika, by odnaleźć córeczkę. Tutaj wątek dla mnie zyskuje tym, że ten facet, imienia nie pamiętam, teraz jakby wcieli się w rolę hosta, więc tutaj następuje całkowite i widoczne odwrócenie ról.

Jeśli chodzi o sceny to zdecydowanie podobała mi się ta, kiedy Dolories przemawiała do tej trójki ludzi, która miała założone pętle na szyję. W ogóle ciekawy sposób na karę. To nie ona ich udusiła, tylko sami się uduszą z wycieńczenia. Nie dość więc, że będą cierpieć, próbując jak najdłużej wytrzymać, to jeszcze i tak na koniec pocierpią się dusząc. Nasza Dolories stała się dość wyrafinowana. Oprócz tego właściwie każdy moment, gdy pojawia się Bernanrd no i oczywiście końcówka. Tylko nie rozumiem, co to znaczy, że to on pozabijał te hosty. No ale Westworld przyzwyczaił już nas do trzymania nas w niewiedzy.

Póki co ogląda mi się bardzo dobrze i naprawdę wydarzenia zaczynają mnie ciekawić. Pewnie nie będzie to tak dobre jak pierwszy sezon, ale zdecydowanie jest to interesująca pozycja.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.04.2018, 10:02 {2} przez Komimasa.)
25.04.2018, 10:00
Return to top

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama