Aktualny czas: 30.09.2020, 20:48 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wiedźmin od Netflixa (spoilery!)
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,064
Wiedźmin od Netflixa (spoilery!)
W sieci pojawił się pełnokrwisty zwiastun dość wyczekiwanego w Polsce serialu, którego będziemy mogli obejrzeć już 20 grudnia tego roku.

W każdym razie przy okazji premiery traileru na Lucca Comics and Games odbył się panel z Andrzejem Sapkowskim podczas, którego pada kilka tekstów - perełek. Mogliśmy usłyszeć między innymi że Sapkowski mówi o sobie "Jestem Mistrzem gier wideo" czy "od młodzieńczych lat wiedział, że jest stworzony do "czegoś większego". Jak więc widać ego Pana Andrzeja dalej ma się bardzo dobrze.

A co o samym serialu?
Serial pokazuje sceny walki, małą Ciri i generalnie wszystko wygląda bardzo dobrze. Oczywiście można się do czegoś przyczepić, ale trzeba przyznać, że aktor, który wciela się w rolę tytułowego Wiedźmina nie wypada wcale źle. Choć czuje się w nim trochę dalej Supermana... Albo może tylko ja tak mam?
Podoba mi się sceneria i oświetlenie, bo tworzy to taki niepowtarzalny klimat. Na trailerze głównie widać ludzi, ale znalazło się też miejsce, by pokazać Geralta po wypiciu eliksiru.

Jestem generalnie ciekaw, jak to ostatecznie wyjdzie, czy będzie dużo tego cynizmu, charakterystycznego dla prozy Sapkowskiego i przede wszystkim jakie będzie ogólne wrażenie, czy to będzie taka nowa Gra o Tron? Zobaczymy. A Wam, jak się póki co podoba?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2020, 19:48 {2} przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
02.11.2019, 12:26
Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,322
RE: Wiedźmin ana Netflixie - trailer , wypowiedź Sapkowskiego
Ja mam wrażenie pozytywne, mimo, że dalej tam uważam pewne swoje wąty co do obsadki itd.
Sam trailer mocno poprawił wizerunek serialu w porównaniu do tego, co widzieliśmy na teaserze.
Nadal brakuje w nim takiego brudu, obdartych ludzi, wyglądu, że faktycznie to biedny świat, gdzie za kazdym rogiem czeka potwór. O czym mówię, ludzie wyglądają zbyt idealnie, patrzmy po prostu na ubrania Tongue Gra bardzo ładnie to odtworzyła, tam prawie każdy wieśniak wyglądał jak taki żul xD
Na pewno mam zastrzeżenia co do samego wyglądu Cavila, po prostu mi jego buzia nie pasuje, wzrok taki łagodny, taki milutki patrzący trochę głupkowato i tępawo w dal (patrz. sama miniaturka i parę ujęć, ale mniejsza). Trochę nie zgadza mi się to z tym, jak wiedźmini byli postrzegani - paskudni, wytykani prez ludzkość mutanci, których aparycja budziła odrazę (sam geralt był niby taki brzydkawy, ale pociągający, jednak budził niepokój, Cavill tak nie ma Tongue raczej jest miły Tongue ). Jednak mam nadzieję, że wczuje się w rolę znając książki i gry, a także po prostu wykrzesze z siebie umiejętności, co do których (obecnie bezpodstawnie) mam wątpliwości (taka zwykłą ludzka niepewność, obawa). Jestem mocno zawiedziony jak na razie, gdyż to tylko parę minut, muzyką. Nie wpadła w ogóle w ucho, jakby jej nie było, całkowicie przemknęłą mi obok, a np. One Piece głównie z początku za muzyczkę pokochałem. Smile
CIRI nie cyri, jest dla mnie trochę za duża, ale nadal to szczegół, bo to zagranie ala GoT, by dzieci potem nie były za młode do pewnych rzeczy.
Pan Andrzej... Nie wiem, czy gość serio tak gada, czy trolluje cały świat, ale z twarzy wygląda na takiego prawdziwego Janusza-buca xD
Gerwant po eliksirach cały czas dla mnie jest dziwny xD

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
02.11.2019, 12:40
Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,908
RE: Wiedźmin na Netflixie - trailer , wypowiedź Sapkowskiego
Zbroje Nilfgardu zrobione z pogniecionego papieru XD

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
03.11.2019, 13:49
Return to top
wasky Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 29
Ja tam jestem podjarany jak Natsu, też nie możecie się doczekać?
05.12.2019, 00:51
Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,084
W tym roku zamiast Kevina w polskich domach na ekranie hasal Geralt. I co? I absolutnie mnie nie porwał po 4 epach. Geralt mówi na jednym tonie i sprawia wrazenie bucowatego pustaka póki co. Yenn i szkola czarodziejek tez mi nie podeszly, Jaskier brytol nie jest zly, ale ciezko mi troche do niego przywyknąć. W sumie jedynie Ciri mi się bardzo podoba.

[Obrazek: lZA4kVo.gif]
25.12.2019, 17:26
Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
(25.12.2019, 17:26 )okiren napisał(a): W tym roku zamiast Kevina w polskich domach na ekranie hasal Geralt. I co? I absolutnie mnie nie porwał po 4 epach. Geralt mówi na jednym tonie i sprawia wrazenie bucowatego pustaka póki co. Yenn i szkola czarodziejek tez mi nie podeszly, Jaskier brytol nie jest zly, ale ciezko mi troche do niego przywyknąć. W sumie jedynie Ciri mi się bardzo podoba.

Jak skrajnie odmiennie :O

25.12.2019, 19:01
Return to top
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 748
Pierwsze pytanie czy czytaliście książki i drugie pytanie, czy wiecie czym się różni adaptacja od ekranizacji?
I po tych dwóch pytaniach proszę się zastanowić i jeszcze raz dyskutowac na temat Wiedźmina z Netflixa.
Z mojej strony uważam ze kozak serial, zrobiony bardzo dobrze i bardzo sie ciesze ze tworzony jest sezon drugi.

26.12.2019, 22:15
Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Po pierwsze adaptację można spieprzyć tak samo, jak ekranizację, po zastanowieniu nad tym, co jest dobre, a co złe w danym serialu, prosze dyskutować dalej. Smile

Serial ma wiele wad, a do tego spłyca mnóstwo spraw, chronologia jest pokichana, dodatkowo wycięcie wielu elementów świata nie ma żadnego uzasadnienia, nie chce mi się rozpisywać, a ogólnie Cavill na plus, walki na plus, wciąga mimo swoich wad, także 6.5 na 10 to tak maks ode mnie.

26.12.2019, 22:33
Return to top
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 748
Skoro wiadomo czym jest adaptacja to już jest troche inny pogląd na serial pod względem książki. Jas uwazam, że serial bardzo dobrze zrobiony, mogę się jedynie przyczepić do dwóch rzeczy: Czyli do spłycenia odcinka o smoku i do aktora który gra Foltesta, do reszty uwazam, ze nie ma co się czepiać tak naprawdę. Trochę problemów jest z ogarnięciem kiedy jest retrospekcja a kiedy czas rzeczywisty, ale jak człowiek sie skupi to da sie to przezyc. A humor Geralta typowo książkowy bardzo super zagrał.

26.12.2019, 22:45
Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Wiesz, podejście to jedno, ale drugą sprawą są mankamenty, nawet nie tak bardzo wpływające na całość, a ich też było sporo: Ilośc ludzi w przestrzeniach świata, wydawał się naprawdę pusty.
Na CGI się nie znam, więc tylko smok mi przeszkadzał, bo wywerna to po 1. wypadła średnio. Odcinek numer 6 to ogólnie dla mnie porażka po całości, bo kocham to opowiadanie, a tutaj wyszło po prostu słabo, nawet jak na adaptowane opowiadanie.
Kolejny minus, to np. sposób operowania kamerą, było to po prostu nakręcone, prócz scen walki. Prowadzenie ujęć typu: człowiek, drugi człowie, prowadzenie kamery, znowu wymiana ujęć na ludzi. Brakowało bawienia się obrazem, poprawne wykonanie.

Same adaptowane momenty nie wypadały bardzo dobrze, namieszali w fabule, pozmieniali rzeczy, które wypadły po prostu gorzej, nie mówię, że to źle, ale nie wyszło to tak, jak by mogło. Widać braki w pisaniu fabuły. Sapkowski trzeba pamiętać, wziął i misternie zaplanował każdy malutki element. Jak się usuwa nawet takie, pozornie nic nie znaczące, kończy się to spłycaniem właśnie waznych elementów świata przedstawionego. Tutaj mogę wymienić rozterki, wczucie się w relacje.

Same wątki Yen, czy Ciri, nie powalały kreatywnością, plus nie wnosiły bardzo wiele do postaci.

Zmiana fabuły Ciri, gdzie nie miała żadnego związku z Geraltem, ich spotkanie, czyli bardzo ważna część fabuły, była obrana z emocji. Cały wątek brokiloński to jedno wielkie WTF dla mnie :p Druga poważna wada serialu.

Za mało Geralta i Jaskra, brak głosu rozsądku, który miał wiele ważnych elementów. Myślę, że za szybko popchnęli wszystko do przodu, zamiast spokojnie to ogarnąć, stworzyć coś nowego.

Jednak całość wypada przyjemnie, za to właśnie jednak plus, klimat świata mimo wad dało się odczuć.
Jak też wspominałem, Geralt, ale też Jaskier, Calanthe i Myszowór wypełnili dla mnie ten serial.
Szkoda mi też Cahira.

Gdybym ja się zabierał za wiedźmina, tworząc adaptację, nie ekranizację oczywiście. Wziąłbym opowiadania, świat, postaci, poprowadził ich losy plus rozszerzał owy świat przedstawiony. Dość wiernie prowadził fabułę opowiadań, jednak może poruszając tak jak Netflix, historię Yen, młodość i przeszłość Geralta (wątek Visenny, jego szkolenia, to ma taki potencjał!). Można by było stworzyć własne "opowiadania", czyli w mojej głowie odrębne historie owego łowcy potworów, którymi są nie tylko te z lasu stwory, ale także ludzie. To ma potencjał na dramę pierwszej klasy Big Grin Ja bym chciał zobaczyć zlecenia np. Walki z jakimiś nowymi mutantami xD

Oczywiście by nie rozmemłać akcji, trzeba trzymać się kupy, ale można było to właśnie spróbować tak ująć. Prowadząc fabułę przez książki, dopisując jednak elementy, które rozbudowują świat stworzony przez Sapka, jak to też robili Redzi! Da się zrobić fabułę, mając zaledwie garstkę wiadomości - chociażby biutwa pod Sodden, która mi się podobała mimo kolejnych zmian fabularnych jak chociażby - równoległa podróż geralta z yurgą, a właśnie owa bitwa (co nie wiadomo czemu tak zmienili).

Eh za dużo napisałem.

26.12.2019, 23:33
Return to top

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama