Aktualny czas: 28.09.2020, 20:46 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ciekawostki czy Tajemnice OP
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,064
Dołączył: 26.03.2009
Skąd: Poznań/ Bełchatów
Post: #1
Ciekawostki czy Tajemnice OP
Witam. Muszę przyznać, że Diablskie Owoce zakończony projekt sukcesem. Jeszcze raz bardzo dziękuję uczestnikomSmile

Pomyślałem, że może pomożecie w innym projekcie. On wymaga już skrupulatnej wiedzy, a szczerze mówiąc, ja takowej nei posiadam...

Co to jest "Pusty wiek" co o nim wiemy, Tajemnca Ponygraphy, den den mushi( pamiętam Grigorij mi tłumaczył jak działają) itp wszelkie cosie ze świata One Piece, owiane tajemnicą, bądź są ciekawym urozmaiceniem świata OP.

Tak więc bardzo zachęcam do pomocy w sporządzeniu dokładnego artu ze wszystkimi potrzebnymi informacjami.
Już dawno chciałem coś takiego napisać, ale musiałbym się ciągle o coś pytać. Tak więc jeśli ktoś ma chwilę to zapraszam, wasza praca nie pozostanie niezauważona i możecie być pewni, że klarownie zaznaczymy, kto pomógł w tym arcieSmile Tak jak DFSmile

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]


16.09.2009, 19:05
Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,461
Dołączył: 30.03.2009
Skąd: Super Bale Całą Noc
Post: #2
 
Knock Up Stream
Jest to tak zwany prąd miotający. Jego charakterystyczną cechą jest to, że jego kierunek jest prostopadły do powierzchni wody. Jest on skierowany w górę i jeśli coś stanie mu na drodze, zostanie wyrzucone w powietrze. Prąd Knock Up Stream to jedyna znana nam metoda dostania się na niebiańską wyspę. Jeśli jednak po wyrzuceniu przez niego się na nią nie trafi, spada się z powrotem na niebieskie morze, co zwykle oznacza śmierć.
Knock Up Stream powstaje w jaskiniach znajdujących się pod dnem morskim. Jeśli w takiej jaskini powstanie szczelina, wypełni się ona wodą. Woda ta nagrzeje się od jądra ziemskiego i pod dużym ciśnieniem wystrzeli.
Knock Up stream składa się z trzech faz:
-na początku na powierzchni wody pojawia się ogromny wir, woda wpływa przez szczelinę do jaskini
-wir znika, jaskinia jest napełniona, woda się nagrzewa
-woda wystrzeliwuje pod ciśnieniem z jaskini i tworzy prąd miotający
Knock Up Stream zdarza się około pięć razy na miesiąc i jest charakterystyczny dla określonych regionów geograficznych.

Emperonimbus
Jest to niezwykle gruba i gęsta skamieniała chmura, z której nie pada deszcz, nie przebijają się też przez nią promienie słoneczne. Jeśli ktoś się na nią dostanie, może chodzić po niej jak po stałym lądzie. Jedyną znaną nam metodą dostania się na taką chmurę jest Knock Up Stream. Na Emperonimbusach powstają niebiańskie wyspy.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
16.09.2009, 20:59
Return to top
Simestro Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 156
Dołączył: 13.09.2009
Skąd:
Post: #3
 
Ja od swojej strony dodałbym bardzo ważne rzeczy takie jak Log Pose, Eternal Pose i kamień morski.Log Pose

Log Pose to kompas używany na Grand Line. Jest odporny na działanie pól magnetycznych działających pomiędzy wyspami. Może prowadzić tylko do następnej wyspy, w żadnym wypadku do co drugiej, czy jakiejkolwiek innej. Potem trzeba odczekać trochę czasu dopóki Log Pose nie nastawi się na pole magnetyczne innej wyspy. Bez tego przedmiotu podróżowanie po Grand Line jest bardzo ciężkie a wręcz niemożliwe. Pierwszy raz spotykamy Log Pose po spotkaniu naszych bohaterów z wielorybem Laboonem i z Krokusem

Eternal Pose

Eternal Pose działa na tej samej zasadzie co Log Pose. Jedyną i bardzo ważna różnicą jest fakt, że zawsze wskazuje kurs na konkretną wyspę.

Kamień Morski - Kairouseki

Jest to rodzaj kamienia wytwarzający aurę podobną do aury wody, dlatego jest stosowany przeciwko osobom, które posiadły moc diabelskiego owocu. Najczęściej jest używany przez marynarkę dla osłabienia groźnych piratów. Z tego kamienia wytwarzane są bronie (m. in. miecz Smokera) lub kajdanki. Kamień pochodzi z Morza Centralnego (Lokalizacja tego morza jest nieznana). Jest to surowiec ciężko dostępny, jest też chroniony ścisłą tajemnicą przez Marines z powodu możliwości wykorzystania kamienia przeciwko nim samym np. przeciwko Admirałom

Napisałem co wiedziałem i mam nadzieje, że się przyda. Jeśli ktoś zauważył gdzieś błąd to proszę o poprawę.

Trochę poprawiłam, ale nie wszystko. Log a nie Loge. I Smoker ma pałkę chyba a nie miecz. Ale nie jestem pewna. No i jeszcze trochę przeredagować jednak trzeba (np. do uniemożliwienia piratów? Tak się nie mówi d; ). No bo nie można powiedzieć, że Eternal działa na tej samej zasadzie co Log, skoro zasadą Loga jest właśnie "przestawianie się".
16.09.2009, 21:39
Return to top
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,101
Dołączył: 31.03.2009
Skąd: Świebodzin
Post: #4
 
Redakcja nie wyrabia?Wink

Też bym coś dodał, ale moja skleroza skutecznie mi to uniemożliwiaTongue
Planowałem niedługo sobie całe OP przeczytać od początku, wiec też może coś od siebie dodamSmile
Simestro napisał(a):Jest to rodzaj kamienia wytwarzający aurę podobną do aury wody
Nie aura "wody", a aura "wody morskiej". Jest to zasadnicza różnicaSmile
Simestro napisał(a):Z tego kamienia wytwarzane są bronie (m. in. miecz Smokera)
O tym jeszcze nie wiemy. Jedynie na samym czubku Jitte Smokera jest trochę Kairouseki.

.........._............_...........
........IOI'.'.'.'.'.'.'.IOI.........
........ \.'.'.'.'.'.'.'.'.'./..........
........".'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'"...........
........"""[!!!!] [!!!!]"""...........
.....""""" ...../..\....""""""........
...."""""" ..______..""""""".......
...""""""" .....__.....""""""""......
..""""""""\________/"""""""""...
16.09.2009, 22:15
Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,461
Dołączył: 30.03.2009
Skąd: Super Bale Całą Noc
Post: #5
 
Woda Bohaterów
Napój który chwilowo znacznie zwiększa siłę osoby, która go wypije, jednak zaraz potem prowadzi do jego śmierci. Osobę, która go wypiła można poznać po charakterystycznych, poprzecznych pasach na ramionach i po bokach. Działanie Wody Bohaterów możemy zaobserwować u Drużyny Tsumegeri.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
16.09.2009, 22:27
Return to top
Piracik Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 42
Dołączył: 31.03.2009
Skąd:
Post: #6
 
Kamieniem Morskim pokrywane są też poszycia statków Marynarki, żeby mogły się poruszać po calm bellt nie atakowane przez królów mórz.
16.09.2009, 22:31
Return to top
Tymek Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 530
Dołączył: 07.06.2009
Skąd: Osiny/Kępno
Post: #7
 
Krab Wędrowny - kraby wędrowne to stworzenia żyjące na pustyni. Prawie zawsze przebywają pod piaskiem, nie lubią wody. Ze względu na ich występowanie są słabo znane w świecie One Piece. Zwierzątko te mogliśmy podziwiać w królestwie Arabasty, kiedy to ów krab pomógł załodze Słomianych przedostać się przez pustynię, aż do rzeki oddzielającej piaskowy kraj.

[Obrazek: 19979393.png]
16.09.2009, 22:36
Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,064
Dołączył: 26.03.2009
Skąd: Poznań/ Bełchatów
Post: #8
 
Cytat:Redakcja nie wyrabia?Wink

Trudno zmuszać, czy prosić ludzi, by pisali o tym, o czym nie mają pojęcia. Zresztą oni mają co innego na karku, choć jak ktoś tu chce wrzucić dwa słowa to nie bronięBig Grin

Ogólnie powiem tak. Skoro ktoś ma czas, chce jakoś pomóc, czemu mu tej szansy nie dać?

Zobaczcie np to:

Opis sag, stoimy po Allabaście, czemu? Bo nikt nie pamięta co tak dokłądniej działo się w Skypiei. Jak skończę dragonki to chyba sobie mangę odświeżę, bo wstyd, że taka dziura.
Skoro naród chce pomóc i wie coś lepiej od Redakcji, to czemu nie? Diabelskie Owoce poszły bardzo sprawnie i elegancko. Dobrze, że jakoś można użytkowników zachęcić. szkoda, że tak mało, ale jeśli chodzi o ten temat, to się nie dziwię. Sam nie czuje się godzien o takich rzeczach pisać.

Takie "akcje" jeszcze mogą się powtarzać, no bo Redakcja składa się ja wiem z 5 piszących osób, a użytkowników aktywnych jest pewnie koło 30.

Myślę, że to dobry pomysł, i sposób na wzbogacenie stronySmile
Szkoda, że coś prostego o co prosiłem, co każdy mógł zrobić nie wypaliło, no ale trudno.

Cytat:Krab Wędrowny - kraby wędrowne to stworzenia żyjące na pustyni. Prawie zawsze przebywają pod piaskiem, nie lubią wody. Ze względu na ich występowanie są słabo znane w świecie One Piece. Zwierzątko te mogliśmy podziwiać w królestwie Arabasty, kiedy to ów krab pomógł załodze Słomianych przedostać się przez pustynię, aż do rzeki oddzielającej piaskowy kraj.

Z całym szacunkiem ale on już jest w zasobach artykułów, podobnie jak cała fauna Alabastii, Water7, Sabaody.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]


16.09.2009, 22:39
Return to top
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 874
Dołączył: 04.09.2009
Skąd:
Post: #9
 
17.09.2009, 08:34
Return to top
Simestro Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 156
Dołączył: 13.09.2009
Skąd:
Post: #10
 
Z powodu, że dzisiaj szybciej skończyłem lekcje i nie mam zbytnio co do roboty to napiszę to i owo na temat rzeczy z którymi spotkaliśmy się w Skypiea

Powietrzna Ryba

Jest to tajemnicza ryba, która była opisana w dzienniku Norlanda. Jej płetwy przypominają skrzydła dzięki temu są lżejsze. Pływalność w "Oceanie na Niebie" jest znacznie słabsza niż na prawdziwym morzu i właśnie z tego powodu te ryby ewoluowały w wiele różnych kształtów (np. mogą zamieniać się w balon lub spłaszczać).

Conascha

Jest to owoc, który rośnie na drzewach Niebiańskiej Wyspy, kształtem przypomina dynię i jest koloru zielonego. Jego skorupa u góry jest twarda jak stal.

Waver

Waver to pojazd, który jeździ bez pomocy wiatru. W Skypiea jest używany na co dzień jako środek transportu. Napędzany jest "Wietrzną Muszlą" dzięki temu umożliwia podróżowanie bo białym oceanie. Jest trudny do opanowanie ponieważ trzeba utrzymać równowagę oraz kontrolę nad sterem. Pierwszy raz spotykamy go w pozostałościach galeonu sprzed 200 lat, który spadł na z nieba prosto na naszych bohaterów.

Diale

Diale są to muszle, które ułatwiają codzienne życie mieszkańcom Skypiea. Ich sposób wytwarzania nie jest nikomu znany. Istnieje wiele rodzajów muszli, które mają najróżniejsze zastosowania, jedne są używane jako przedmioty domowego użytku a inne mogą służyć jako niebezpieczne bronie. Diale wyglądają jak puste muszle o różnych wymiarach. Diale, które są używane w walce wręcz (Impact Dial, Dial Uderzeniowy) to muszelki wielkością nie przekraczają dłoni, walczący ukrywają je najczęściej w rękawiczkach dzięki czemu dial trzyma się w miejscu a przy uderzeniu (dla osoby nie znającej się na rzeczy) wygląda to jakby właściciel miał jakąś niesamowitą moc. Diali można użyć w broniach (np. w lancy Shury), wtedy poprawiają one siłę, celność lub zadają dodatkowe obrażenia - w zależności od rodzaju użytego diala. Słowem - mieszkańcy nieba nie mogą się bez nich obejść.


Napisałem co wiedziałem i proszę o korektę bo znając mnie zrobiłem nie jeden błąd składniowy i nie tylko Big Grin.


Sporo błędów poprawiłam i chyba o połowę rozbudowałam fragment o dialach. Może być?

Chlor
17.09.2009, 13:42
Return to top
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama