Aktualny czas: 01.10.2020, 03:48 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Koronawirus, sytuacja w kraju i na świecie
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,064
Koronawirus, sytuacja w kraju i na świecie
Myślę, że od wczoraj, kiedy ogłoszono zamknięcie szkół na dwa tygodnie tego tematu uniknąć się nie da, więc w sumie przyda się jakieś wyodrębnione miejsce, by sobie o tym pogadać.

Nie będę mówił o oczywistych rzeczach takich jak nadmuchiwanie paniki, przez co w sklepach znika sucha żywność, choć przyznam, że to mnie zdziwiło. Nie tak dawno to było w Japonii, ale tam było wtedy 8 zachorowań w samym Tokio, a u nas 11 czy ileś i już panika że hej... No ale dobra.

W sumie zaskoczyła mnie akcja w mojej pracy. Siedzę sobie przy klawiaturze, a tu pada pytanie, czy ktoś jest uczulony na Octenisept i zaraz po łapach wszyscy tym dostają. Było też specjalne zebranie o podziale firmy (odcięli jedną część od drugiej) a wszystko po to, by sanepid w razie czego nie zamknął całej firmy. I tak z góry mają instrukcje, że ma dużo osób iść na zdalne, mają piekarniki (takie urządzenia) do odkażania słuchawek i generalnie sapią się strasznie, żeby przypadkiem nie było zachorowania. Jest to jednak spowodowane tym, że sanepid już jedną filię zamknął, także jest ostro. Ciekaw jestem jakie u Was metody i ograniczenia, nakazy powprowadzano i jak się z tym czujecie.

Na świecie źle się dzieje, zamykają kina, teatry, zaraz tu będzie jak w Chinach, gdzie jest x do potęgi x więcej przypadków zachorowań...

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.03.2020, 20:47 {2} przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
11.03.2020, 20:47
Return to top
Gosen Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 417
RE: Koronawirus, sytuacja w kraju i na świecie
No ludzie dostają pierdolca, bo się nowy rodzaj grypy pojawił (swoją drogą wygodne, że akurat rozwiązuje problem starzejących się społeczeństw - spiskowcy będą tutaj ostro działać w temacie). Merkel i naukowcy mówią, że ten wirus może zostać na stałe i zarazi prędzej czy później 70% ludzkości, także śmieszna sprawa. Zamykamy stadiony, kina, ale po co? Przecież nadal ludzie w komunikacji miejskiej mogą się zarazić i tak...

Już krąży taki dowcip:
Zmartwiony koranowirus do koranowirusa:
-Słuchaj, zamykają w Polsce stadiony, kina, muzea... co z nami będzie?
-Nie martw się, spotkamy się kościele.

Niestety w mojej pracy na razie się nic nie dzieje, nadal muszę do niej chodzić. Zazdroszczę tym co mogą przenieść biuro do domu albo nauczycielom...

Bardziej od wirusa boję się panikujących ludzi i skutków ekonomicznych. Grypa, jak grypa - bardziej niebezpieczni są Polscy kierowcy niż jakiś tam wirus.

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.03.2020, 22:58 {2} przez Gosen.)
11.03.2020, 22:56
Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,870
Gosen napisał(a):Zamykamy stadiony, kina, ale po co? Przecież nadal ludzie w komunikacji miejskiej mogą się zarazić i tak...

Żeby rozłożyć zarażenia w czasie i nie przeciążyć służby zdrowia.

Gosen napisał(a):Grypa, jak grypa - bardziej niebezpieczni są Polscy kierowcy niż jakiś tam wirus.

Od grypy jest to jednak deko groźniejsze, acz oczywiście nie tak bardzo jakby chcieli najwięksi panikarze. Uważam podjęte środki zapobiegawcze za przesadzone, aczkolwiek ciekawie się tę inbę obserwuje.
12.03.2020, 07:48
Return to top
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,225
U nas w Urzędzie wczoraj zadecydowano, że mamy dzwonić do ludzi i odnotowywać ich przez telefon. Wszelki możliwy kontakt ma być drogą elektroniczną, żeby jak najmniej osób przychodziło.
Ostatnio i tak mnóstwo ludzi się rejestrowało po powrocie z zagranicy, bo każdy chce szybko ubezpieczenie. A u nas nie ma szyb, nie ma płynów do dezynfekcji, nie ma niczego. Ludzi się przewija pełno w ciągu dnia i dopiero teraz mamy to ograniczyć.

Jeszcze Ministerstwo zdecydowało, że w świętokrzyskim to u mnie w mieście w jedynym szpitalu zrobią oddział dla zarażonych korona wirusem. Aktualnie władze miasta próbują walczyć z ta decyzją.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.03.2020, 13:01 {2} przez Hime.)
12.03.2020, 13:01
Return to top
Rudzish Offline
Supernova
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 819
A u mnie chociaż odsetek zachorowań, jakby większy, jakoś się tak paniki nie odczuwa. Nie wiem, w szpitalu u nas w mieście już 3 kwarantanny, jedno zachorowanie w miasteczku obok, że o Londynie nie wspomnę... I nic.Chodze do pracy jak chodziłam. W sklepie normalnie zakupy można zrobić, szkoły działają... No ale. Jak Czarna Śmierć szalała po Europie, z Polski też pewnie się śmiali, że czuby i przesadzaja, potem historia jedna wysepkę pokazała, gdzie pogromiku dZumowego nie było... Ja tam naszego rządu nie lubię, ale od dawna wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Ja tam wolę, żeby się u nas nie rozszalało i mojej mamy w podeszłym wieku nie zgarnęło.
12.03.2020, 15:38
Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,282
U mnie w firmie też inba. Jak byłeś gdziekolwiek za granicą 14 dni siedzisz obowiązkowo w domu. Obowiązuje całkowity zakaz podawania dłoni, na każdym kroku wisi dozownik z płynem dezynfekującym. Każda klamka, pstryczek do światła itp, jest co 4 godziny dezynfekowany przez firmę sprzątającą. Spotkania ograniczone do absolutnego minimum. Odwołane wszystkie delegacje, szkolenia i poruszanie się międzyzakładowe. Na stołówce zniknęły tace i samoobsługa. Każdy talerz zabierany w nitrylowych rękawicach przez obsługę i przed nałożeniem psikany alkoholem a później ładują Ci co chcesz. Dodatkowo dziś zaczęli budować szybę, która odgrodzi ich od klientów.
Przy wprowadzaniu takich hardkorowych środków zalecają jednocześnie nie panikować xDDD.
Klimat taki że bezpieczniej pierdnąć niż kichnąć. Głęboka paranoja.

Wczoraj w marketach ludzi wynosili wszystko co się tylko dało. Ale widziałem też filmik z Niemiec, tam jest już tak jak na naszych najbardziej sławetnych bitwach o karpia. Ludzie się tratują. Ale nie ma się co dziwić. Media kręcą panikę jak tylko się da. Dobrym przykładem jest nasza pierwsza śmiertelna ofiara. Musiałem się sporo natrudzić, żeby świeżo po publikacji dokopać się do faktu, że była to osoba i tak już mocno nadgryziona innymi problemami zdrowotnymi.

Z państwowych decyzji wszystkie które wiążą się z ograniczeniami wolności są debilne i nie poprawią sytuacji. A decyzja o narzuceniu ceny maksymalnej na maski i osprzęt medyczny w obliczu zwiększonej liczby zarażeń nas właściwie unicestwi.
W takim układzie pozytywna jest póki co jedynie decyzja o zamknięciu szkół, gdyż odsunięto państwowy przymus przebywania wśród ludzi, którzy mogą Cię potencjalnie zarazić.

12.03.2020, 18:03
Return to top
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,225
U nas ostatecznie pod koniec dnia wymyślili plan iście genialny. Postawili stażystę (bez żadnych środków ochronnych) i kazali mu psikać na ręce każdemu, kto wchodzi płynem domowej roboty (spirytus+aloes), oczywiście ma psikać oszczędnie. Rozdawali też rękawiczki jednorazowe, ale zaczęli rozdawanie od góry, gdzie ludzie nie przychodzą i dla nas na hali, gdzie przychodzi mnóstwo już nie starczyło (tzn dla nie została jedna dziurawa, ale część osób nie dostała wcale). Dodatkowo na koniec dnia miałam nieprzyjemną sytuację. Facet gadając, że wrócił z Niemiec (i w poniedziałek wraca), dosłownie rzucił się w moją stronę przez biurko łapiąc mnie za rękę i chichocząc. Sytuacja podwójnie nieprzyjemna.

Nawet mydła w łazience już nie mamy. Istna paranoja.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.03.2020, 19:44 {2} przez Hime.)
12.03.2020, 19:42
Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,870
Redrey napisał(a):Media kręcą panikę jak tylko się da. Dobrym przykładem jest nasza pierwsza śmiertelna ofiara. Musiałem się sporo natrudzić, żeby świeżo po publikacji dokopać się do faktu, że była to osoba i tak już mocno nadgryziona innymi problemami zdrowotnymi.

No to już akurat wina mediów, bo państwo pierwsze co zrobiło to uspokoiło, że zmarłą miała inne problemy zdrowotne w oficjalnym komunikacie:
https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/123...2358626305
12.03.2020, 23:59
Return to top
Ena Offline
Rak
Admirał

*
Liczba postów: 566
(12.03.2020, 19:42 )Hime napisał(a): U nas ostatecznie pod koniec dnia wymyślili plan iście genialny. Postawili stażystę (bez żadnych środków ochronnych) i kazali mu psikać na ręce każdemu, kto wchodzi płynem domowej roboty (spirytus+aloes), oczywiście ma psikać oszczędnie. Rozdawali też rękawiczki jednorazowe, ale zaczęli rozdawanie od góry, gdzie ludzie nie przychodzą i dla nas na hali, gdzie przychodzi mnóstwo już nie starczyło (tzn dla nie została jedna dziurawa, ale część osób nie dostała wcale). Dodatkowo na koniec dnia miałam nieprzyjemną sytuację. Facet gadając, że wrócił z Niemiec (i w poniedziałek wraca), dosłownie rzucił się w moją stronę przez biurko łapiąc mnie za rękę i chichocząc. Sytuacja podwójnie nieprzyjemna.

Nawet mydła w łazience już nie mamy. Istna paranoja.

Trochę żenada. U nas są rękawiczki, mydło, nawet dwa termometry. Ale pozwalają ludziom nas odwiedzać. Zamknęli wiedzę kluby, w których odbywały się zebrania wspólnot i co na to nasz pan dyrektor uradzil? Będziemy zebrania robić u nas na salce narad. Geniusz w czystej postaci. Kierownictwo trochę się buntuje, ale póki co ugrali tylko tyle, że wczoraj poszliśmy do domu o 12, bo pan dyrektor przyjmował petentów.
Niby miały pojawić się środki dezynfekujące, ale jakoś nigdzie ich nie widzę. Jedynie powiedziano, że każdy rano ma mierzyć temperaturę i jak ma powyżej 37 to do domu.

[Obrazek: Ggca6ws.jpg]
13.03.2020, 08:49
Return to top
Misiuz Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 119
Jestem palaczem. Mam kaszelek caly czas. Wczoraj bylem w salonie Orange. Kaszlnelo mi sie. Zaraz zostalem poinformowany, ze jak jeszcze raz kaszlne to zostane wyproszony i mnie nie obsluza. Musialem siedziec i sie meczyc. Co za glupota.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.03.2020, 09:28 {2} przez Misiuz.)
13.03.2020, 09:28
Return to top

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama