Aktualny czas: 30.09.2020, 07:12 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Przekonaj mnie do państwa
Autor Wiadomość
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,282
RE: Nakamowy wyjazd do Budapesztu
Po dzisiejszym dniu w pracy upewniam się w przekonaniu, że raczej będę musiał zrezygnować.
Ale abstrahując od tego. W kontekście wyjazdu najbardziej ryzykowne jest to, że z powodu tego przeziębienia choroba o nazwie państwo znacznie nabiera na sile. Może dość do sytuacji, że przez to iż tysiąc osób kichnie zostaniemy np. uwięzieni w jakiś gettach w obcym państwie na cholera wie ile, albo nie będzie opcji wydostać się od nas i kasa przepadnie (tym bardziej, że dziś potwierdzono pierwszy przypadek 10km ode mnie).

W każdym razie ponawiam pytanie, do kiedy ostatecznie musimy wpłacić?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.02.2020, 17:18 {2} przez Redrey.)
26.02.2020, 17:15
Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Nikt normalny nie odwołuje wyjazdu ze strachu przed przeziębieniem, nikt poza rakiem trawiącym tą planetę czyli państwem i to ono jest naszym problem. U mnie w firmie jest taki cyrk (głównie przez to, że chińska filia utonęła), że powołują jakieś zespoły do zajmowania się tym i generują duże utrudnienia dla ludzi, którzy chcą opuścić granicę w najbliższym czasie. Więc to nie tak że się boję tego przeziębienia, tylko działa tu siła wyższa. A to co finalnie może cały wyjazd utopić to wcześniej wspomniane państwo. Zobaczcie co się dzieje za granicą. Zamykają ludzi na statkach, w domach, w miastach, dzielnicach jak w pieprzonym Guantanamo za kichnięcie! Dewastują i dezorganizują życia setkom prywatnych jednostek i całych firm, bo grozi nam pandemia przeziębienia, które paradoksalnie najlepiej rozmnaża się właśnie w państwowych szpitalach! Horror.
No i dwa, że przez te kompletnie absurdalne i niewspółmierne do zagrożenia środki tfu państwowej interwencji lada moment sypnie się gospodarka. Więc może się okazać, że w momencie wyjazdu chleb będzie za 200zł i prawdziwym zabójcom okaże krach i głód, a my wszyscy będziemy bez pracy i środków na takie zabawy.

To są okoliczności, które powinniśmy przemyśleć i rozważyć w kontekście naszej eskapady, dlatego kluczowe jest poznanie ostatecznego terminu koniecznej wpłaty.

26.02.2020, 19:42
Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,870
A to fakt Redrey, pomijając, ze brzmisz radykalnie to racja z tym że Kapitan Państwo może nam to bardzo utrudnić. No cusz, zobaczymy w takim razie.
26.02.2020, 20:11
Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,064
Cytat:Ale abstrahując od tego. W kontekście wyjazdu najbardziej ryzykowne jest to, że z powodu tego przeziębienia choroba o nazwie państwo znacznie nabiera na sile. Może dość do sytuacji, że przez to iż tysiąc osób kichnie zostaniemy np. uwięzieni w jakiś gettach w obcym państwie na cholera wie ile

Wiele można powiedzieć o naszym państwie, ale o Polaków ono dba. Nie wiem czy słyszałeś o tym, jak to wyglądało, gdy zamykali Wuhan, relacjonował to jeden z studentów zagranicznych na Wuhan na YT. O 3 w nocy dowiedział się od kolegi, że Wuhan ma o 10:00 polskiego czasu zostać zamknięte. Jemu udało się wydostać z miasta, a o 7 już nie było żadnych pociągów. Jednak w akademiku zostali inni polscy studenci, dla których biletów nie starczyło. Mimo to okazało się, że państwo tak zadziałało, że ściągnęło tych studentów do Polski, i cała 30 wróciła do rodzinnego kraju, mimo, że Wuhan już było zamknięte i to tam jest ognisko epidemii. Fakt faktem, wiele razy byli badani, potem jeszcze z tydzień w szpitalu zakaźnym, ale są zdrowi i są bezpieczni. Państwo ich ściągnęło, a np. student z Kenii zadzwonił do ambasady, państwo nic nie zrobiło i umyło ręce, jakby to nie był ich rodak. Także ta nasza Polska jako aparat władzy ma swoje dobre strony i akurat o to bym się nie bał. No chyba, że ktoś by dostał gorączki, to mogłoby być gorzej.

Generalnie statystyka z żyrandolem jest dobra. Ludzie panikują, a na drogach ginie w przeciągu miesiąca więcej osób. Umierają na koronawirusa głównie starsze osoby i te, które już mają problemy ze zdrowiem. A tu idiotyzm i panikarstwo level hard. I maseczki wszyscy wykupują i ceny idą 40x do góry, a one są dla osób chorych a nie odwrotnie. I może być tak faktycznie, że nagle zwykłe przedmioty codziennego użytku pójdą w górę, ale jeśli tak, to za sprawą nas, konsumentów, jak ludzie zaczną hurtowo wykupować towary ze sklepów. I to by dopiero była tragedia. Ale to trzeba myśleć, a większość społeczeństwa nie myśli, nie chodzi o wykształcenie, bo z tym i ja nie błyszczę, ale po prostu myślenie. U mnie w Inpoście nawet padają pytania, czy należy odkażać paczki z Chin jak przyjdą i są specjalne instrukcje, co mówić w takiej sytuacji, a wystarczyłoby powiedzieć: Włącz, człowieku, myślenie.

Większe zagrożenie moim zdaniem stanowi osłabiona i tracąca na sile gospodarka Chin i kwestia sprowadzania produktów z Chin. To może mieć ogromny wpływ na rynek.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

28.02.2020, 10:40
Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
(28.02.2020, 10:40 )Komimasa napisał(a):
Cytat:Ale abstrahując od tego. W kontekście wyjazdu najbardziej ryzykowne jest to, że z powodu tego przeziębienia choroba o nazwie państwo znacznie nabiera na sile. Może dość do sytuacji, że przez to iż tysiąc osób kichnie zostaniemy np. uwięzieni w jakiś gettach w obcym państwie na cholera wie ile

Wiele można powiedzieć o naszym państwie, ale o Polaków ono dba. Nie wiem czy słyszałeś o tym, jak to wyglądało, gdy zamykali Wuhan, relacjonował to jeden z studentów zagranicznych na Wuhan na YT. O 3 w nocy dowiedział się od kolegi, że Wuhan ma o 10:00 polskiego czasu zostać zamknięte. Jemu udało się wydostać z miasta, a o 7 już nie było żadnych pociągów. Jednak w akademiku zostali inni polscy studenci, dla których biletów nie starczyło. Mimo to okazało się, że państwo tak zadziałało, że ściągnęło tych studentów do Polski, i cała 30 wróciła do rodzinnego kraju, mimo, że Wuhan już było zamknięte i to tam jest ognisko epidemii. Fakt faktem, wiele razy byli badani, potem jeszcze z tydzień w szpitalu zakaźnym, ale są zdrowi i są bezpieczni. Państwo ich ściągnęło, a np. student z Kenii zadzwonił do ambasady, państwo nic nie zrobiło i umyło ręce, jakby to nie był ich rodak. Także ta nasza Polska jako aparat władzy ma swoje dobre strony i akurat o to bym się nie bał. No chyba, że ktoś by dostał gorączki, to mogłoby być gorzej.

Generalnie statystyka z żyrandolem jest dobra. Ludzie panikują, a na drogach ginie w przeciągu miesiąca więcej osób. Umierają na koronawirusa głównie starsze osoby i te, które już mają problemy ze zdrowiem. A tu idiotyzm i panikarstwo level hard. I maseczki wszyscy wykupują i ceny idą 40x do góry, a one są dla osób chorych a nie odwrotnie. I może być tak faktycznie, że nagle zwykłe przedmioty codziennego użytku pójdą w górę, ale jeśli tak, to za sprawą nas, konsumentów, jak ludzie zaczną hurtowo wykupować towary ze sklepów. I to by dopiero była tragedia. Ale to trzeba myśleć, a większość społeczeństwa nie myśli, nie chodzi o wykształcenie, bo z tym i ja nie błyszczę, ale po prostu myślenie. U mnie w Inpoście nawet padają pytania, czy należy odkażać paczki z Chin jak przyjdą i są specjalne instrukcje, co mówić w takiej sytuacji, a wystarczyłoby powiedzieć: Włącz, człowieku, myślenie.

Większe zagrożenie moim zdaniem stanowi osłabiona i tracąca na sile gospodarka Chin i kwestia sprowadzania produktów z Chin. To może mieć ogromny wpływ na rynek.

Komi, puchu marny...
Zapamiętaj, państwo dba tylko o tych, którzy działają zgodnie z jego interesem, cała reszta przeznaczona jest do ciągłego pożerania.
Co z tego że pościągali tych ludzi. Jak ściągnęli ich tylko po to, żeby pastwić się nad nimi w zamkniętych placówkach z jakimiś testami i jakby za dużo kichali to bezprawne Guantanamo nadal by trwało, bo nie możesz odmówić. Zresztą gdyby u nas się to przeziębienie pojawiło, to Polska działała by jak Chiny, czyli zagnębiła by nas na śmierć.
W ogóle takie ściągnięcie na pewno kończyło by się w państwowym szpitalu czyli miejscu obarczonym największą szansą zakażenia.

Ja nie wiem ile razy ludziom trzeba tłumaczyć czym jest państwo żeby ujrzeli kajdany na swoich nadgarstkach. Może jak się ten koronawirus rozkręci to zobaczycie do czego ten poroniony mechanizm jest zdolny, czego oczywiście nie życzę.

28.02.2020, 18:35
Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Redrey, z mojego doświadczenia to do postaw antypaństwowych nie przekonasz nawiedzonym bełkotem. Serio, odlatujesz ostatnio aż za bardzo Tongue
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.02.2020, 22:34 {2} przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
28.02.2020, 19:01
Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
(28.02.2020, 19:01 )Orzi napisał(a): Redrey, z mojego doświadczenia to do postaw antypaństwowych nie przekonasz nawiedzonym bełkotem. Serio, odlatujesz ostatnio aż za bardzo Tongue

Myślę, że pewną argumentację Komiemu przedstawiłem, także nie sądzę aby był to "nawiedzony bełkot". Jeśli również masz jakieś wątpliwości w tej kwestii chętnie je rozwieje. Po prostu podaj przykład czegoś co twoim zdaniem państwo robi dobrze.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.02.2020, 22:34 {2} przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
28.02.2020, 19:35
Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Też jestem liberałem, ale z ciekawości - Policja. Jaki jest gwarant, ze prywatna Policja chroniłaby pokrzywdzonych, a nie tych którzy zapłacą więcej?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.02.2020, 22:35 {2} przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
28.02.2020, 19:55
Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Przede wszystkim ja nie jestem liberałem, a libertarianinem, to kolosalna różnica.

Najszybsza i najsprawniejsza odpowiedź to myślę zadanie analogicznego pytania. Jaka jest gwarancja, że piekarze nie będą sprzedawali chleba tylko tym bogatym, a biednym nie? Z Ekonomią jest podobnie jak z Fizyką pewne rzeczy niezależnie od sektora działają tak samo. Ochrona to taka sama dziedzina życia, jak każda inna i podlega konkurencji w ten sam sposób. Przy mnogości różnego rodzaju prywatnych firm ochroniarskich będzie pewny rozstrzał cen więc myślę, że każdy znajdzie coś odpowiedniego do swojego stopnia zamożności. Nie bardzo rozumiem jaki interes mógłby mieć potencjalny przedsiębiorca obsługując jedynie bogatych, zamiast wszystkich, którzy przystaną na proponowaną cenę.
Kluczowym aspektem jest również fakt, że nie musisz wcale korzystać z żadnych usług ochroniarskich. Równie dobrze możesz zapewnić sobie ochronę sam, nosząc przy sobie broń.

A jak jest dziś? Jak we wszystkich instytucjach pańswowych jesteś petentem a nie klientem. Czyli w większości przypadków potraktują Cię jak gówno. Na moim przykładzie odwiedzin na posterunku, gdy poszedłem zgłosić zarysowanie samochodu. "Dobra powiedz co trzeba, żebym mógł wypisać papierki i spierdalaj i tak nie znajdziemy sprawcy, nawet nie ma sensu szukać". Oczywiście nie mam zamiaru pakować wszystkich ludzi z państwówki do jednego worka, bo z pewnością znajdą się choćby policjanci z powołaniem, którym zależy. Ale należy mieć tu świadomość, że to nie dzięki systemowi, a pomimo panującego systemu.

EDIT: Teraz do mnie doszło, że paradoksalnie sytuacja, o którą pytasz to przecież nasza codzienność. Przecież państwowa policja jest wręcz perfekcyjnym przykładem "przedsiębiorstwa", które traktuje klientów inaczej właśnie ze względu na pozycję społeczną. Nie ma nawet cienia szansy na to, że gdy mi oraz panu np. Ziobrze ktoś okradnie mieszkanie oba postępowania będą prowadzone równorzędnie i z takim samym priorytetem i dbałością o klienta.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.02.2020, 22:35 {2} przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
28.02.2020, 20:21
Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,199
A jaka jest gwarancja, że jubilerzy nie będą sprzedawali diamentów tylko bogatym, a biednym nie?

Sorry, ale argument z chlebem nietrafiony, bo to jest dobro powszechne i tanie. Ochrona już nie, to jest dość kosztowna sprawa (z podatkami i wszystkim, to nawet jeśli pracownik dostaje poniżej nędznych 2000 na rękę, to i tak kosztuje pracodawcę około 4 tysięcy, jak nie wiecej) więc to nie ma w ogóle porównania z chlebem, to nie jest anologia tylko parszywa manipulacja, bo na bochenek stać, powiedzmy, każdego. Na prywatną ochronę, to już nie, więc to byłaby zwyczajna przewaga bogatych, i dla mnie oczywistym jest, że prywatna policja broniłaby interesu płacącego, a nie szarego, biednego człowieka.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

28.02.2020, 20:59
Return to top

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama