Aktualny czas: 30.09.2020, 16:15 Witaj! (LogowanieRejestracja)

[Spoiler] SSG
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,064
Dołączył: 26.03.2009
Skąd: Poznań/ Bełchatów
Post: #1
SSG
Myślę, że ten tytuł nic nie powie nie wtajemniczonym, a o to chodzi. Co prawda rozdział pl się jeszcze nie pojawił, ale cóż... może w tym tygodniu już będzie. Tak czy inaczej chciałbym porozmawiać o S.S.G. Dlaczego, bo dla fana One Piece wydaje mi się to rzeczą arcyciekawą.

Choć zostało o tym jedynie wspomniane i mamy bardzo ale to bardzo szczątkowe informacje na ten temat, to jedno jest pewne, S.S.G może odegrać w przyszłości One Piece a już na pewno Marynarki Wojennej istotną rolę. Przede wszystkim ma to być forma zastępstwa za system wojowników mórz, który przecież był nazywany trzecią wielką siłą. Marynarka musi więc pokładać wielkie nadzieje w S.S.G. A dlaczego z uporem maniaka zapisuję to jak akronim? Ano dlatego, że obok oryginalnych liter "SSG" zapisanych znanym nam alfabetem, widnieje w oryginale furigana, gdzie mamy zapis tych liter katakaną esu esu ji właśnie. I to dalej do myślenia. Zapis jest łudząco podobny do znanego nam już SAD, czyżby więc chodziło o tworzenie sztucznych diabelskich owoców?

Ten scenariusz wydaje mi się bardzo możliwy. Już wcześniej było powiedziane, że Vagapunk pracował nad tymi owocami i był związany z pracami nad SAD. Jak się okazuje po owocach SMILE, produkt ten był niedopracowany i prowadził do wystąpienia szeregu efektów ubocznych, co widać po załodze Kaido, ale pytanie, czy może nie udało się Marynarce w końcu stworzyć takiego roztworu, który doprowadzi do wyhodowania sztucznych, diabelskich owoców, pozbawionych przywar poprzednika. Jeśli tak, to rodzi się pytanie: czy sztuczne diabelskie owoce, które, jak rozumiem, otrzymaliby żołnierze, by wystarczyły. Tutaj oczywiście by zależało to od typu owocu, ale generalnie One Piece nie raz nam pokazał, że nie sztuką jest mieć dobry owoc, ale sztuką jest jego właściwe, pełne opanowanie. Czy żołnierzom starczy czasu, by opanować sztuczny owoc, nim dojdzie do wielkiej walki? O ile oczywiście to SSG nad którym pracuje tajna, specjalna komórka badawcza marynarki wojennej to faktycznie następca SAD.

Co o tym myślicie? W ogóle widzicie możliwość zastąpienia takiej potęgi, jaką byli Wojownicy Mórz? Tutaj też zwróciłbym uwagę, że niegdysiejsi wojownicy byli moim zdaniem silniejsi, niż Ci obecni. Hancock, Mihawk spoko, ale Buggy czy ten Weevil? Jak to się ma do Jinbe chociażby... Z drugiej strony Moria też jakiś bardzo silny nie był...

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]


15.10.2019, 18:44
Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,084
Dołączył: 23.11.2011
Skąd: Kanadowo
Post: #2
RE: SSG
Też sądzę, że mogą to być udoskonalone sztuczne diabelskie owoce, moi ulubieni teoryści też to wałkowali.

A z Weeviliem to bym uważała, to że wygląda jak przychlast wcale nie znaczy, że musi być słaby. Owszem, nie wiemy na 100% czy to on jest tak silny, czy może jest tylko podstawiony, a prawdziwą bestią jest skarłowaciała Bakkin (w końcu szanse są duże, że pływała z Rocksem, kto wie jak jest dziś silna), jednak mimo wszystko przypisuje mu się zrównywanie całych miast z ziemią, czy Buggy wyposażony w broń białą byłby do tego zdolny? Nie wydaje mi się.

[Obrazek: lZA4kVo.gif]
30.10.2019, 10:40
Return to top
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama