Aktualny czas: 25.11.2020, 15:12 Witaj! (LogowanieRejestracja)

ECO Global Survival
Autor Wiadomość
Ruri Offline
Majtek
Wanted Team

*
Liczba postów: 83
Dołączył: 07.03.2010
Skąd:
Post: #1
ECO Global Survival
ECO Global Survival:
Opis z gry-online.pl
Spoiler :
Eco to pecetowy sandbox autorstwa zespołu Strange Loop Games. Projekt od innych przedstawicieli gatunku odróżnia zaawansowana symulacja ekosystemu. Działania graczy mają bezpośredni wpływ na przyrodę i nierozważne eksploatowanie środowiska może doprowadzić do zagłady całej krainy.

Fabuła
Eco nie posiada żadnej mocno zarysowanej warstwy fabularnej. Powodem tego jest sandboksowa struktura rozgrywki. Gracze wrzuceni zostają do wirtualnego świata i prawie wszystkie kolejne wydarzenia kształtowane są przez ich własne działania. Jednocześnie autorzy przenieśli typową sandboksową rozgrywkę do dynamicznego wirtualnego ekosystemu, który jest w drastyczny sposób kształtowany przez decyzje podejmowane przez graczy. Zależność ta jest tak mocna, że nierozważni i chciwi użytkownicy szybko doprowadzą do całkowitej zagłady całego ekosystemu, skazując swoje postacie na śmierć głodową.

Mechanika
W Eco maksymalnie stu graczy zostaje wrzuconych do tętniącej życiem dzikiej krainy i muszą zbudować w tym miejscu własną cywilizację. Dostępna jest także opcja samotnej zabawy. Akcję obserwujemy z oczu naszej postaci, a produkcja z grubsza oferuje to samo, co inne pozycje tego typu. Możemy więc eksplorować świat, polować na zwierzęta, gromadzić surowce i konstruować budynki.

Środowisko, w którym toczy się akcja, jest dynamicznym systemem, napędzanym tysiącami modułów sztucznej inteligencji odpowiedzialnymi za istoty żywe oraz roślinność. Zwierzęta migrują, polują i rozmnażają się. Również rośliny nie rosną błyskawiczne, więc nie uświadczymy tutaj sytuacji, w której np. drzewko respawnuje się kilka minut po ścięciu. Ma to ogromne znaczenie, gdyż działania graczy mocno obciążają cały ekosystem. Przykładowo, zbyt intensywne łowy spowodują wyginięcie gatunków, kompletna wycinka lasów zamieni lokację w pustkowia, a fabryki przemysłowe będą zanieczyszczały jeziora i rzeki.

W Eco wirtualne środowisko jest więc bardzo delikatne i aby przetrwać dłuższy czas gracze muszą się nauczyć obchodzić z nim niezwykle odpowiedzialnie. Konieczne jest znalezienie równowagi między potrzebą rozwoju, a wymogami związanymi z dbaniem o przyrodę. Aby to ułatwić udostępnione zostały łatwe w użyciu narzędzia analityczne pokazujące dokładnie zmiany w ekosystemie. Współgra z tym system rządów, w ramach którego gracze mogą proponować ustanowienie konkretnych praw i zakazów, a reszta społeczności decyduje w głosowaniu, czy te propozycje zostaną zaakceptowane i wcielone w życie.

Ciekawie prezentuje się także mechanika konstruowania budynków. W przeciwieństwie do większości sandboxów wszystkie budowle pełnią określone role w gospodarce, np. fabryk, młynów, kopalni, piekarni, szkoły czy biblioteki. Również sam proces budowlany jest znacznie bardziej skomplikowany, poczynając od gromadzenia materiałów, transportowania ich przy użyciu zwierząt, aż po specjalistyczne umiejętności potrzebne do wykonania konkretnych prac. Istnienie umiejętności wymusza zresztą współpracę, gdyż nikt nigdy nie będzie potrafił samemu zrobić wszystkiego. Pojawia się także opcja prowadzenia badań na technologiami oraz wykonywania eksperymentów naukowych, co zapewnia nam dostęp do coraz lepszych wynalazków.
Cena: 108zł na steam

Piszę, gdyż może będzie ktoś chętny do wspólnej gry w to. Jeżeli ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś na temat tej gierki, to piszcie. Osobiście uważam to za jeden z najciekawszych sandboxów ostatnich czasów.
17.02.2018, 21:01
Return to top
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama