Aktualny czas: 26.09.2020, 04:35 Witaj! (LogowanieRejestracja)

CC10 - Wykaz planszówek
Autor Wiadomość
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,282
CC10 - Wykaz planszówek
Bardzo dawno w nic nie grałem i jestem wręcz na głodzie. Także temat zbiorczy z tym co kto ma i co bierze. Jak będzie lista to można się będzie też poumawiać na jakieś konkretne tytuły. Planszówki ciężka i objętościowo spora rzecz, więc warto myślę zawczasu zorganizować to tak, żeby brać tylko to co faktycznie ma szanse odpalić.

Ja mam Cywilizację poprzez wieki, Cytadelę, Dixit, Abyss, Czas zaorać socjalizm, Smallworld, Kamień gromu, Tajniaków bez cenzury i Scythe.
Ze swoich własnych gierek mam ochotę jedynie na Smallworld, Cytadelę i Abyss, z tym że z tego co pamiętam ktoś miał bogatszą wersję Smallwolrda ode mnie (więcej dodatków) tylko nie pamiętam kto. Potężne molochy jak Cywilizacja czy Scythe raczej nie mają racji bytu co pokazała zeszłoroczna partia w Cyklady. Jeśli ktoś chciałby coś zagrać z powyższych to piszcie tutaj, to oczywiście zabiorę.

Lista planszówek na CC:
- Tajniacy bez cenzury (Redrey)
- Scythe ??? (Redrey) - tylko przy pełnym składzie, póki co 2/5
- Cytadela (Redrey)
- Kemet ??? (Komi) - tylko przy pełnym składzie, póki co 2/4
- City of Horror (Komi)
- Colt Express (Komi)
- Chinatown (Komi)
- Avalon (Komi)
- Race of Galaxy (Komi)
- Yomi (Komi)
- Time's Up (Komi)
- Chaos w starym świecie ??? (Eikiczi)
- Karty dżentelmenów (Biri)
- Bang (Paxi)
- Deception Murder in Honkong (Paxi)
- Łupieżcy (Szczery)
- La cosa Nostra (Szczery)
- Tajniacy (Orzi)
- Dungeon Mayhem (Orzi)
- Decrypto (Orzi)
- Smallworld (Orzi)
- Karty dżentelmenów edycja 2 (Ena)
- Nie testowaliśmy tego wcale (Ena)
- Niedźwiedzie kontra bobasy (Ena)
- Monopoly (Ena)
- Mafia (Ena)
- Dixit (Ena)
- Władca pierścieni, gra karciana (Ena)
- Zaklinacze (Grigorij)

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.07.2020, 17:19 {2} przez Redrey. Powód: Poprawiona ortografia)
05.07.2020, 09:32
Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,461
RE: CC10 - Wykaz planszówek
Weź tajniaków bez cenzury.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
05.07.2020, 10:07
Return to top
Biri Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 268
Jeżeli uda mi się być (a mam taką nadzieję), to ja mogłabym wziąć: karty dżentelmenów (edycja 6), jenge, dixita, 5 sekund, dobble i list miłosny. Z wyżej wymienionych chętnie pograłabym standardowo w tajniaków (zwykłych, czy bez cenzury), smallword też chętnie, do niego brat miał też sporo dodatków. W sumie, fajnie mógłby pójść też talizman.

[Obrazek: qn0eMOB.jpg]

"Złość to najczęściej oznaka lęku. A lęk to bardzo destruktywna siła. Strach jest najbardziej obrzydliwą ze słabości, a każdą słabość przeciwnika można obrócić na swoją korzyść."
~ A. Pilipiuk "Kuzynki".
05.07.2020, 10:08
Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,064
Graliśmy źle w Cyklady, przykro mi z tego powodu bardzo, bo to nie pierwszy raz, gdy zostajesz zrażony do dużego tytułu. Grałem następnym razem z Eikichim, Imi i Raiem, i to była, 3 godzinna wprawdzie, ale pełna emocji batalia (w pewnym momencie dosłownie wszyscy na Imi) i nie żałuję minuty nawet tak spędzonej.
Także moloch ma ja najbardziej sens, ale trzeba postępować zgodnie z zasadami gry, i wtedy, 3 godziny można spędzić naprawdę wyjątkowo, a mamy przecież czwartek, piątek, sobotę, niedzielę i jestem bardziej niż pewien, że w tym czasie, zwłaszcza w godzinach popołudniowych, nie zabraknie sytuacji, gdy będzie można spędzić czas w o wiele mniej produktywny sposób.
Tylko jeśli byśmy się mieli na coś umawiać większego, proponowałbym, by każdy zapoznał się z zasadami danej gry, żeby to w miarę sprawnie sobie płynęło.

Ja chętnie zagram w Scythe, dawno nie grałem po prostu w dobre Euro, a to jest bardzo dobre euro. Sam też nie bardzo posiadam je w swoim repertuarze, ale tu faktycznie ludzie by musieli jakiś filmik czy coś instruktażowego obejrzeć (sam bym przeczytał instrukcę), by to poszło. Niemniej gra daje dużo opcji, trzeba trochę pogłówkować, co jednak jest szalenie satysfakcjonujące.
Z większych tytułów od siebie na pewno wziąłbym szybkiego Kemeta (egipt, nieustanne wojny [za to dostaje się punkty zwycięstwa hello], wykupywanie kafelków mocy i egipskie bestie wspomagające siłę oddziału - czy trzeba wymieniać dalej?Xd), a z takich fajnych do pogrania na więcej osób na 1,5h- 2h Colt Express (bardzo fanie siadło na uro Eikichiego Poznań) i City of Horror (bo lubię moich domniemanych wspólników w godzinach próby dawać na pożarcie zombie) - te dwie gry są łatwe, wiec tu zasad nie trzeba czytać, grałem też w nie ostatnio, więc mam je obcykane. Myślę jeszcze nad dawno nie granym Chinatown (taka gra bardzo mocno negocjacyjna, gdzie jej 75% odbywa się nad stołem - zasady to jest banał). No i Avalona! Mam głoda na Avalona! Chętnie też zagram w bardzo dobrą i szybką gierkę detektywistyczną w postaci Deception Murder in Honkong (to z tym dochodzeniem, kto zabił, czym zabił i czemu - około 45 minut, może być szybciej) przy większej ilości osób.
Z małych tytułów wezmę pewnie Race of Galaxy (euro z bardzo dobrą mechaniką wykorzystywania akcji innych graczy na swoją korzyść 30minut-1h max), bo to szybka fajna partyjka zawsze może być, a małe to to. Nie ukrywam, że pasjans, ale dostarczajacyxd
Jako właściciel gier, sam najlepiej wiem, co ma szansę pójść, a co niexd

Ktoś może powiedzieć - czy Ciebie po***, ale nawet jak policzę, że zagram we wszystko, to będzie jakieś pół dnia, zdecydowanie dobrze spędzone. Generalnie stawiam raczej na gry, gdzie jest dużo interakcji, im więcej tym lepiej, bo układać pasjansa każdy sobie w domu może.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.07.2020, 10:14 {2} przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
05.07.2020, 10:10
Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
@Grzesiu Tajniaków zgodnie z życzeniem dopisuje.
@Biri To propozycje czy zabierasz te gry bankowo? Czyli w takim razie to Orzi jest tym osobnikiem, który wyprzedza mnie w ilości dodatków do Smallworlda, więc @Orzi jeśli to nie problem to mógłbym prosić o zabranie tej pozycji z pełnym dobrodziejstwem inwentarza?
@Komi Scythe to ogromne opakowanie, które waży 3,5kg, więc muszę mieć już tu na forum zadeklarowaną pełną ekipę żeby to zabrać (4-5 osób). Co do reszty jak dobrze rozumiem to bierzesz wszystko co wypisałeś? Czy proponujesz? Póki co dopisze wszystko, jak coś to mnie popraw. W każdym razie z tego co wymieniłeś to ja na pewno się pisze na Kemeta, bo ta 4 godzinna partia gdzie grałem Ja, Ty, Xav i Golbat na bodaj CC3 lub CC4 mimo że długa to była na prawdę świetna. No i Deception Murder in Honkong o każdej porze dnia i nocy. Reszta to raczej jak akurat będzie ochota i będzie brakowało ludzi.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.07.2020, 11:14 {2} przez Redrey.)
05.07.2020, 11:12
Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,064
Kemeta proponuję, i biorę tylko jak będę miał minimum trzy osoby chętne, resztę tak, biorę i tak, bo jak najdzie ochota, wolę mieć wybór i być przygotowany, niż potem żałować, że czegoś nie wziąłem. i jeśli zagram w połowę tego, to już będę ukontentowany.

Z Kosą rozumie się samo przez się, tylko jak jest skład minimum 4 osoby, bez tego też do instrukcji nie siadamxd

PS: W Kemeta też graliśmy źle... znaczy, nie psuło to rozgrywki jak w Cykladach, ale jest różnica, gdy całą pierwszą rundę 5 turową poświęcasz na stworzenie wojska, a jak od razu masz pełną armię gotową do potyczek na start, taki szkopółxd

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.07.2020, 11:21 {2} przez Komimasa.)
05.07.2020, 11:20
Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Oki, czyli lista jest git. Z gier w które ja bym jeszcze mega chętnie zagrał to Brzdęk, pytanie tylko czy ktoś to posiada?

05.07.2020, 11:22
Return to top
Biri Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 268
(05.07.2020, 11:12 )Redrey napisał(a): @Biri To propozycje czy zabierasz te gry bankowo?

Propozycje. Z takich pewniejszych chciałam zabrać karty dżentelmenów, bo są nieduże i fajnie się grają.

[Obrazek: qn0eMOB.jpg]

"Złość to najczęściej oznaka lęku. A lęk to bardzo destruktywna siła. Strach jest najbardziej obrzydliwą ze słabości, a każdą słabość przeciwnika można obrócić na swoją korzyść."
~ A. Pilipiuk "Kuzynki".
05.07.2020, 15:35
Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,084
Ej, jak sie nazywala ta gra karciana, co kiedys byl z niej turniej na cc u mnie i gralismy w nią też online załogowo? Imi i Komi chyba mieli do tego talie, byli rózni bohaterowie, co sie naparzali. To bylo fajne, a tylko raz bylo na CC.

Jak byście mieli grać w jakieś wielogodzinne krowy to mialabym tylko prośbę, żeby miec na uwadze, by nie skonczylo sie jak na ostatnim CC, ze 1/3 ludzi zniknela calkiem na wiekszosc dnia, a reszta sie snula i czekala az tamci skończą, 3h są do przezycia, ale wtedy to jakos bzdurnie dlugie było. Sławo byl moim bohaterem, jak się okazalo, ze wywalil te planszę w koncu.

[Obrazek: lZA4kVo.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.07.2020, 16:55 {2} przez okiren.)
05.07.2020, 16:52
Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,199
Wezmę Łupieżców i La Cosa Nostrę.

Okiren, z tym Sławem to plotka była :p

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.07.2020, 17:17 {2} przez Szczery.)
05.07.2020, 17:16
Return to top

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama