Aktualny czas: 26.09.2020, 16:11 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Potencjalny wpływ Chin na treść gier w przyszłości.
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,064
Dołączył: 26.03.2009
Skąd: Poznań/ Bełchatów
Post: #1
Potencjalny wpływ Chin na treść gier w przyszłości.
Chodzi o głośny (zwłaszcza w środowisku Heartstone) ban jednego z topowych graczy, który wygrał wielkie mistrzostwa, po czym, na streamie podzielił się swoim poparciem dla protestujących w Honkongu. Niby nic w tym dziwnego, a już na pewno nie złego, ale Bizzard widział to inaczej. Takie wypowiedzi mogą być niechętnie widziane przez władze chińskie a czy samą społeczność chińskich graczy, a tu już coś, zwłaszcza, że chiński Tensent ma 5% udziałów firmy. Bizzard bardzo szybko usunął streama, dotkliwie ukarał prowadzących a samemu graczowi nie dał nagrody i zbanował go na rok w rozgrywkach grand finals. Oczywiście w społeczności i całym internecie zawrzało. Zaczęto nawoływać do bojkotu, usuwaniu kont, pojawiły się memy. Siła niechęci musiała być naprawdę wielka, bo Bizzard w końcu się przełamał i ogłosił komunikat, że jednak nagrodę gracz dostanie, a ban zostaje skrócony z 12 do 6 miesięcy, nie wiadomo jednak dalej co z prowadzącymi. Tak więc ugiął się pod naporem nieprzychylnych opinii, ale dalej trwał przy swoim. Oczywiście Epic, chcąć zrobić sobie trochę dobrego PRk wydał jasny komunikat, że o za podobne wypowiedzi swych graczy, czy to polityczne czy inne, nie zamierza banować graczy Fortnite'a. Tylko ciekawe, czy gdyby taka sytuacja powtórzyła się w Fortnite Epic by na pewno dotrzymał słowa. Szczerze wątpię, bo Tensant ma aż 40% udziałów.

Ale nie tylko o udziały chodzi. Generalnie rynek chiński powoli zaczyna być największym konsumentem elektronicznej rozrywki, gdzie przychody wciąż są mniejsze niż te z USA, ale za to ilość graczy online jest nieporównywalnie większa. A Chiny się nie certolą, jak jest coś przeciwko władzy Chin idzie całkowity ban. Dość powiedzieć, że w Kingdom Hearts Puchatek został ocenzurowany na białą plamę towarzyszącą bohaterom. A inna grę są całkiem niedostępne na chińskim rynku. W momencie gdy ten rynek tak prężnie się rozwija i zaczyna być konsumentem dominującym robi się powoli obawa o cenzurę, którą developerzy będą musieli wprowadzać do swoich produktów, bo inaczej nie zostaną dopuszczeni do największego rynku zbytu. Pytanie, jak daleko ta cenzura się posunie, czy przełoży się to na większy konserwatyzm w grach? (by przypodobać się konserwatywnym Chinom) Czas pokaże. Moim zdaniem ta obawa jest jak najbardziej realna i wcale nie taka odległa.
Osobiście nie chciałbym uświadczyć przymusowej cenzury. Po tym, co spotkało Puchatka w KH trudno się spodziewać, by firma, gdy już się tak naraziła, chciała dalej dawać Puchatka jako jedną z ważniejszych postaci w grze. Podejrzewam, że stanie się albo epizodyczna albo w ogóle jej nie będzie... Mimo wszystko ma to sens, nikt nie chce w tej branży podpadać Chinom, bo jest to równoznaczne z gwałtownym spadkiem potencjalnych zysków.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]


(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.10.2019, 20:45 {2} przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
16.10.2019, 09:06
Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,199
Dołączył: 11.06.2010
Skąd: brać na to pieniądze?
Post: #2
RE: Heroes of the Storm
Wiesz co, to totalnie powinno swój temat uzyskać, z Hotsem jako takim nie ma nic wspólnego

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

16.10.2019, 14:21
Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,322
Dołączył: 17.07.2012
Skąd: Kraków
Post: #3
RE: Heroes of the Storm
To nie był aby gracz HS'a? Tongue Którego temat jest na forum?

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
16.10.2019, 14:43
Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,138
Dołączył: 01.04.2009
Skąd: Snajper Island
Post: #4
RE: Potencjalny wpływ Chin na treść gier w przyszłości.
To nie jest chyba kwestia Chin - jakby pozwolili graczom mieszać się w politykę to zaraz każdy by zaczął publicznie wyrażać poglądy korzastając z okazji, że dużo osób to ogląda. Turnieje gier powinny być apolityczne. (Czy taka wypowiedź nie była po prostu niezgodna z regulaminem imprezy?)

[Obrazek: sylw-sygn2.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.10.2019, 08:50 {2} przez Chlor.)
24.10.2019, 08:49
Return to top
Oshhe Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 260
Dołączył: 02.02.2017
Skąd: FAGAMAKA
Post: #5
RE: Potencjalny wpływ Chin na treść gier w przyszłości.
(24.10.2019, 08:49 )Chlor napisał(a): To nie jest chyba kwestia Chin - jakby pozwolili graczom mieszać się w politykę to zaraz każdy by zaczął publicznie wyrażać poglądy korzystając z okazji, że dużo osób to ogląda. Turnieje gier powinny być apolityczne. (Czy taka wypowiedź nie była po prostu niezgodna z regulaminem imprezy?)

Zgodziłbym się z tym gdyby nie jeden mały szkopuł jeśli Blizzard dałby bana bo chciałby być apolityczny i nie życzy sobie, żeby firma była utożsamiana jako pro-Hongkong to spoko.
ALE
Ci napisali o wspaniałym Chińskim kraju przez co sami strzelili sobie w stopę bo stanęli po stronie jednego z najbardziej opresyjnych krajów nie tyle co XXI wieku, co prawdopodobnie i w historii. Mało tego, po fali hejtow Blizzard usunął możliwość komentowania i dodawania postów na ich fp i profilach np na reddicie.

[Obrazek: z08fm7W.png]
24.10.2019, 16:41
Return to top
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama